bugün

dertlidir.. önünü görmek gibi bir gayesi yoktur onun..
bazı desenli kaldırımların aynı yerlerine basma uğraşında olan kişiliktir. çok zevklidir.
Acıbadem de bir adet bulunan insan. Efenim bu kişi acıbadem de sürekli yere bakarak ve her 5-6 adımda bir durarak yürüyor. Çocuğu her gördüğümde neden böyle davrandığını anlamak istiyorum ama bir türlü sorununu anlayamadım. Garip biri.
kafası bir ton düşünceyle dolu olma ihtimali yüksektir.
en çok para bulan insandır ayrıca.
yere bakarak yürüdüğümde korktuğumu sanmayın oysaki yüzünüze bakmaktan iğreniyorum diyen insandır.
tipsiz insan olma ihtimali yüksektir. kendini çok tipsiz hissediyordur.
para arıyordur.
nazar ber kadem yapıyordur.
direğe toslaması muhtemel insandır eğer bir de dalgınsa.
elf gözleri olduğunu zanneden insan ırkıdır.
insanından insanına değişendir.

Yere bakarak yürüyen tanıdık insan: size selam vermek istemeyen, sizin onu fark etmenizden önce sizi fark etmiş olan insandır.

Yere bakarak yürüyen erkek: ya karıya kıza bakmayan imajı çizmek isteyen ya da özgüvensiz insandır.

Yere bakarak yürüyen kız: büyükleri 'kız dediğin sağa sola bakmaz' diye kafasını doldurmuştur ki sık yaşanan şeydir. Belki de laf atmasınlar diye yapıyordur zira bazıları gözünün içine bakarak laf atmaktan zevk duyar ya da özgüvensizlikten kaynaklanıyordur.
tükürük , balgam , kusmuk görüp midesini bulandırabilecek insandır.
maldır, yerde değerli bir şey bulsa sahibini arar.
yere baksada yürek yakabilecek potansiyeli olan, süperman dediğim insan türüdür, bunlar her zaman boylu poslu, yakışıklı olmak zorundadır.
yere bakan yürek yakan da olabilir.
aslında en iyisini yapan insandır. her yer tip tip bakan insanlarla doldu anasını satayım.
genelde utangaç ve içine kapanık insanların yürüme şeklidir. dışarıdan psikolojik sorunu varmış gibi görünür(belki de olabilir) ama genel olarak utangaçlıktandır yani en azından bende o şekildeydi eskiden.
Görmek istemediği şeyler vardır ondan yere bakarak yürüyordur.