bugün

abazan erkek topluluğunun dışında,tahmin ediyorumki kültür yapısı ve güzelliği.
pos.
(bkz: boy-pos)
araştırmalara katılan gönüllü deneklerle yapılan çalışmalarda, yön olgusunun önemli olduğu çıkmıştır.
karşınızdan gelen bir hanımın poposuna bakmak boyun fıtığı yapabilir ki, bu da sağlığa zararlıdır. alınan sonuçları irdelersek;

yüz ifadesi %67.8
vücut oranı %32.2

büyük çoğunluğun cepheden bakıyorsa, karşısındakinin öncelikle yüzüne sonra vücuduna baktığını gösterir.

yüzde bakılan bölümler;

göz: %58 (kaş dahil)
burun: %24
dudak: %36
ağız:41
dişler: %7
saç: %28

yüz ifadesi: dikat edilirse toplam %100 ün üzerinde çıkmaktadır bu da kişilerin aynı anda ikili cevaplar vermelerinden kaynaklanmıştır. (göz ve dudak burun ve ağız gibi)

vücut oranı;

vücut oranı sadece bir organı değil daha ziyade vücudun genel yapısını kastetmektedir. kısa bacak ve tombul popo büyük göğüs ve ince bel gibi. Ayrı ayrı incelendiğinde;

göğüs: %42
Bel: %12
kalça: %8 (basen)
popo: %38
bacak: %32

dikkat edilirse kalça ve popo arasında oransal olarak büyük fark mevcuttur. aslında biribirinin aynı gibi anlaşılan bu iki bölge tamamen farklıdır. Erkeklerin asıl baktığı popo formudur. yuvarlak popo büyük yada küçük kalça

yine burada da yüzde yüzün üzerinde bir toplam mevcuttur. Bunun sebebi yukarıda açıklanan gibi genel vücut oranına bakılmasından kaynaklanmaktadır.
Bunun istisnaları da mevcuttur.

El ve ayaklar: ilk bakılan yer olmamakla beraber, ileriki zamanlarda en çok önem verilen organlardır. bununla birlikte ses tonu, jest ve mimiklerde ileri düzeyde kişilerin tercihlerini belirleme de önemli rol oynar.

Giyinmek, erkekleri soyunmaktan daha fazla tahrik eder. plajda bikinili olarak gördüğünüz kişiye göstereceğiniz ilgi, - buradaki ilgi görsel olarak kullanılmıştır. herhangi bir temas içermemektedir.- ile mini etek giyip bacak bacak üstüne attığında göstereceğiniz ilgiden farklıdır.

buradan ortaya çıkan sonuçlardan biri, kadınların göstermek istedikleri yeri saklamalarıdır. mini etek giyip, rahat davranan kadın değil de, minik etek giyip çekiştiren kadın daha çok ilgi çekmek istiyordur. Diğerinin rahatlık ve ya zevk için giymiş olma ihtimali daha yüksektir.

bir diğer husus da saçların yüze bakılırken dikkat dağımasıdır. ayrıca şapka vb gibi kafaya takılan aksesuarlar da ilgiyi daha çok yüze çekecektir.
ilk önce; konuşmasına stiline bakarım. Bana göre dil insanın kişiliğini en iyi şekilde gösteren birşeydir. Sonra gözlerine, sonra mimiklerine, sonra da karşı karşı iken kendine güveni varsa rahat bir şekilde durabiliyor mu böyle şeylere bakarım. Sonra giyiniş tarzı ve gülüşü. En önemlisi karakterdir tabii ki güzellik de çok önemli sonuçta çirkin kız olmaz; çirkin var ama benim çirkin olmazdan kastım normal eli ayağı yerinde normal bir kızdan bahsediyorum çok cici giyinirse neden güzel olmasın ki?
dişler ve gülüş son derece önemlidir.
insanı en çok etkileyen, insanı vuran bakışlara sahip bir çift göz..
önce yüz sonra vücuttur.
En başta bir kızı çok uzaklardan kesmeye başlarsınız . Bu nedenle bir kıza baktıkılan ilk yer kızın giyim tarzı ve duruşudur . Sonra kız yakınlaşır , yüz hatları belirginleşmeye başlar . Eğer yüzü güzel değilse bu noktadan sonra erkek kesişi bırakır . Eğer güzelse devam eder ... Kızla gitgide yakınlaşılmıştır , bundan sonra da erkek kızın vücut hatlarını incelemeye başlar , göğüs , kalçalar vs vs ... Eğer bunlar da iyiyse kız geçip gittikten sonra erkek arkadasında döner ve " vayy beee , mükemmel " diyerekten yorumunu yapar , yoluna devam eder ...
ilk olarak yüze bakılır efenim, test falan da yapmadım tecrübelerle sabittir. diğer şıklar bir kızda erkeğin en çok dikkatini çeken yer başlığında entry olabilir ancak ve lakin.
efendim duruma ve ortama gore degiskenlik gosteren yerlerdir. er kisi' nin aklinin o an nerde olduguyla ve hatun kisinin dikkatleri cekmesini amacladigi yerleriyle birebir iliskilidir. entrymizi bir ornekle aciklayacak olursak*, bir hatun kisi iddiali bir mini etek giymis ise, durumu idrak eden er kisi bunyesinin gozleri ilk olarak bacaklara kayacaktir, ote yandan hatun kisi yine iddiali bir gogus dekoltesine sahipse bu kez er kisi bunyesinin fildir fildir donen gozleri tam o bolgede kitlenecektir. ote yandan, yuz her daim ilk bakilabilitesi olan bolgedir. daha az ihtimalle saclar, eller, ayaklar, kuyruk sokumu ve uyluk kemigi de ilk bakilacak yerler arasinda yer alabilir.
Dudak > Göğüs > Giydiğine Göre kalça.
bakılan kadın aysun kayacı ise ilk dudaklarına.
not: merak bu ya acaba ne emerken bu kadar şişti, genç kızlık resimlerinde dudakları normal insanlar gibi, hemde gülebiliyormuş eskiden.

not: aysun kayacı nın yanıldıgı nokta burası işte, erkekler baktıkları kızla siyaset konusmak istemezler..
tüm erkekleri bilmem ama kendimden yola cikarak;
(bkz: gögüs)
(bkz: bacak)
(bkz: yüz)
ben direk yüzüne bakarımda, geçen gün arkadaşımla yolda yürüken beni dinlemediğini ve hipnotize olmuş gibi karşıdan gelen iki şeye odaklandığını tespit ettim.* bi süre zaten beni dinlemediği için sustum..kendine geldiğinde gözlerinin içinde içe doğru dönen syah beyaz kıvrımlar gitmişti ve bana direk sen bi kızda ilk nereye bakarsın dedi bana..onu bilmiyorumda sen göğüslerine yicek gibi bakıosun dünyadan koptun dedim..güldü..
(bkz: boyun)
(bkz: bacak)
direk yüzü. sonra da gözlerine bakılır.
(bkz: beyin)
göz göt meme uyumuna bakılır ya da kollektif sekse hangisi uygunsa ona bakılır.
sol ayagının en sağdan 2. parmağının tırnağı.
sırayla göz, yüz, göğüs, bacaklar ve arkasını da dönerse arkası. kısaca sırayla her yerine bakılır. ha bir de alıcı isen dişlerine de bakman lazım. çürük felan olmamalı. en son da nallarına bakarsınız. hey ya rabbim be.
yüz güzelliği,
dişler,
eller,
burun,
göt.
bir erkek bir kadında öncelikli olarak kadını erkekten ayıran uzuvlara bakar. sonra göz nereyi görmek isterse oraya...
bel. kesinlikle bel. kendi adıma konusayım bel. beli ince ya da vucuduna gore ince ve sekilli degilse o kız cirkindir.ayrıca omuzlar icin de aynı sey gecerli.

ek olarak gelen edit: bunların guzelliginin belli olması icin yuruyus tabiki de cok onemli.
insan ise, gözlerine
abaza ise, memelerine bakar. *
arkadan g.t önden göz.