bugün

ileriye olumsuz transfere (küçük bi ihtimal ket vurma da dicem sanırım) örnektir. eski bilgi yeni bilgi yerine kullanılır, yeni bilgi/yeni şema karıştırılır sönük kalır.
tşkler öğrenme psikolojisi tşkler eğitim bilimleri , kahhroollsunn kaapeeseeesee!!
duymamış gibi yaparım, bilinçli yapmadıysa zaten içi içini yer. bilinçli yaptıysa tekrarlaması durumunda tatlı dille durumu açıklarım, 3. tekrardan sonra ise ilişkinin bitme zamanı gelmiştir.
evet çok sabırlıyım.
Acı ama unutuyosunuz. Yani o iğrenç hissi bile unutuyosunuz.
karşı taraf olarak başıma gelmiş bir durumdur. ilişki kısa süredir sürmüyorsa alışkanlıktan değildir.
Geçmiş olsun geride kalsın.
eski sevgilinin ahının tutmasıdır.
iste bunlar hep siddet.
Hala isimle hitap eden kaldı mı? Herkes aşkım cicim... pardon hangi aşkım?
Sıçtığınız andır. Halbuki ağız alışkanlığı ama yine de çok büyük yaralar açabilir. Şiddetle sakınınız.
karşı tarafın ‘sen aklından hala onu çıkartamamışsın’ demesiyle ilişkinin sonlanacağı malumdur. yazık oldu.
teorik olarak terbiyesizliktir.

ilişkinin tadını kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. eski sevgilisini unutamayan kişi yeni ilişkilerinde sürekli eskiyi arar ondan bir izler görmek ister ve karşısındakini o doğrultuda hisseder.

bir örnek vermek istersek ;

güzel bir ortamda ( cafe , bar vs ) çiftler sohbet ederler. alkolün iyiden iyi kana karışmasıyla beraber arka fondan çalan müziğinde etkisiyle bir yakınlaşma söz konusu olur. fakat aniden esas erkeğin aklına eski sevgilisi gelir..

ilişkinin ilerleyen evrelerinde olay sadece isim karışıklığı masumluğundan daha da öteye taşınır;

onu kendi istediği kalıba sokma konusunda çok ısrarlıdır. eski sevgilisi olduğunu belli etmeden ondan gördüğü ve beğendiği tüm özellikleri yeni sevgilisine empoze eder. giyim tarzı , müzik , etnik vs. ilk başlarda göze batmaz fakat kadınlar kesinlikle çok zeki varlıklar olduklarından bunu zamanla anlayacaklar ve erkeğe yapabilecekleri en kötü planı devreye koyacak ve uygulayacaktırlar.

- işte biz o gün tükeneceğiz.
Bunu yapan kişi ölüm fermanını imzalamış demektir.
(bkz: turk erkeklerinin oldurme sebebi)

kizlara laf atan arkadas bi hemcinslerinize bakmaniz dilegiyle..
insanın içini yakar durumdur. Ama daha kötüsü vardır ve geçen gün başıma gelmiştir. O da eski sevgiliye yeni sevgilinin adı ile hitap etmek, insan lafı nasıl çevirse bilemiyor.
insanın elinde olmayandır. Bazen yaptığım ama onun hiç bozuntuya vermediği durumdur.biliyor alışkanlıktan olduğunu.
ilk hatayı yeni sevgiliye eski sevgilinin adını vermekle yapan asalakların sonunda mal gibi kalacakları olaydır.
https://www.youtube.com/watch?v=Eqgfbbiqm8k
Zamanında polat abinin ebru yengeye yaptığı ayıptır. Evet.
Kabul edilir bir durum değildir.kabul eden geniş yeni sevgili var mıdır? merak ettim doğrusu.
Ayrılma sebebidir.

Çok üzer lan, adamın a*ına koyar.
gecmis, gecmemis demektir.
Eski sevgilim olmasa bile olmasa bile sevdiğim bir arkadaşımın ismiyle hitap etmiştim Sevgilime, tabi toparlamaya çalışırken çakmıştı.

Çok Bozuyor böyle olması sevgiliyi.

Bi kaç gün bunun yüzünden trip ve daha fazlasını çekebilirsiniz.
durup dururken akla gelmiş "ya böyle bir şey yaparsam lan" şeklindeki korkunun bilinçdışına itilmesinin kaçınılmaz sonucudur.
iliskinin bittigi andir.
çok uzun zaman sonra bu söylediğinizi siz unuttuktan bile sonra ısıtılıp önünüze aniden koyulacak olan bir trip, bir ayrılma sebebi vb. şekillerde kullanılacak olan sizin imalatınız bir silahtır...
Ayrılma nedeni değildir belki ama kendi başıma geldiğini düşünüyorum ciddi anlamda bozulurdum.
yeni sevgiliye yapılmış büyük ayıp.