bugün

sözlüğün içi eskiden temizmiş gibi bir söylem.
her yeni gelen nesil için tekrarlanacak olan uludağ sözlük yazarlarının vazgeçilmez sözüdür.*
sözlükte yazmaya başlayalı iki yıl olmak üzere.

Ve sözlüğe katılma sebebim de bilgi odaklı entryler yazmaktı. Arada bir bir iki entry okuyup gülmek de tabii ki herkesin olduğu gibi benim de hakkım.

amma ve lakin gördüğüm kadarıyla "uludağsözlük"'n içine sıçanların yeni nesil olması gibi bir durum söz konusu değil. Aksine eskiden yeniye umarsızca herkes sıçıyor. Üzülerek söylüyorum ki sözlük 10.06.2012 tarihi itibariyle gerçek manada bir sike benzemiyor. istisnalar elbette kaideyi bozmayacaktır fakat; sözlükteki yazarların çok büyük bir kısmı kesinlikle ziyan. Yok yani, kurtarır hiçbir yanı yok. Eksici ibneleri de geçtim hadi, hadi cinsel içerikli abazyan muhabbetleri de geçtim, siyaseti, politikayı da geçtim. Yahu bir sözlükte hiçbir sikim olmaz mı? Çok büyük umutlarla katıldığım sözlüğe çoğu zaman yazmayı geçtim entry okumak için dahi girmek istemiyorum. Bu iş çığırından çıkmış gibi gözüküyor ve bir ekşi sözlük olması için kafadan beş yıla daha ihtiyacı var maalesef.
Zall'in yeteneksizligi ve düsüncesizliginden ileri gelir.

(bkz: ben sana sözlük kuramazsin demedim)
(bkz: sözlüge wc koymayi akil edemezsin dedim)
(bkz: ya ne olacagidi)
yeni nesille bir alakası olup olmadığını bilmiyorum. Bende yeni nesil yazarlardanım. Ve mümkün olduğunca eski yazarlarımızın girmiş olduğu entryleri inceleyerek yazmaya çalışıyorum. Uludağ sözlüğü seçmemin sebebi gerçekten diğer sözlüklerden daha mantıklı konular konuşulduğunu düşünmemdi. Ve çaylaklık döneminde okuduğum uyarılar gerçekten çok hoşuma gitmişti. Kaçıncı nesil yazar bilmiyorum ama Atatürk hakkında sürekli ve ısrarla başlık açıyor. (bkz: atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması) gözünüzü seveyim yapmayın. Site yönetiminin vermiş olduğu kurallar sadece süs olsun diye mi yapıldı çok merak ediyorum.
içlerinde benim de olduğum ciddi çoğunlukta bir yazar güruhunun altına mührünü basacağı tespittir. bu foseptikimsi yazılara yahut başlıklara hangi neslin sebep olduğunu bilmesem de gidişattan pek de hoşnut olduğumuz söylenemez. bir öneri olarak, açılan başlığı belli bir oran yahut sayıda silinmiş kişiye gene belli bir zaman dilimi içinde başlık açamama cezası getirilsin. şayet kişi hatasında ısrar ederse yazarlığı tamamen kaldırılsın. aynı şey entry ler için de geçerli olabilir.
eski nesillerin oraya sıçtığını görerek taklit ve devam ettirilen eylem.
yeni nesil yazarlarla alakası olmayan bir durum. çünkü bu durumun nesille alakası yok hafızım.

şimdi sana birinci nesil bir sözlük hesabı gösterebilirim ancak ne gereği var. ekmek asıl amaç . gerisinin amına koyayım.
misal ben dokuzuncu nesilim şu an. ekmek olasılığını sen hesap et ?
(bkz: kestane kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş)
her nesil kendi düşüncesini, kendi öz dinamiklerini sunar, eski nesiller bunu sıçış olarak görür.
halbuki bu iyi birşeydir. insanların düşünce değişimlerini görmek açısından sağlıklıdır.
mesela, zamanında top sakalıma karışırdı ebeveynlerim ama şimdi kardeşim küpe de takıyor ama bizimkilerden ses yok.
demek ki; bir gelişim, bir değişim mevcut ve bunu görebilmek güzel birşey.
o yüzden lütfen yeni nesilleri hor görmeyelim.
oh bee valla güzel başlık oldu. her nesilden sonra "x. neslin sözlüğün kalitesini düşürmesi" tadındaki başlıklardan sonra torba başlık olsun bu. herkes nesillerle ilgili düşüncelerini buraya yazsın. valla süper. yani normalde formata uygun değil. 2050 yılında sözlük yazarı olan torunum bu başlğı görse "hangi nesil" diye düşünür. şu ana göre yeni, ileride eskiyecektir. ama bence süper, kalsın böyle. hatta içinde "nesil" kelimesi geçen entryler direkt bu başlığa taşınsın otomatik. hem zall bi' ton gereksiz şey yapıyo, görseller falan... bunu da yapabilir diye tahmin ediyorum.
kokmuşlarla kokutmuşlar arasındaki farkın ortaya çıkmasının yakın olduğunun göstergesidir.
aa bluevelve yapma ama çok şımarıyosun bak geliyor terlik.. diye hafifçe uyarılması gereken yazarın düşüncesidir. yersizdir.
suçu başkasına atan kişi söylemidir. hatayı nerde yaptık diye düşünmelidir eski nesiller.
(bkz: öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır)
eskiden, eski nesil de öyle değil miydi? sıça sıça öğreniliyor bu işler.
kurallar daha net ve kesin olmalıdır kanımca.
(bkz: ingiltere anayasası)
ey eski nesil sözlüğü tuvalete siz çevirdiniz, ona sıçacak olan bizleriz..
üye olacak kişileri tedirgin edeceği muhtemel düşüncedir.sözlük için zararlıdır.
nesil tartışmasını aşamayan sözlük... başka konularımız yok mu acaba? beğenmeyen yeni neslin başlığını okumasın yorum yapmasın küssün. ama böyle başlık açmasın. kabak tadı verdi.
Bu ne oldum delisi insanların, birilerini sınıflama daha sonra bu sınıflamayı aşalama güdüsünün sözlüğe yansımış halidir.
yeni nesil yazarlara fazla yüklenilmesi şeklinde kaşıt bir başlık açmak istediğim konudur.
nesilden nesile geçen bir durumdur.
(bkz: katranı kaynatmakla olmaz ki şeker)
bir gün olmadı sözlüğe kayıt olalı ve gördüğüm her üç başlıktan ikisi bu yönde. bu başlıkların yarattığı etki de farklı değil.
bir film var idi...
efenim, john trovolta ve bir takım gayri-müslümlerin kotardığı çalışma... ismi de bak şu konuşana olsa gerek...

(bkz: yazarların sözlüğün içine sıçması)
(bkz: bluevelve)

(bkz: bizim iki çay bi oralet vardı)
geleli 1 yıl oldu olmadı şu başlıktan 2901 tane gördüm bu 2902. si idi. Acaba kimler sıçıyor kimler sıvıyor?