bugün

- ee aşk hayatı nasıl gidiyo bakalım? demiştim telefonda, lise 1 e giden kardeşime. iğreti durmuştu bu cümle ağzımda. farketmistim bunu bir görev gibi sormuştum. küçükken hep istemiştim bir ablam olsun, ona herseyimi anlatayım, o bana üzülme desin, filmlerdeki gibi bir ilişkimiz olsun diye. gerçek hayat hiç te öyle değilmiş ben bugün bunu gördüm.

- abla bi çocuk var okulda lise 4, ama görsen çok tatlı, böyle acaib yakışıklı, masmavi gözleri var görsen...
(sok 1): ne kadar da rahat anlattı, ben olsam sıkılır utanırdım, neyse sen de bunu istemiyor muydun bak ne güzel anlatıyor kız, abla ol da dinle.

+ee sana mi teklif etti?

- yok hayır. ben onu araştırdım ettim okulda. adını soyadını öğrendim. facebook dan ekledim 3 gün önce iste. konuşuyoruz şimdi.
(sok 2): araştırmak mi facebook dan mi eklemek. nasıl ya? biz üst sınıfları araştırmayı bırak adını çaktırmadan bile soramazdık birileri anlar da adımız çıkar diye, sonra onun kulağına gider diye. şimdi ise asıl amaç bu olsun isteniyor. ben mi geri kaldım yoksa bu kadar hızlı olunmaması mi gerekiyor.

+ neler konuşuyorsunuz bakalım onun sana karşı tutumu nasıl?

- çok iyi bi çocuk. 1. sınıfım diye bana hiç küçük muamelesi yapmıyor. 4. sınıf ya o hep ders çalışıyor, zaten çok sık mesajlaşmıyoruz.

+ telefon numarsini mi verdi ilk günden?

- ben alabiir miyim diye sordum. o da verdi iste.
(sok 3) telefon numarasını kardeşim mi istemiş? allahim kimbilir çocuk ne düşünmüştür. belki de normal karşılıyordur ha bu kadar büyütülecek birsey yoktur. yeni nesil bunlar kız da kendini rahatça ifade eder erkek de.

+bir de ben bakayim su cocuga adi ne var di mi facebook unda?
( ve boylelikle kilometrelerce oteden "şimdilik" enisteyi seceresine kadar ogreniyorum. içim bir tuhaf oluyor.)
(bkz: facebook kasıyor msn var mı)
(bkz: msn kasıyor telefon var mı)
(bkz: telefon kasıyor görüşelim mi)
(bkz: görüşmek kasıyor sevişelim mi)
(bkz: sevişmek kasıyor ayrılalım mı)
yeni nesil aşklar uludağ sözlükle başlar... şeklinde yorum getirilesidir.

edit: zall ın gözleri yaşarmıştır! bu slogan için;

(bkz: ağlamak istiyorum sözlük)
gönüllerin başka yerlere akmasıyla biter.
(bkz: sms paketi)
yeni nesil aşklar da yeni nesille birlikte evrim geçirmiştir. eski kokulu mektupların yerini mailler aldı derken, facebook çılgınlığı va operatörlerin sms paketleri aşkları da iyice elektronik hale getirdi. yerinde, zamanında kullanılınca iyi de siz de biraz abartmıyor musunuz bu işi yeni nesil aşıklaaar??
bir yanımız geleneksel, bir yanımız modern!

dut ağacına çıkmayı da biliriz, Windows 8 kullanmayı da.
Sevdiği adam da onu sevene kadar yalnız kalmaktan gurur duyamayan insanların yaşadığı sözde aşklardır.

O beni sevmiyor deyip iki gün geçmeden ondan vazgeçmek kalbin işi olamaz. O kadar basit olamaz. Nasıl bu kadar basit olabiliyorsunuz? Sevin yürekten, her hücrenizle.
yeni aforizmalara gerek yok. sen elmayı seviyorsjun diye elmada seni sevmek zorunda değil demiş şair. elma beni sevmiyor bende onu sevmem diyorsan bok ye.
götüme benziyorlar.