bugün

çağımızın kanayan yarası, varoş gençlerimizin hemen hemen hepsinde görülebilen bu akımı yerinde inceledim. yeri geldi leke jeans'e girdim taçlanmaktan kumaş pantolona dönmüş kotları geçirdim üstüme, yeri geldi kaldırımda oturdum çin malı cep telefonumun mp3 özelliğinden yararlanıp telefon elimde kulaklıksız müzik dinledim. peki, nedir apaçi? kimler apaçi olur? apaçi olmak isteyenlerin ne yapması gerekir?

sizler için yemedim içmedim onlar gibi hareket ettim ve sonunda gözlemlerimi tek bir başlıkta toplamayı başardım. ama önce apaçi denilen canlıları biraz olsun tanımaya çalışalım...

apaçi olmak; varoş gençlerin isyanıdır diyebiliriz. varoş gençlerde görülür bu akım, evet ancak; bu akımın dünyadaki en büyük temsilcisi ünlü futbolcu cristiano ronaldo'dur.

ancak apaçi olurken emo olmayın sakın. apaçi ile emo arasında çok ince bir çizgi vardır apaçi olayım derkene emo olup cıqhmayın shakın. emo ile apaçi'yi oğzular'ın kayı boyu ve kınık boyu olarak ayırabiliriz. benzerdir evet ama aynı değildirler.

apaçi olmak için gerekenler;

*meslek lisesine kayıt yaptır ordan da mezun olunca meslek yüksekokulu'na yatay geçiş yap.(mobilya dekorasyon otomativ bölümü tercih et)

*gri okul pantolonunun paçalarını daralt çakma converse giy bağcıklarını fosforlı yeşil yap.

*okul dışında ya da okuldan kaçtığında kısacası fırsat bulduğun ilk anda leke jeans'e gir bol taçlanmışından boz ayı renginde bir kot al ilk iş olarak terziye git ve paçalarını göt büzüğü gibi daralt.

*gelelim saçlara. sçlar eyfel kulesi gibi olacak. ama yanlar amerikan traşlı 3 numara ve mümkünse nike işareti ya da kendi logonuzu saçınıza kazıtacaksınız.

*cep telefonunuzun mp3 özelliği yoksa veya yolda kulaklıksız bir şekildi müzik açtığınızda bangır bangır çalmıyorsa onu değiştirin. hep bir yanınız eksik kalır yoksam.

*aynanın karşısına geç son model içinde 0 kontör olan cep telefonunla resim çekil.

*resim çekerken uzaklara dalmayı unutma racona ters.

*çakma rayban al gözlerini bozacak cinsten.

*babanın parası varsa doblo al, yoksa şahin al(tüplü olmasına dikkat et) ve hemen modifiyeciye koş.

*arkadaşların da apaçi olduktan sonra sanal alemde mcbaron ya da djkral gibi mahlaslarla nam sal ve arkadaşlarınla birlikte klip çek tüm mallığınızla sanal aleme selam çakın.

*saçlara jöle çal haftada bir kutu jöle bitirmeyen bizden değildir.

yorumlamam bu gadar hadi hayırlı işler.
SAÇLARIN HAVAALANI MODELi DiĞER ADI iLE HAVUZ OLANLARI DA RAGBET GÖRMEKTEDiR. ÖNLER VE KAFATASI KIVRILARI DiKiLiR ORTALAR JÖLE iLE BASTIRILARAK YATIRILIR.
1)hemen bir berbere gidin, emo modeli yoluk saç yaptırın.
2)beyaz atlet ya da türkiye forması vazgeçilmez kıyafetleriniz bundan sonra. gece-gündüz üstünüzde olmalı hatta spatulayla kazıyarak zor çıkmalı, yani sizle özdeşleşmeli.
3)atlet ya da formayı giydiniz. o zaman ne duruyorsunuz? en yakın kumsala inin. üstünüzdekiyle güneşin altında saatlerce oturun, yabancı turist kesin gözlüklerin arkasından.
4)gözlükler matrixvari şekilde olmalı, unutmayın. siyah, ince ve enine doğru uzun.
5)tatil mekanlarınız: alanya, marmaris bundan sonra. yılın 5 ayını orada geçireceksiniz.
6)iki kelime tarzanca ingilizce öğrenin tatil mekanlarında yabancı turistleri avlayacaksınız ya. kaplansınız siz. ay, yu, me, sex, bar, otel sizin için yeterli olacaktır.
7)açık mavi kotunuz son adım. belini çekebildiğiniz kadar yukarı çekin. arası kıçınıza kaçana kadar.
tüm adımlar tamamsa hayırlı, uğurlu olsun. nur topu gibi bir apaçimiz oldu.
peynirciks'i örnek almaları yetecektir.
başlamadan vazgeçin.
suat gökeri iyi tanıyın, onu koruyup kollayın. zira o size rahmet olsun diye gönderildi.
90 lı yıllara nazaran saçların ortadan ayrılmasına yönelik olan eylemlerin yerini ortada birleşmesine bırakması ve akabinde günlerdir yıkanmayan kirli saçlarla dolaşmayı adet edinmektir.
görsel

ilk önce yukardaki gibi fotoşop harikası bir feysbuk resminizin olması lazım.
Gelin burada sizlere özenenlere nasıl apaçi olduğunuzu anlatın.
sanırım en önemlisi de kambur olarak elleri cebinde hoplaya hoplaya yürüyüp yoldan geçen kızların gözlerinin içine düşmektir.
apaçi sözleri ezberlenmeli, bilinmeli.
(bkz: geçmişten günümüze apaçi sözleri)
(bkz: apaçi sözleri)
kendin gibi apaçi kız bul onunla çık,apaçilerin takıldığı yerlere takıl, iş bulma aylak gez.
Çok iyi bişey ya..
iki çizgili adidas eşofman.
Jöle
Dik yakalar.
Biraz efkar
Beyaz cerceveli gunes gozlugu
Sevilen bir kız/erkek veya ayrılınılmıs sevgili versa extradan daha bi apaci olursunuz.
bağcılara taşının.

gerisi kendiliğinden gelir zaten.
Rox avilan yazınca ilk çıkan şarkısına tıkla. 1.45. saniyeye gel.
Müziğe kendini bırak.

ister istemez oluyorsun zaten.
Hadi bağalım.
görsel