bugün

(bkz: anayasada hayvan haklarına yer verilmesi)
(bkz: kurt)
(bkz: aslan)
(bkz: zebra)

bunlarda unutulmasın.
halkların kardeşliği diyip sadece kürtlere imtiyaz isteyen bir mantalitenin isteğidir.

Diğer etnik gruplarada istesenize madem halkarın kardeşliğini savunuyorsunuz. Yok istemezsiniz ama. Çok demokratik çok humanist şahane insanlarsınız siz. Bu ülkede bir tek etnik grup kürtler var tüm herkesin derd bitti bi kaldı kürtler.

Hadi canım hadi başka kapıya.
- slm, ben yeni anayasa.
+ slm, bende kürt kimliği.
- memnun oldum.
+ bende.
- görüşmek üzere.
+ görüşürüz.
yeni anayasada laiklik tanımının içi boşaltılsın, yeni anayasada devletin dini islamdır gibi maddeler olsun, yeni anayasa bop u tanısın, yeni anayasa egemelik kayıtsız şartsız milletindir ama istisnaları olabilir diye madde içersin, yeni anayasa türbanı serbest bıraksın gibi normal olan bir istektir. yeni anayasanın piç olmasına yol açmaktadır.
bunun yerine herhangi bir kimlikten bahsetmesin daha iyi. evrensel olsun, 12'den vursun.
olması gerekeni yapacaktır. 80+ yıllık süreçte zaten işine geldiği yerde tanımıştır.

örn: isyana kalkışan kürt beylerini "gel seni milletvekili" yapalım denmesi ve mecliste pek çok kürt milletvekili olması.
Bu ülke içinde birçok milleti barındırmaktadır. Yalnızca kürtler değil; çerkezler, araplar da ayaklanıp biz haklarımızı istiyoruz desin o zaman, kürtlerin ne ayrıcalığı var ki yalnız onlar belirli haklara sahip olsun bu yüzden anayasanın kürtleri tanıması da çok saçma olur.
(bkz: yeni anayasa beni tanısın çok beğensin)*
yeni anayasa kürt kimliğini tanısın,
şirin baba başbakan olsun,
şirine tüm kimlik gösterene versin.
bu sırada uykucu şirin olaylardan bir haber uyusun.
şakacı şirinler sizi...
osmanlının son zamanlarındaki azınlık ayrıcalıklarının canlandırılmasını amaçlayan istek. sonuna kadar karşı çıkılmalıdır.
Tüsiad'ın bile kendi görüşü ile hazırladığı yeni anayasa taslağında yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve yetkilerinin arttırılması(yani özerklik) geçiyor. Tüsiad bu ülkenin tüm Baron ve burjuvalarının oluşturduğu bir gurup. Ayrıca tüsiad yeni anayasada herhangi bir ırkın yer almamasını ve sadece t.c. vatandaşı ibaresinin geçmesini tavsiye etmiş. Ayrıca tüsiad t.c. devleti bir cumhuriyettir maddesi hariç diğer değiştirilmesi teklif dahi edilemez denilen ilk 3 maddenin değiştirebilir olduğunu savunmuş. Koskoca tüsiad bunu diyor sen kimsin bre minnoş faşist.
ben seni tanıyorum kürt.

öşek sikiyorsun.
Pardonda kim bunlar asker öldürenler mi bizim vergilerimizle kaçak elektrik çekenler mi? Çerkezde laz da arnavutta çıksın ben kimlik istiyorum diye yediği kaba sıçıyor gelmiş bir de kimliğim tanınsın diyor.
yeni bir anayasa'ya kimin ihtiyaç duyduğu belli. rte ve hdp! birinin kişisel diğerinin etnik emellerine alet olacak ve geleceğimizi mahvedecek gerici bir anayasa yerin dibine batsın.

antidemokratik yanlarından temizlenmiş, dinci, faşist ve kürtçü etkisi olmadan hazırlanmış bir anayasa'ya evet, böyle bir anayasa yapmanın siyasal şartları oluncaya dek rte ve hdp için yapılacak karayasa'ya hayır !
ırkı neyse yazmalı bence kimseyi zorla Türk yapamazsınız.
Ben tüsiad müsiad tanımam arkadaşım!Burda kürtlük türklük ayrımı yapacak itler siktirolup gitsinler başka yerlere!Kardeşçe yaşayacaklar lazım bize, olay çıkaracaklar değil!