bugün

sözlükteki avukatlardan yardım istediğim konudur. biz işin içinden çıkamadık. dayım biraz fırlama birisi olsa da iyi bir insandır. yengem ise her saniye bir cinlik düşünen, bütün akrabalarla arası kötü olan, kocasını parmağında oynatan birisi. dayımı herkes eşi konusunda uyardı yıllarca dikkat et diye ama nafile tabi karısının doldurmalarına geldi. en son kendisine de dokundu.

bir gün dayım yengemi başka bir erkekle yemek yerken görüyor. daha sonra telefonunu karıştırıyor bayağı işi pişirmişler. biraz tartışıyorlar. araları soğuyor. sonra o şekilde yaşıyorlar derken yengem nasıl yapıyor bilmiyorum mahkemeden kocasına uzaklaştırma gibi bişey çıkartıyor. dayım mecbur evi terkedip bir akrabasına yerleşiyor. tabi durmuyor kadın bu sefer yalandan telefonda aşkım,canım eve gelsene diye çağırıyor tabi dayım gidiyor eve sonra kadın polisi çağırıyor zorla geldi falan diye. bu şekilde yengem bi kaç kere dayımı oyuna getiriyor. en sonunda dayımı ne yapıp edip hapse tıktırıyor. boşanıyorlar. akabinde dayımın işlettiği mağazaya, eve, arabaya, birikime falan da çökmeye çalışıyor. bayağı bir şey koparıyor.

şuan herif bitik vaziyette anlayacağınız. hem hapse girdi, hem elindekilerin büyük kısmından oldu, hem aldatıldı, hem çocuklardan oldu. tabi haketti elbette ama neyse.
Dayı gavat olduğundan her şeyi hak etmiş. Geçiniz.
kadının kendi rızasıyla dayını eve cagırdıgını ispatlamanın bir yolu olsa diyecegim ama kadın onu da dusunmustur muhtemelen mesajla falan bu teklifi yapmamıstır. hal boyle iken dayının eve gitmesi uzaklastırma kararının ihlali demek oluyor. fakat benim anlamadıgım sey su evlilikle edinilen malların paylasımı geregi kadın hakkını almasına aldı da dayının hakkı olan pay nasıl talan edildi? kadın dayından ekstradan tazminat falan mı aldı? cunku sadece evlilikle ortak edinilen mallardan bahsediyoruz.
kulaktan kulağa deyimi bu olsa gerek.