bugün

ve beklenen oldu... yemekteyiz ekibi kayseri'de. kayseri'nin o çorbasında* bile hamur işi bulunan yemeklerini bizlere izlettirmek için 5 yeni yarışmacıyla geliyorlar. adana, trabzon'dan sonra kayseri'deler. hepimiz hatırlıyoruz adana faciasını, trabzon kolbastılarını. şimdi sıra kayseri'nin gesi bağları'nda...

kayseri'de yaşıyor olduğum için ve kayseri insanlarını yaşadığım süre boyunca biraz olsun tanıdığım için bizleri yine bol bol eğlence(!) bekliyor. tanıtımlarında yarışmacıları görünce bu kanaatim daha da arttı. yemekteyiz yarışması ilk günlerdeki şöhretini biraz olsun azalttı. bunu sözlükte son haftalarda yazarlar tarafından açılmayan yarışmacı başlıklarıyla kolaylıkla anlayabiliyoruz. ama düşüncem şudur ki; yemekteyiz kayseri haftasında bu durum tersine dönebilir.

adanalıların ve trabzonluların bu yarışmayla kafamızda oluşmuş olan adana ve trabzon insanı portresini tamamen yerle bir ettiği gerçeği halen hafızalarımızdayken şimdi de kayseri için aynı şeyi bekliyorum.
simdiden bütün adana'li yazarlardan beni bagislamalarini temenni eder, ben ettim siz etmeyin derim. (#4518516)
kahkahalarla izlenecek gibi görünüyor .
(bkz: mevzideyiz şırnak)
(bkz: nereye kadar)
hayatımda bu kadar güldüm mü bilmiyorum yarışması. ismini bilmediğim teyze' ye literatüre yeni bir benzetme kattığı için teşekkürler.
kuskus bilavı mı.
o nasıl bilavdi.
dabancaya goy dıggıgı dıggıdı sık danelerini.
yemek sonrası crazy dance in kayseri motifleri beklediğim yarışma olacaktır.
scary movie halini alıveren program.

http://yfrog.com/74scaryj
kasıntı tipleri biraraya toplayan yemek programı. yaşlı teyzemizin sevimliliği programı biraz izlenebilir yapmış.
-hülya hanım çatal burdamı durur solda durması gerekmezmi
*birde bardaklar boştu su olması gerekirdi
+bence çorbanın baharatı eksik
hülya hanım;ben çorba yapmadımki,
+olsun yapsaydınız öyle olurdu,
-basit yemekler seçmişsiniz çok yormamıştır sizi,
hülya hanım;ben hepinize 10.000 TL vereyim gidin.

dedirten program.
"şermin" diye bir abla var ki; akıllara zarar. sempatik, komik, doğal, böyle iyi niyetli, saf bir abla. konuşmasını yirim onun ben. allah'ım o nasıl bir "iyi niyetimi susitimaağl ettikleri için" demektir yarebbim? ne tatlı, ne sevilesi insanlar insanlar var şu ülkemde.
(bkz: şermin abla bize börek aç)

(bkz: yemekteyiz şermin)**

not: diğer iki bağyan mı? onları at çöpe gitsin. çok ciddiyim.
samırsak deyişine gurban sanırsak.*
şermin isimli abla haricinde diğer 4 yarışmacının rol kestiği yarışma programı. şermin abla ise tam olduğu gibi bir kayseri hanımı... ha birde halen gesi bağları türküsünü duyamadığım için anladım ki bu yarışmacılardan bir şey olmaz.
programdan sonra tüm yarışmacıların kayseri'den sürüleceği program.
şermin abalnın evlere şenlik sözleri;
alo bomba, alo bombaa ben burduyum.
tapancıya goyacan dıggıdı dıggıdı sıhacan.
bu güne kadar hep iyiliimi suistimaaaal ittiler.
gayseri yimee yapıyosan onun hakkını vireceen.
löp löp yutma haa tansiyonun var iimii, yidiriyom dii.
millet işte gaynanadan uçar gaçar, biz işde boyuna gaynanıı içimize dıhdıh, dıhdıh işde dıhdıh anam nörek işde, amaaan halimizden memnunuh.
hanımannemde zaten çarşı çarşı gezmiyi yiğin sever, bizede daha bir iyi oldu, beraber zaten hiç ayrılmaz bir ikiliyik, hanımannem yiğin gezmiyi tozmuyu sever, iyi oldu buda bir bahanemiz oldu.
maşallah ben yaprah sardığım yirde arvad uyhu çalıyor, gurül gurül.
gel gız gel, arabada galdı arvad, hayriiş hayriş....
+anam babam usulü.