bugün

obezite hastalığının başlangıcının göstergesidir. acilen önlem alınması gerekmektedir. bu kişiler, acıktıklarında yemeğe kilitlenip doyana kadar bilinç kaybı yaşarlar.
o sırada asla kilolarını ve yedikleri yemeğin miktarını düşünmezler.
yemek yemek hatta yemek yiyeceğini düşünmek ayrı zevk verir. daha kahvaltı sofrasında öğlene ne yiyeceğini düşünür, öğlen ise akşama yapacağı yemeği çoktan planlamıştır. ve bir an önce akşam olmasını diler, o yemekleri yiyebilmek için. eve ekmek dayanmaz. sık sık market alışverişi yapılır. tehlike çanları çalmaktadır. *

edit: genç şişkolar rahatsız.. (sanırım) *
Uzun süre aç kaldıktan sonra da gayet sevinebilir bir insan yemek yiyeceğine.illa obez olmasına gerek yoktur.
aç insandır.
Oruç tutmuştur büyük ihtimalle. Oruç tutanlar bilir bu hazzı.
öğrenci olan insandır.
(bkz: latife yaptim yer misin)
yaşamak için yemeyen, yemek için yaşayan insandır.
başlığın asıl açılma sebebi obezite tehlikesidir. (bkz: #10991291)
iştah anını yoğun olarak yaşayan insan. farklı bi açıdan bakmak gerekirse bu insan mide rahatsızlığından yeni kurtulmuş, uzun süredir doğru düzgün yiyemiyor olabilir. ilk yemek öncesi heyecen doruktadır. ellerini birbirine sürter. sürekli sırıtır.
kıtlıktan çıkmadır.
banyo yaparken de heyecanlanabilen insandır.
ne yiyeceğine bağlıdır...anne sultan yapsın bi kebap da heyecanlanma...
(bkz: o benim)

ama obez değilim, hatta cıbık bir insanım.

(bkz: öküz gibi yiyip kilo almayan insan)
saatlerdir yemek yememiş ve bu yüzden o anın hayallerini de kurduysa heyecanlanması normal insandır.
benim bu. okuldayken bütün gün annemin yapacağı yemeği hayal ederim. hiç çıkmaz aklımdan. ama kilo da almam. misler gibi yerim yemeğimi. *
özel biriyle yemek yiyecektir.
sıra arkadaşıımdır. obezliğin aksine, her gün okula getirdiği poğaçasını yerken şu şekilde naralar atmaktadır.

+ ve ve ve evet kaşarlı poğaça. kaşarlı poğaça. mogosog'lu poğaça. ahahaah... yeah!

adam bildiğin bu şekil bağrıyor her gün. ne zevk alıyor her gün bana "kaşar" demekten anlayamadım.
yemek yerken mutlu olmak.
güncel Önemli Başlıklar