bugün

oldu ki bu genç gibi ani bir refleksle böyle bir protestoda bulundunuz.

ibretle izleyin ...

--spoiler--
https://www.facebook.com/...o.php?v=10152590602821844
--spoiler--
muhtemelen yanındaki arkadaşlarıyla bağırıp bağıramayacağına dair iddiaya girmiş olan gençtir. böyle gereksiz, böyle saçma sapan bir hareket olamaz.

öncelikle sen bir mekanın içerisinde oturuyorsun, bu hareketinle o mekanda bulunan tüm vatandaşları rahatsız etmekle birlikte mekan sahibini zan altında bırakıyorsun. ayrıca bilal erdoğanın olayla ilgisi alakası yoktur. bir insanı yapmadıklarından dolayı suçlarsanız o insanlardan farkınız kalmaz. haklıyken haksız konuma düşersiniz. bilal erdoğanın yaptıkları farklıdır onun da sonu diğer ak partililerden farklı olmayacak.

böyle andavallar yüzünden halkın, muhalif görüşlere karşı sempatisi azalmakta giderek tükenmektedir. sonra ak parti niye %50 alıyor diye düşünüyorsunuz.
bilale anlatir gibi anlatabilseydi, hic bir sorun cikmazdi. kacirilan paralarin hesabi sorulmaliydi.
yukarıda da bir arkadaşın dediği gibi büyük ihtimal iddia üzerine yapılan harekettir. "bilal o paraların hesabını vereceksin" diye bağırsa daha uygun olurdu. bilal kardeşin soma ile ne ilgisi var. bir de güzel arkadaşlarım. olur olmadık yerde hele ki tek başınaysanız "hesap vereceksin" diye bağırmayın. adamlar fitili ateşlenmiş bomba gibi kime saldıracağını bilmiyorlar. kim vurduya gidersiniz dikkatli olun. cengaverlik yapıcam derken başınıza iş açmayın.
sorulacak onca soru varken 301 madencinin hesabını bilal erdoğana sormak karavana atıştır. boşa harcanmış hamledir.
tek olumlu tarafı ise güvenlik ile soru soran kişi arasında demokratik bir konuşma geçmiştir. darp gibi üzücü hadiseler yaşanmamıştır, güzel tarafı budur.
cocuk fıs o kısmı ayrı.

ama oradaki reaksiyon içler acısı.

ya hu bu adam kim? hangi devlet görevinde? hanedan ailesi var ve biz mi bilmiyoruz?

"işlem yapın" diyen bir herif var ve neye dayanarak söyledi bunu? kanun maddesi nedir?
enteresandır.

http://youtu.be/NJRUUBPjGO0
Biz vicdanlı insanlarız" diyen öğrenciye, "vicdanın yeri burası değil arkadaşım dienler hele bi susun. sen ne sıfatla hesabını sorcam demek ne demek diye çoçuğu sorguluyosun, hakimmisin savcı mısın sen? yargılama cüretini nerden buluyosun. yasama yürütme yargı sende birleşti de bizim mi haberimiz yok. ülke bu halde işte tüm kuvvetler tek bir kişide, bunlarda onun mikro yansımaları.
kendisi öğrenci olmanın eleştiriel kimliği ile bilal erdoğan ı görünce heyecanlı bir çıkış yapmıştır.

bu adam komşunuzun yeni üniversite başlamış ve mahallesinde gururla gösterilen gençlerden biri de olabilir.

ne diyor ...

- bilal !!!

- 301 madencinin hesabı sorulacak.

sonra yapılan muameleyi görüyor musunuz ?

yani o kamera kayıtta olmazsa belki de bizim görmediğimiz neler olacaktı.

bilal erdoğan koca ülkenin başbakanı nın oğlu sadece bu kadar ama hiç bir devlet kimliği yok.

vatandaşa gösterilen bu tavır ne o zaman ? hangi hak hukukla yani ?
Ekşi sözlükte 1000 entry girilmiş ve hatta eskimiş entrydir. Neyse tanım cesur ve akıllı gençtir ama Bilal napsın, bu konuda suçsuz. Kimbilir neleri sıfırlama derdinde dönüp bakmamış bile!
cesaretli adammış vesselam.
''ağzından tek bir kötü söz çıkmamış gence saygısızlık yapıyorsun deyip ona 'şerefsiz köpek' diyen saygılı insanlar, saygı anlayışınız karşısında şapka çıkarılır!!!''
alıntıdır...
Karşısındaki sevgilisinden de cesaret aldığını düşündüğüm genç. Çok takdir ettim yinede.
kime hesap soruyorsun ?

neyin hesabını soruyorsun ?

vallahi korumalar sabırlı davranmış, delikanlı gibi davranmış, baktılar çocuk mal hakikatten mal siker misin sabaha mı bırakırsın demişler.

mal oğlu hatunla yemek yerken vicdanın mı kabardı, liselilerden bile daha ergen davranmış. evladım olsa intihar ederdim.
o karede 1 şerefli birden fazla da şerefsiz vardır...

buralarda da çok var o şerefsizlerden...
yanlış kişiye yanlış şeyi sormuştur.
soma olayını önce maden sahibine
sonra denetlemeyene sonra da buna göz yumana sormalıydı.
Kimdir,nedir kimliği hiç ortaya çıkmasın dediğim gençtir. Korumaların avına yaklaşan çakal gibi tepesinde dikilmesi, etrafında dolaşması pek hayra alamet değil. Resmen mafya adamlar! Yavaşça eğilip tekrar tekrar "anlamadım ne soruyorsun" demeleri kamera olmasa farklı şekilde olurdu.
soma'da ölen garibanlar bilal'e vali kebabı, sümeyye'ye eşarp, emine'ye 12 bin dolarlık çanta, recoya 42 bin dolarlık saat almaya çalışırken öldüler...

soma'da katliamın gerçekleştiği madenin ciner grubuna ait olduğunu, soma madenciilk a.ş.'nin üst kullanım hakkı/taşeron işletmesi yaptığını, ciner grubuna madenlerin erdoğan ailesiyle gizli ortaklık karşığı peşkeş çekildiğini bilmeyince

"yawww ne alaggası vor bülo'nun şinci" diyor bazı sevdiğimiz dostlar...

çok alakası var...
Hoş olmayan bi tavır sergilemiştir bazılarına göre belki ama Bilal Erdoğan kim ki korumaları bu gence kimlik soruyor ?
bir şekilde bana ulaşırsa eğitim hayatı boyunca yiyeceği kuru fasülyelerin sponsoru olacağım gençtir.
Çok sinirlendim sabah sabah. Ülkenin kaymağını yiyen bu şerefsizlerden ve onların köpeklerinden illaki bunların hesabı sorulacaktır. Bu ülkenin namusluları en az bu ülkenin namussuzları kadar cesaretli olmak zorundadır. Ulan etraftan hiç destek gelmedi en çok ona yandım.. Yazıklar olsun. Helal sana çocuk. Bunların hiç biri senin gösterdiğin cesareti gösteremez yemin ederim. Bakma sen böyle gazino fedaileri gibi diklenmelerine seni taciz etmelerine. Onların hiç biri senin kılın olamaz, şu yaptığının binde birini yapacak taşak da yoktur öylelerinde.
Bunlar sadece iktidarın gücü sayesinde böyle efelenmektedirler.
vicdan ile korumaların olmaması gereken yerde bulunması. vicdan kendi yerinde olsaydı bilal'in korumaları zaten orada olmazdı. protesto hakkını kullanmıştır. doğru ve yerinde kullanım örneğidir.
tebrik ettim çocuğu.

şu yüzden tebrik ettim , şu sözlükte eleştirel bakan sözde protesto eden bu kadar insan var 10 tane korumayı göre göre böyle bir şey söyleyebilecek 3 kişi bilemedin 4 kişi çıkar.