bugün

Sabahın erken saatinde karga bokunu yemeden yollara düşen (nereye gidiyorlarsa artık) dedeler ve nineler yüzünden işe geç kalma kabusunu sona erdirecek öneridir.
Edit: yaşlılarla bir problemim yok hepimiz yaşlanıcaz...
Benim dedem de olsa aynı şeyi söylüyorum sabah erken saatte çıkma dede ne var şehirde bu saatte diyince hiiç hava alacam evlat diyor. Biraz öğlene doğru çık diyip ikna ediyorum. Sözüm daha çok güne giden grup teyzelere. Götünden anlayanlar işe geç kalın anlarsınız!
mantıklı öneridir. lan evden çıkıp otobüse biniyorsunuz zaten bir de yer istemeyin. 2 saattir yoldayız biz.
ayrı otobüs yapacak durum yok, madem öyle siz gençsiniz siz otobüsü kullanmayın diye elde patlayacak fikirdir.
yaslilarla bi sikintim yok amca - teyze bi dus alin yav .
Destek verilesi fikirdir. Özellikle laik yaşlı teyzelerle aynı otobüs iğrenç oluyor..
Densiz ve düşüncesiz önerme.

Ulan adam yaşlı. Sağı solu tutmuyo. Kalbi zor atıyo. Ayakları vucudunu zor tasıyo. O ellerindeki baston aksesuar mı ayı? Beyin bedava. Kullan allah vermiş.
sosyal devlet gereği yaşlılara ücretsiz olarak verilen otobüs kullanım hakkı bazı yaşlılar tarafından bilinçsizce kullanılmaktadır bu nedenle katıldığım önermedir , yani otobüs bedava diye öğle namazına

hacı bayram'a ikindi namazına kocatepe'ye gitmek zorunda değilsin amca sabahın köründe millet işe yetişecekken sen serin havada geziyim diye zaten kalabalık olan otobüsü de kullanmak zorunda değilsin kısaca

bizim millete bedava dersen sömürürler.

ayrıca yaşlı , hamile, engelli ve gaziler için ayrılan koltukları sahiplerine bırakmayan bir kesim var onlar da aynı cahaletin pençesindeler.

çözüm önerileri;

1. otobüslerde yaşlı biletleri 50 kuruş olabilir bak bakalım kaç tane yaşlı biniyor.

2. günde sadece 2 kullanım hakkı verilmeli çünkü adamlar nasılsa bize yer veren çıkıyor diye günde 10 kere kullanıyor.

3. otobüsün yoğun olduğu saatler dışında ücretsiz yapılabilir.

bu 3 fikri bulmak için çok fazla beyin fırtınası yapmaya gerek yok , ama malum koltuklarda gerçekten hakkeden kişiler oturmadığı için bu karmaşalar yaşanıyor. *

ve son ekleme : sevgili 65 yaş üstü yurtdaşlar eğer yer isteyecekseniz öncelikle yaşlılar için ayrılmış yerde pişkin pişkin oturan sağlıklı bireylerden isteyin lütfen direk en arkaya yürüyüp

milletin başında dikilip baskı kurmayın rica ediyorum.

edt: imla
yanlış önerme.

annenle babana ayrı odalar yapılsaydı zamanında da seni hiç tanımasaydık.
Özellikle sabah erken saatler için %100 gerekli öneridir. Ne gerek var onlar da insan değil mi diyen sahte hümanistler tabii ki insanlar ama gençler gibi sabah koşturarak işe gitme mecburiyetleri yok! Bir yaşlı amcanın/gün teyzelerinin sabah yavaş yavaş otobüse binmesi yüzünden geç kalınca anlarsınız.
süper bir fikir direk belediyelerle konuşulması gereken durumdur. Arkadaş ayağım ağrıyor ama yaşlı değilim alla alla
bana gayet mantıklı gelen kampanya. kimse kimseye yer vermek zorunda kalmaz aga.

şöyle anlatayım; bir ara her gün tramvaya binmek zorunda kalıyordum. gideceğim yere bir saat tramvay yolculuğuyla ulaşıyordum. malum yaşlılar otobüse bindiği zaman ciğer görmüş kedi gibi oturan gençlere bakıyorlar. çevre baskısı filan derken mecburen yer veriyordum. ama onlar iki durak sonra inince yerime başkası oturuyordu. onlar 5 dakika otursun diye ben bir saat ayakta yolculuk yapıp derse yorgun girmiş oluyordum yani.

yoksa tabi ki yaşlılara yer vermek önemli ama yer veremeyecek olan gençler de var. o yüzden buna farklı bir alternatif bulunmalı zannımca.
en azından düşünüyor. bu da olumlu. bazı insanların yaptığı gibi problemi söyleyip ortadan kaçmıyor. yada problem üzerinden polemiğe girmiyor. kendince çöZümünü dile getiriyor.

mantıklı bulduğum önerme.
en çok seyahat eden onlar olduğundan ve çalışan insana engel olmasından dolayı yapılması gerekendir. bunlar yüzünden ne metrobüse ne de metroya binebilir olduk.
65 yaş üstü olduğu için hem para vermezler hemde oturarak giderler.
Tekvando antrenmanından çıktığım da zaten 50 yaş yaşlanıyorum bide gelmiş dibim de dikiliyor yan yan somurtarak bakıyor. Eyvallah tamam yaşlısın da ebem zikilmiş benim sen ise 10 kişilik manga gibi gün den gelip yer istiyorsun. Sırf beleş nasıl olsa diye öyle binip son durağa kadar inmeyeni var maksat gezmek.

Ya eyvallah bizde yaşlanıcaz ama önce şu gazi yaşlı vb kişiler için ayrılan kısımdakileri kaldırsanız? Genç gördü mü hemen cellat gibi duruyonuz ondan sonra izdivaç programlarında 40 takla atıyonuz.
Olursa zarara ugratir.
Sirf istanbulu turlayip camdan disari bakabilmek icin otobuse binen ve koltugundan hic kalkmayan yaslilar mevcut.
Eger boyle bisey olursa perde sehpa termos sandalye getirip seyahat ederler otobusu altingunune cevirip hic inmezler.
elimizde kalan tek saygı buydu bunu da yapmayın amk.
En arkadaki koltuklara oturmak çare olabilir.
katılmak durumunda olduğum önermedir. sabahın 5inde kalkıp akşamın 6 sında taksiden dönen hatta kimi zaman gece 9 10 da dönen birisi olarak, ulan ayakta duramıyorum bir de tepeme dikil de yer ister gibi pis pis bak. sokarlar öyle ojeli kürklü yaşlı teyzenin gününe de altın(ın)a da.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
Nasıl olsa yaşlılara belediye otobüsleride beleş! Şaka lan şaka. E herhalde yaşlılara yer vereceğiz. Bunu da yapmayalım da batalım mı anasını satayım!