bugün

(bkz: hiç yaşlanmayacak insan)
bazı zamanlar çok farklı ve de çok doğru düşüncelere sahip olabilen insanlar. evet az önce anneannem kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek ama aslında çok da mantıklı bir öğütte bulundu ve bir hatadan dönmeme vesile oldu. olaya çok çok farklı bir perspektiften yorum getirdi kendisi, hayat tecrübesi bu olsa gerek. sevelim kıymetini bilelim onların.
Yolda görünce çok üzüldüğüm insanlardır.
Bazılarının elinde baston var, yürümeye çalışıyor, bazıları yanındakilerin kolundan güç alarak yürümeye çalışıyor. Göz göze geldiğimizde de çoğu bana gülümsüyor.
Akıllarından ne geçtiğini tahmin ediyorum o an. “Gençliğinin kıymetini biliyorsundur umarım” gülümsemesi gibi.
Keşke bu insanlar hiç yorulmasa, keşke bu insanların elleri hiç titremese.
Bazen yolda mendil satan güzel amcalar, teyzeler görüyorum. Keşke hiç satmak zorunda kalmasalar.
Ellerinden gelen tek iş bu ama.
Onları görünce düşünüyorum, benim annem de burada, tam da burada böylece oturup mendil satabilirdi diye.
Bazen bu görüntülerle karşılaşmamak için günlerce dışarı çıkmadığım da oluyor.
Keşke süper güçlerim olsaydı.
torunlarının, çocukların kaçtığı insanlardır. en azından benim çevremdekiler böyle. aslında istedikleri sadece konuşmak, önemsenmek. ama kimsenin buna sabrı ve zamanı yok. her şeye var onlara yok. onlara ölmeden kıymet vermek, vakit geçirmek lazım yoksa çok geç oluyor.
Sürekli geziyorlar. Ortaköy dereboyundan DT1e bindiğin zaman hayatı sorguluyorsun bu kadar yaşlı nereye gidiyor diye.
Şuan etrafımda 3 tane var. 3 ü ile de pek muhabbetim yok siyasi bir şeyler söyleyip gülüyorlar anlamıyorum.

En son bir amca yol yaptı dedi onu anladım.

Amk ne işim var burada.

Erken ed: bunu yazarken uyku muhabbeti geçti uyuyacaklar galiba.
(bkz: saygı duyulması gerekenler)
bizlerizdir, herkestir. bir zamanlar çocuktun, bugün gençsin, yarın ihtiyar. bu böyle.
Bu yaşlarına kadar kendilerini kişisel olarak hiç geliştirmemelerine rağmen sırf yaşlı oldukları için yine kendilerini bilge zannedenlerdir. Her ailevi olayın içinde aktif rol alma ve kendi doğrularının mutlak doğru olduğuna inanma eğilimindeler.

Bana tek artıları ileride nasıl yaşlı insan olmamalıyım konusunda örnek olmaları.
yaşlı insanlarla saygım sonsuzdur kendilerinden bir ricam şu covid döneminde kendi sağlığinız için insanlarla yüz göz olmayın.
Bizim ailedekileri Hiç sevmem. Bir an önce kurtulmak en iyisi.
Z kuşağının yaşlılığı yüksek ihtimal baya bir yol gösterecektir dediğim ihtiyar insan grubudur, ehe.
görsel
uğur Dündar üstadın bile son günlerde ki tavrını izlerseniz; yaşlılığın kaçınılmaz sonuçlarını görebilirsiniz.
yilmaz Özdil ile tam anlayıp dinlemeden yaşananlar;halk TV ile geçmişte kalan ne varsa yıkmalar..
yaşlılık bedensel,ruhsal ve cevredekiler için gerçekten zor bir süreç.
insan yaşlandıkça küçük yerlere sığabiliyor.
Annem aylardır hastanede değerleri pek düzelmiyor. Bilmiyorum çalışan yaşlılara sizin kadar üzülemiyorum en azından şükür sağlıklılar diyorum.
sadece ''moruk'' olanları yok sayarım. ayrı tutarım.
bir çok konuda idare edilmesi gereken insanlardır.
kişiye göre icabında bir gözün kapalı ve bir kulağın tıkalı olması da gerektiği anlar olabilir.
kimisine de pür dikkat dinlemek gerekir-ki, bunların anlatımından hisse kapmak gerekir.