bugün

bir süre sonra çekilmez olur, yemek istedi yemek yaptım ben cici boğaz istiyorum dedi. cici boğaz nedir lan ?
bağırarak konuşmak demek diyebiliriz. yaşlılar pek duymaz ya.
sabırlı olmayı gerektirir. bir çocuk ne isterse o da onu ister. sabır, bakım, hoşgörü, ilgi...
Çamaşır asarken çok sayıda dizlik don ile haşır neşir olmayı gerektirir.
"Mevzular çok menfiiydi fakat ziyadesiyle latifeydi" diye konuşan çocuklara rastlamamıza sebep olacak durumdur.
Her an takma dişlerle evin herhangi bir yerinde karşılaşma olasılığı vardır.
yaşanan yaşlıyla alakalıdır ama genelde uğraştırıcı ve sabır isteyen bir durumdur.
Bir gün sizin de yaşlı olacağınızı düşünerek isyan edilmemelidir.
Ne ekersen onu biçersin bir gün yaşlanacağını unutma durumudur.
aklı ve sağlığı yerindeyse gayet uyumlu bir şekilde yaşanıyor ama hastalığı ve rahatsızlığı varsa bazen çekilmez bir hal alabiliyor.
Kucukken bazen sinur olsamda cok mutlu olurdum babannemle birlikte olmaktan keske hala yasasa da yanimizda olsa.
Önünde sonunda ya ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde ya da hapisanede hayata devam edeceğim olay. Bir insanın her şeyine de karışılmaz ki. Özgürlüğüne pek düşkün olanların gerçekleştirebileceğini sanmıyorum.
Babamı kayıp etmemle geçen sene, yurt dışı macerası bitip 12 sene sonra lisede bıraktığım odama geri döndüm ve annemle yaşamaya başladım. Şu an minimum her türlü depresyon, sinir hastalığı, korku panik, gelecek kaygısını barındırıyorum. Hayata o kadar negatif bakan bir annem varki bir senede beni de eritti bitirdi. Herşeyimiz telaş, kaygı endişe. Sürekli ilgi alaka isteği. Özel hayat sıfır gece yanlız kalamıyor diye dışarı bile çıkamıyorum. Bakıcı arıyorum yaygara koparıyor. Sürekli yakınıyor her gün bir ağrıdan kaynaklı. Psikolojik hapları var onlar da onu kafası bulanık yaptı. 4 gündür gribal enfeksiyonla başa cıkmaya calışıyorum, her işim saklı çünkü ben hasta olunca bu sefer oda hasta olucak kaygılanacak. Ve ben iki arada. Bir derede kalacağım. Allahım güç ver nasıl olacak hiç bilemiyorum bu işler.
Ne zaman ölür diye beklemektir zordur hele hastaysa psikolojiniz bozulur tuvalete gidince bile nefes nefese kalır.