bugün

Babamın yaptığı meslekten olmak isterdim hep. Tüm sülale zeytin tüccarı biz napalım, sülalenin tüm çocukları zeytinci olmak isterdi bizim.
Oyunculuk ve şarkıcılıktı. aynaların karşısında küçük hikayeler oluşturur oynardım ağlardim gülerdim şasırırdım üzülürdüm (bir gören olsa kim bilir ne derdi?) ayni sekilde ayna karsisinda elde tarak koltuk tepesinde elde kumanda az sarkılar söylenmemiştir.

Neden koltuk tepesi? Sahne yapıyorum yüksekteyim çocuk aklımca. Çocuk olmak bambaşka bir şey.

Not: ama bu hayal olarak kalmayacak ikisinden birinin olması için mutlaka uğrasacağım. Şimdi mi neyim bir psikolog.

(bkz: hayat ne garip)
kravat takılan meslekler ne olduğunun bi' önemi yok. kuracağım hayalin içine edeyim.
vatman olmak isterdim. trene bindiğimizde annemi zorla en öne otuttururdum vatmanı izlemek için. sonrasında hayranlıkla izlerdim inene kadar. güzel günlerdi.
çoğu çocuğun olduğu gibi astronot (bok olursunuz).
Meslek zannettiğimden dolayı filozof olmayı isterdim, felsefe hayatın her alanında varmış Zamanla gördük sonra orası ayrı.
Bir arkadaşım zabıta olmak isterdi hiç unutmam.
pilot
uçaklara zaten hep ilgim vardı
ilgim zamanla daha da arttı
halen pilot
yaşasın uçaklar.
10 yaşında astronot

12 yaşında futbolcu

14 yaşında doktor

16 yaşında mühendis

18 yaşında esnaf

23 yaşında işsiz :D
dansöz.
(bkz: kilo alınca hayaller çöp)
Radyoculuk. Lisede de olmak istiyorum. Ama işte hayat her istediğimizi olmamıza izin vermiyor.
(bkz: astronot)
futbolcu.
astronot olmak isterdim hep lakin türkiye'de astronot olmadığını öğrendiğim gün kaderin beni yorduğu gündü. O gün bugündür hep yorar piç.
Dalgıç.
Büyükler hep sorardı büyüyünce ne olacaksın diye."doktor" derdim. Herkes aferim oğluma derken tiz bir ses bölerdi övgüleri."sen anca soktor olursun" derdi babaannem. Haklıymış.ileri görüşlüymüş rahmetli.
inşaat mühendisliği idi.
Sivil polislik. Gizli bir polis olmak isterdim.
pedagog olmak istiyordum 15-16 yaşlarında...dul kadınların sorunlu çocuklarını kullanarak annelerine yürüyecektim olmadı...
veteriner olmak istiyordum. hayvan sevgisi çocukluktan gelme ama olamadım.
Yaş 6, otopsi cerrahı olmak istiyordum. Yaş 23, yerel yönetimler okuyan masum bir öğrenciyim. Belediye memuru oluyorum.
Polis olmayı çok isterdim klasik ama sonra soğudum baktım ki bu ülkede kimse tek başına hiçbir şey yapamıyor.
pilot olmak isterdim fakat hayatın gerçeklerini ve zorluklarını ve pilot olmak için gereken parayı gördükten vazgeçtiğim hayalimdir keşke pilot olmak daha kolay olsaydı.
çocukken pilot olmaya çok özenirdim hayalim uçmakken hayat beni yerin dibine soktu.
Bilgisayar mühendisliğiydi, bilgisayarda oyun falan oynuyorlar durmadan sanıyordum herhalde.