Commodore 64 sene 1987 çok istemiştim ama çok pahalıydı.
Hala şu barbi evlerinden istiyorum.
Heveslediğim birçok şey vardı, ama alsalardı o kadar da umrumda olmazdı. Ben onları almayı değil, alabilme ihtimalini seviyordum. Ayrıca heveslediğim şeylerin bazılarını sonradan aldığımda o kadar da ilgi çekici olmadıklarını farkettim. Belki de büyüdüm, bilemiyorum.
(bkz: reebok pump) çok pahalıydı ya, basket topu şeklinde basmalı pompası vardı dil kısmındaki hava yastığını şişiriyordun, giyenler daha iyi zıpladığını iddia ediyordu ben büyüyene kadar piyasadan kalktı ya da çok daha iyileri çıktı onları aldım ama o ayakkabı içimde kalmıştır.
(bkz: walkman)gerçi bu gençlik hevesiydi. 19 yaşımda çalışmaya başladım . alsam alırdım ama para kazanmaya başlayınca harcamaya korkar oldum.

(bkz: sözlük yazarlarının pişmanlıkları)
AKÜLÜ ARABA.

SONRA KENDi ARABAMI ALDIM iHiHi.
Bu saatten sonra alacağım ne varsa beni tatmin etmez.
Bisiklet.

Hep içimde kaldı.

ileride evlenir bi düzen kurarsam kocam bey ile bisiklet alalim her gün süreyim diyorum.
hala içimde yaradır biliyor musunuz..

çocuktum..okula gelir giderken önünden geçtiğim dükkanın camekanında gördüğüm beşiktaş formasını annemden istemiştim utana sıkıla. maddi imkansızlıklar nedeniyle alınamadı. ama annem terziydi ya kendi imkanlarıyla bana bir beşiktaş forması ve şortu dikti evde. ben de hiç yoktan iyidir diyerek giymek zorunda kaldım formayı. dalga geçilişleri göze alarak..ha bir de beyaz yün çoraptan tozluk yapmıştım kendime unutmadan söyleyim. hatta ayakkabı boyasıyla çorabın konç kısmının ucuna siyah şerit geçmiştim annemden gizli. gel gelelim ayakkabıya..aman neyse ya boşverin.. ama var ya uğur diye bir çocuk vardı. gassaraylı. onun forması özellikle de parıl parıl parlayan şortu gözalıcıydı. ama yine de çaput olsa da siyahı değişmedim, saten kırmızıya.
forby
olm ne pahalıydı ya.

görsel
Ps3 hayali olan çocuk yazarları görmemizi sağlayan durum.
Bizim çocukluğumuzda top vqrdı, lastik vardı, elektrikli tren, gelin bebek vardı. Ps3 ne olm.
alev ablanın huzurlu sarılmaları ve şefkatli kucağı.

ahh alev abla ah.
forby.
ne pahalıydı..
otomatik civcivler.
(bkz: Teleskop)
(bkz: bp nin verdiği oyuncak tır)

babamı bir türlü ikna edip aldıramamıştım. Ulan insafsız zaten benzin alıyordun gidip bp'den alıp oğluna bir de oyuncak tır alsan çok mu olacaktı.

adam tır piyasadan çekilene kadar bp'den benzin bile almadı.

adam kamu spotu gibi hayatta her istediğimi elde edemeyeceğimi uygulamalı olarak öğretti.
nargile.
uçak. (hedefi yüksek tutacaksın, küçükken bile).
Teleskop. O yaşta fiyatlar astronomikti.
sanal bebek. içimde hala bir ukde.
Ben yemek harici bir şey istemezdim, o yüzden alamadığım diyebileceğim bir şey yok.
Akülü araba.
görsel
Çocuk odası takımı. Bir dergide mi ne görmüştüm çilek mobilyanın bir takımını. Kelebek şeklinde mor renklerin hakim olduğunu hatırlıyorum. Hesap kitap edip şunu alsam bunu almasam diyerek 1000₺ ye mal etmiştim odayı para biriktirip alacaktım ama ne para biriktirdim ne başka bi takım aldım. Bir yer yatağı, eski çeyiz sandığının üzerinde duran ve çalışmayan bir tv, arkadaşlarım gelsin otursun diye yere koyduğum minderlerden ibaretti o zamanki odam. Sonra zorla bir yatak aldırdım kendim biriktirdim bir de masa aldım yüklüğü düzenledim gardrop yaptım. odam oda oldu da içimdeki ukte hiç yok olmadı.
Commoder 64.
Bisiklet.
akülü araba be.