bugün

sözlük yazarlarının tuvalate düşürüp geri aldığı veya almadığı nesnelerdir.

5800 cep telefonu.
270 tl değerinde tutmuş Iddaa kuponum.
Telefon kapağı.
(bkz: besinlerin oksitlenmiş kalıntısı)

hepsi benden bir parçaydı.
(bkz: çok üzgünüm sözlük)
Charmender tasom. Bir an elimi sokup almayı düşünmedim değil.
5310 cep telefonu.

(bkz: yazarların tuvalete düşürdükleri telefon modelleri)
iphone 3
kimilerinin zaten yarım olan akılları.
Az önce düşürdüğüm toplamı yaklaşık 1 yemek kaşığı olan döldür.
Akşam yemeğinde yediğim bol yağlı iskender.
bundan yaklaşım 15 sene önce babam çakmağını düşürmüştü tuvalete. gitti çakmak diye hayıflanırken,
ben çok çevik bir ayak ve el hamlesiyle önce tuvalet deliğine doğru yatıp, sonra elimi daldırmıştım.
ve bunu yaparken kendimi bir kahraman gibi hissediyordum.
babamın yüz milyon dolarlık bir mücevherini en ulaşılmaz bir delikten çıkarmak gibi birşeydi sanki.
bu benim için tarif edilemez bir mutluluktu. babama, etrafından kahverengi şeyler dökülürken çakmağı uzattığımı hatırlıyorm.
babam hafif bir gülümsemeyle hediyemi kabul etmişti. ve aferin oğlum benim der gibi bakıyordu, belki de ben böyle hissettim.

evet çakmağı tuvalete ben düşürmemiştim, ama tuvalete düşen çakmağı ben almıştım.
ve o çakmak benimdi, ama babama hediye etmiştim. işte o, bir ''kahraman''ın en keyifli dakikalarıydı. *

o an'ı hatırladığımda hala gülerim kendime. bu da böyle bir anı'mdır.
tuvalet kağıdı rulosu.
telefonum.
daha değerli neyim olabilir?
(bkz: bok)
lisedeyken son 50 kuruşumla aldığım tek dal sigaram.
Mp4. Üstelik arkadaşımındı. Emanetti.
3 yıl önce hediye olarak verilmiş olan cep telefonu. fazla para etmiyordu ama manevi olarak çok değerliydi.
cep telefonu, sene 2002, rahmetli çok sinirlenmişti. eşek kadar adama az daha dayak atacaktı.
kol saati.
gümüş küçük halka küpem.
Tel toka.
sevgilinin hediye aldigi klasik kol saati..

arada soruyorum neden takmiyor? die.. bebegim klasik giyinmiyorum eski isimdeki gibi yakismaz spor kiyafetlere diye siyirmaya calisiyorum.. yakalarsa eger ustume sifon ceker..
benim çocuklar. evlattan daha değerli bir şey var mı bu hayatta? sifonu çekerken arkalarından çok hüzünlenirim her seferinde.
r.i.p.
30 liralık iskender kebap.

bildiğin gözlerimin önünde çekip gitti.
babamın cep telefonu. o zamanlar beğendiğim çocuğa gizli gizli mesaj atayım derken * telefonu kazara tuvalete düşürünce olay uluslararası bir sorun haline geldi *. o zamanlar ajan olmak istiyordum birde. * *
güncel Önemli Başlıklar