bugün

Uzun boylu zeki fit kız arıyorum varsa açık oylasın .
okuyan kişilerde islamî bir şuur uyandırmak. islamı siyaset, ekonomi vs. her konuda savunmak ve olaylara allahın ilmi ile bakmaktır. başka bir amacım yoktur.
Bilgi, belge ve araştırmalarımı paylaşmak ama maalesef kimse bu tür yazılar ile ilgilenmiyor anladığım kadarıyla.
(bkz: işsizlik)
Zaman öldürmek.
darwin i anlamak ve onun açtığı aydınlanmacı yolun bir yolcusu olmak. ayrıca darwin bana hulül etti ve göründü. metamorforsiz oldum ve darwin le bütünleştim. darwin le olan bağım ortaya çıktı. göğe de yükseleceğim zaten ilerde.
Sadece yazmak.
çünkü eli klavye tutanın yazması değil; yazmaması bir suçtur da o yüzden.
klavyesi olan yazıyor. milletin eli torba değil ki büzesin.
karma karışık hislerim ve düşüncelerimi düzenleyebileceğim umuduyla başlıklar altında sıralamaya çabalamamdır. ayrıca günden güne geçmişte ne gibi düşüncelere sahip olduğumu ve o günlerden bugünlere nelerin değiştiğini veya aynı kaldığını takip etmemi sağlıyor ve özümle hesaplaşabiliyorum.

bir günlük niyetine bile kullanılabilecek sözlüğü kendimize ayna olmasını umuyorum..
hava esmiyor sevgili sözlük. burada bi serinlik var. uludağ'dan gelen.
Elle tutulur bi derdim yok ama sıkıntıdayım. Kafama göre yazıyorum.
vakit geçiyor, bilgileniyorum, insanlarla tanışıyorum, neyin yanlış neyin doğru olduğunu öğreniyorum.
çünkü terk edilmiş bir peluş ayı kadar yalnız ve ponçiğim.
yazmayınca ya da birileri ile sohbet etmeyince kendimi terk edilmiş hissediyorum.
can sıkıntısı, kafa dağıtmak, vakit geçirmek. ama kesinlikle birileriyle mesajlaşıp konuşmak değil. korkulur sizden.
Telefonum bozuldu. Can sıkıntısından buraya sardım.
Yalnızlık
Aşırı yalnızlık.
Beynindeki iltihaplı dokuyu patlatmak.
Ve intihar edebilecek cesareti toplayabilmek.
boş vakitlerde işyerinde aşırı derecede sıkılmam.
Kaçabildiğim tek yer burası. Tanınmadan kendim olarak burdayım. Yapmacık hiçbir şey yok. Mutluyuz burada kesinlikle.
bilgi içerikli entryler girip insanları bilgilendirmek.
Zaman kaybetmek.
kasılmadığım tek yer.
Dertlerimi, yaşadıklarımı, hayat tecrübelerimi bir günlüğe yazsam muhtemelen kimse okumazdı. Burada binden fazla insan okuyor. insan kendisini yalnız hissetmiyor.