bugün

Dogmamis çocuğa don biçtiren ankettir.
üçtür. çok kararlıyım bu hususta.
Anketin bokunu çıkarttığı gün getiririm sünnetçiyi eve hiç düşünmem yaş farketmez.
18 iyidir, havuz başında karı kızın yanında.
benimki doğuştan sünnetli... siz parayı sünnetçiye, düğüne çarçur edin amk.
sünnet gereksiz ve zararlıdır.

ilkel yaratıklar sizi.
Hiçbir zamandır.
http://www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_tk.html sünnet olmayı savunan ilkel zıpzıplar okuyun ve çocuğunuzun boku bokuna canını yakmayın eminim ki hepinizin evinde temizlenmek için banyosu vardır hele ufacık bir deriyi temizlemek bu kadar zor olmamalı. olay tamamen dinsel ve kültüreldir.
belli bir dine mezhebe zorlamayacağım için kendisinin bileceği iştir.
2 yaşına gelmeden sünnetini yaptırmayı düşünüyorum.
durun hemen linç etmeyin lan! 6 yaşında gelin alın diyen adamların zümerasından değilim ben...

-ben inancım gereği bu işi yapıcam mı? evet yapıcam.

-çocuk büyümeden bu işi halletmek en iyisi değil mi? bana göre evet.

-acıyı duyacak mı? evet duyacak.

-daha da ertelesem sünnet korkusu yaşayacak mı ? evet yaşayacak.ama acıyı yine de duyacak.

-bilinci yerinde değilken yaptırmak daha mantıklı mı? evet mantıklı.

-ömrümüz olursa 9-10 yaşlarında patlatırız bi sünnet düğünü olur biter.

(bkz: oldu da bitti maşallah damat olur inşallah).
(bkz: 12 5 falan)
ettirmeyeceğim. kendi kararlarını vereceği yaşa gelince teklif edebilirim belki.

şaka ya. doğunca davullan zurnaylan. hatta davulcu kessin istiyorum. daha şenlikli olur.
5 6 yaş uygundur diye düşünüyorum. ayrıca bolca erkek çocuk yapıp ucuza sünnet ettirip altın toplayarak piyasa yapmakta fikirlerim arasında.
kızımız olacaktı :(
2017 yılına gelmişiz sünnet mi kal...

ideali 6-7 yaş gibi olsa da bebekken yaptırmak da mantıklı geliyor bazen.
Tabi önce çocuğum olmalı.
öncesinde de evlenmeliyim.
Daha evvel askerlik.
Ondan önce de yüksek lisans.
Erkek çocuklarında en doğru sünnet yaşı 0-3 yaştır.
3-6 yaş arasında çocuklar fallik dönemdedir.Cinsel organlarını tanır ve kız erkek ayrımını anlamaya başlarlar.kız çocuklarının farklı olduğunu anladıkları an 'yaramazlık yaptığı için pipisi kesilmiş'diye düşünür ve iğdişlik korkusu yaşarlar.
3-6 yaş arasında yapılan sünnette ceza olarak algılayacakları için travmaya sebep olabilir.Bu da ileri yaşta bazı cinsel problemleri beraberinde getirir.
Bu yüzden 0-3 ya da artık doğru yanlışı seçmeye başladığı 6 yaş sonrası dönem tercih edilmelidir.

Edit: ben demiyorum kardeş freud diyor. Eksileyenler için 3-6 yaş düşüneceğim .
8-9 yaslarinda
Hemde oyle bi dugun yaparim ki akla ziyan.