bugün

(bkz: eski Yunan dili ve edebiyatı)

Okuyamadım değil aslında. Sadece istedim, eyleme geçirmeye yönelmedim.

Bir de Türkçe. (bkz: okumap)
Arkeolog. Dag tas gezip antik gizemlerin pesinden kosmak istemistim ama sosyal bilimler lisesini kazanamadigim icin direk vazgectim. Ha duz lise okuyup igdirda arkeoloji kazanabilirdim ama en iyisi olamayacaksam ne gerek var ki?
Radyo ve televizyon okumak istiyordum. Babam, oğlum okul bitince aç mı kalmak istiyosun dedi. Ekonomi-finans okudum bitirdim yine açım amk.
Hukuk, psikoloji.
Bu başlığın ikinci kelimesi.
"mahalle baskısıyla" mühendis başlamıştım ama bir sömestir sonra işletmeye geçtim. hayatımda verdiğim belki de en isabetli kararlardan biriydi.
Kaosla mücadele.

Okumak istediğim bölüm yok aslında. Çünkü öğrenebilecek bir şey yok. Sadece kaostan kaçış ve kaosla mücadele var. Kaosla mücadele de bireysel olabilir. Evreni tek başına yok edebilmem ve bu acziyeti tek başıma durdurmam gerekiyor. Evet bilinmezlik evreninde tutarlı olmaya çalışan bir kaos savaşçısıyım.
Mimarlık. Kazanamamıştım, zaten çalışmamıştım da.
3. üniversite olarak başladığım Sosyoloji bitmiyor. Keşke bitirebilseydim.
güzel sanatlar tarzı bir şey olabilirdi.

resim ile alakalı. karakalem, grafik tasarım gibi bir şey. ama bilgisayar üzerinden vs. elektronik sistemleri kullanarak değil tamamen el becerisi ile. zanaat.
Adli bilişim mühendisliği. Çalışmadım okuyamadım.
Hukuk. Hala çok üzülüyorum bir avukat falan görünce . Siyaset kamu okudum ama bnm aklım hala hukuk ta . Gel gör ki matematik hiç yapamıyorum o yüzden olmuyor
Bitirsem ne olurdu bilmiyorum ama sanırım felsefe.
Hukuk.

Hala uğraşıyoruz okumaya bakalım.
(bkz: gastronomi)