bugün

maksat muhabbet ticaretle meşgul olmaktadır. iş telefonu ise cep telefonuna yönlendirilmiştir. O yüzden cep telefonunda bol bol yabancı numara gözükmektedir.

sabahın* erken saatlerinde cep telefonu çalar. Telefonun sesine uyanan maksat muhabet son derece sinirlidir. Birde telefonun rehberinde olmayan bir numara olduğunu görünce iyice deliye döner.

+telefondaki: iyi günler.Ben Kanal D'de bilmem be prodiksiyondan arıyorum. Biz şu an bir dizi çekiyoruz ve küçük bir havuzumuz var. Bu havuzu nasıl doldurucaz?

işte burda bütün ipler kopar. Televizyon ismi duyan maksat muhabbet işletildiğini ve birilerinin onunla dalga geçtiği zanneder. Zaten uyku sersemi olan maksat muhabbetin kayışı kopar. Anlaşılacağı üzere, maksat muhabbet toptan su işiyle ilgilenmektedir.Arayanın bir bayan olması maksat muhabbet'in küfür etmesini engeller.

-Ne var kardeşim..ne havuzu,ne çocuğu ne diyosun sen? Getirtmeyin beni oraya ulan
+beyfendi,terbieynizi bozmayın. Havuzu nasıl doldurucaz diye sordum.
-git işe,dolsun.
+allah belanı versin.

Karşı taraftan bedduayı aldıktan sonra uyku sersemliği falan kalmaz. Sonuçta ise kaybedilen bir iş ve defalarca aramama rağmen suratıma kapatılan bir telefon vardır.
5 kişi oyun oynamak üzere bi cafeye gidilir ve okey 4lenir bizim kanatlı zebrada açıkta kalır. lanetler okuyarak boş boş otururken dier masadan okeye 4lü arıoruz buyurmaz mısınız sesiyle heyecan kaplar bünyesini. masada genç oğlan hemen yanıbaşında genç bi kız ve oğlanın babası vardır ve tabikide potçu ben.** muhabbet koyulaşmıştır bi yandan çocuğa sarkılır bir yandan muhabbete ortak olunur.sonunda kıza dönüp siz ne güzel kardeşsiniz sürekli kavga ediosunuz aynı abim ve ben denir.kızın kızarıp bozarması sonucu çocuğun bana dönerek biz sevgiliyiz demesiyle yerin dibine girilir ve bi daha çıkılmaz.
geçen evde top oynarken kırdığım pottur. ne de güzel pottu. hem siz amerikan uşağı mısınız? neden saksı değil de pot diyorsunuz?

kötülendikten sonra edit: tamam ya, evde bi daha top oynamicam.
"gemini" olarak baslik acmak istedigimde "ikizler burcu" basligina yonlendirildigini gormeden ingilizce sarki sozlerini coktan yazmistim. sagolsun bazi dostlar ozelden naptin sen abi tarzi uyarida bulundular da pot fazla buyumedi ama coktan kirilmisti.
doğum günününde bir arkadaşa dost kara günde belli olur diyerekten kırdığım pottur.

doğum gününü unutan arkadaşı için demiştim bunu. bana cevabı 'benim doğum günüm senin için kara bir gün mü? tamam, xxx kara gün tamam'.
bir ramazan akşamı sahura doğru çok yakın bir arkadaş ve onun tanımadığım iki arkadaşıyla online okey oynarken sırf muhabbet açılsın gülelim diye hadi gidin sahur yapın kafirler * :D demem ve anında gelen özel mesaj ' salak onlar ateist!!'
sportstv çalışanının attığı tivite cevaben "oha o kanalı benden başka izleyen mi var, çok mutlu oldum" dedim. adamdan gelen cevap ":)" üzerine profiline baktım ve özür diledim.
ne ara takip ettim ben onu bilmiyorum ki...*

edit: şimdi de ":) iyiydi" dedi. çok utandım lan sözlük.
otobüste yer vermek...

"eee ne var bunda!" diyen için,

bir üst entrydekine benzer sebepten...

meğerse hamfendü hamile değilmiş.

(bkz: based on a true story)
kafa güzelleşmiş bir halde yürürken yanımdaki arkadaşıma hoşlanılan kişinin ismiyle hitap etmek.Bunu hep yapıyorum yalnız lanet gitsin üstelik o kişide yanımızda.Bilinçaltının mallığı.
Orta okulda dersane öğretmenime
- Ay hocam size de hamilelik çok yakışıyor ya
Demem. Kadın da ben hamile değilim öğle yemeğinden geldim demişti.

Inşaat mühendisiyle konuşurken
- Ay ben sizi şantiyede ayırt edemiyorum işçilerden ya
Demiştim
Çocukcağız gülümseyi, biz beyaz kask takıyoruz demişti.

Babası arap olan çocuğa
- Ay araplar da çok pis oluyormuş biliyor musun geçen gün x hoca anlattı demem üzerine Çocuğun benim babam arap demesi.

Bi arkadaşim için - ya x çok yemek yiyor bu kadar da yenmez ki dememle kızı yanımda görmem.

Arkadaşimla gittiğimiz alışverişte kıza " sen 40 bedensindir canım olur mu öyle şey" demem. Ve kızın baya bi üzülmesi.

Neyse baya var bende ya böyle şeyler.
bi arkadasimin cocugu oldugunda "ulan bu sana hic benzemiyor" demistim. aslinda niyetim anasina benziyor demekti ama yinede eleman cok pis bakmisti.
kayseride xxx lisesine yazılacaktım. söylenenlere göre okulun eski müdürü çok iyiymiş okula disiplin getirmiş. hocalar felan mum duruyomuş, sonra geçici görevle bir yere gitmiş müdür yardımıcısı 1 yıllığına müdürlük yapmış ve okul sıçmış dolayısıyla. benim liseye başlayacağım senede eski müdür dönüyordu okula. ben emindim o müdür bu okulu tekrar düzene sokar diyodum. neyse kaydolmaya gittik. beni kaydeden adamla baya muhabbet ettik aklında soru işareti kaldı mı dedi.
geçen sene okulun başarısı yerlerdeymiş ama eski müdür yüzündenmiş, müdürümüz geri döndü ya aklımda soru işareti kalmadı, anlaşılan beceriksizmiş eski müdür dedim.

tabi karşımda oturan adamın müdür yardımıcısı namıdeğer eski müdür olduğunu bilmiyordum.
sevgilinin yanında sesli düşünmek.
ömrüm boyunca bir sürü pot kırmışımdır ama hiçbiri umrumda değil. benden başka hiçbir insan önemsenmeye değmez.

edit:pardon alınanlar olmuş. pot kırmış oldum kusura bakmayın. önemsiyorum sizi...
iş yerinde yapılacak bir uygulama için müdürle birlikte çalışıyoruz. inanılmaz iyi bir herif. efendi.

bir hata oldu çok da önemli bir şey değildi ama kusursuz olsun istediğimizden bozuldu biraz.

"ilk seferin günahı olmaz" dedim ve bakışlarından anladım ki o laf orda edilmemeliydi.
birader e demiştim;

--spoiler--
olum hani sen esmer yeşil gözlü uzun saaçlı bi kız istiyodun? ne oldu yereaam öyle kolay değil işte, bazen hiç birşey istediğin gibi olmuyo koçum. ( dedikten sonraaaa biladerin seninle, yeni tanıştırdığı kız arkadaşını hatırlayıııppppp) gördün mü bak, hiç alakasız sarışın mavi gözlü, çıtı pıtı sevimli mi sevimli biriyle berabersin. büyük konuşmayacaksın yani aslanım. yemediniz büyük ihtimalle ama neslihan kusura bakma bu salak hep kocaman kocaman laflar eder tam yeri gelmişken söyleyi verdim ama sende çok tatlısın bu arada ben sevdim yani.
--spoiler--

toplayım derken iyi ce sıçmıştım. allah belamı versin bazen o kadar patavatsız oluyoruz ki, nasıl oluyor da insanlar benim yüzüme bakıyor diye şaşırırıyorum. *
bursa'dayım.bir taksiye bindim. o yıllarda da bulgar göçmenleri dediğimiz vatandaşlarımızın bir bölümü bursa'ya yerleştirilmiş. kadınların bir kısmı da iş bulamayınca genelevde çalışmaya başlamışlar.taksiciye sordum;
- bursalı kadınların geneleve düştüğü doğru mu ? ( ama nıyetim bulgar göçmenlerini sormaktı sürç-ü lisan işte )
adam sağa çekti durdu ve;
+ ne diyon sen yaaa. orospu her memleketten çıkar neden bursa'lı kadınlara çirkef atıyon!
neyse; kavga çıkmadan meramımı anlattım da kurtuldum.
iş yerinde patronun babası (ajansın eski sahibi oluyor kendisi) koridorda gezip çalışmalara bakarken, "birinin velisi gelmiş Esma abla (sekreter), ilgilensenize adamla" dedim.

Kendisini sonradan tanıdım. Bana karşı ön yargılı davranmadı sağ olsun.
staj yerimde aldığım para ile okulun belirlediği para arasında bir miktar fark vardır. zira bu benim aptallığım oluyor ki gidip aldığım parayı okul yönetimine yanlışlıkla söylemişimdir.

+oğlum 2 gün gideceksiniz zaten 250 yeter.
-la ben 300 alıyom ne 250 si ya.
+anlamadım lord?
-bir şey demedim hocam. devam edin lütfen.
+...
sinir bozucu bi tipden bahsederken arkadaşın 'yakalayıp ağzını yüzünü yarmayak mı' demesiyle düşünmeden 'ya*ak' diye cevap vermem. rahat 20 kişi varız. millet yerlerde. gerçi benimki pottan çok salaklık olmuş sanki.* *
(bkz: yer yarılsa da yerin dibine girsem dediğin anlar)
kimkio nun çokta samimi olmadığı bir arkadaşı kimkio ya fotoğraflarını göstermektedir. arkadaş kişisinin bir fotoğrafında kenarda yaklaşık 120 okka çeken bir hanım gözüküyordur. fakat sanki ordan geçerken rastgele objektife yakalanmış gibi bir hali vardır. bunun üzerine:
kimkio: ühhh haamına bu hayvan kim lan. karıya bak ahuahoho.
arkadaş kişisi:teyzem!!
kimkio: hııı... şeeyy anladım çok tatlıymış ama çok güzel bi yüzü var.

dedikten sonra direk tuvalete kaçtım. biraz güldüm biraz utandım. kız anlayışlı çıktı allahtan da bir şey demedi.
yolda bir arkadaşla yürürken yanımıza bir kız geldi. Bizim yasemin kızla konuştu. Kız yoluna devam etti. Biz de ilerledik.
-Bu kıza sinir oluyorum. Kaşarın teki!
dedim.
cevap anında geldi.
-O benim kız kardeşim!

Mal gibi kalmak ne demek o zaman anladım sözlük. *
sınıfa yeni gelmiş bir kıza ilk günden teklif etmeye çalışırken konunun dönüp dolaşıp kürtlere gelmesi, kürtlere ana-bacı sövmem ve kızdan gelen "ama bende kürdüm" cevabı...

unutulmaz.
tarafımdan bugün bı kaç saat önce kırılmış ama malesef güldürmeyen pottur.

Genel cerrahı stajının ılk gününde kolostomi olmuş akabınde ileus nedenıyle hastaneye yatmış hasta hakkında konuşurken 'bı kere sıkıntı olduysa artık gerısı gelır bağırsaklarda' dememle bırlıkte arkadaşın babası da kolon kanserıymış onunla ılgılı bır şeyler söyledı.nasıl üzüldüm anlatamam sözlük çocuk da tıpçı tabı durumu toparlamak kolay olmadı tabı ama yaşı genç daha,kolay atlatır umarım zart zurt dıye geveledım, aklıma geldıkçe dılımı tutsaydım dıye kendıme kızıyorum.
güncel Önemli Başlıklar