bugün

Ramazan dolayısı ile gece çalışmak zorunda kalmıştım. Gece işe giderken mahalledeki zararsız zannettim Küpeli köpekler aslan kesilmişti. Gece yarısı kaçmaya çalışmakti benim için
yıl 2015 tarih gece yarısından önce

mutfağa çay almaya giderken salonda karanlıktan bir kedinin fırlamasıyla yerimde zıplayıp küfredip çayı yere dökmem
ve kedi olduğunun farkındalığıyla aksiyon durumundan çıkmam.
Köşedeki fırından ekmek aldım.
Çok yoruldum git gel, aksiyon bana göre değil.
sınırı geçerken hareket eden trenden atlamıştım ters yöne gidiyor diye. eski bir trendi yeni hareket etmeye başlamıştı tam gardan çıkarken durumu fark edip atlamıştım. sonucunda öğrendiğim şey ivmeyi hesaplayıp atlayın mk yoksa göte geliyorsunuz. atladığım yerle düştüğüm yer arasında çok fark vardı.
Arabaya kar topu fırlatmıştım aslında fırlatanda arkadaşımdı aq kaçarken yanlış tarafa sapınca adam peşime düştü tabi kendimi bi evin balkonuna attım ama hava soğuk nefes nefeseyim buhar çıkmasın diye ağzıma kaşkolumu tıkadım aq adam 15 dakika aradı aradı bulamadı gitti bulsaydı harbi faka basacaktık

Not:Adam gittikten sonra evin sahibi balkondan çıkarken beni yakaladı belamı sikecekti aq.
arkadaşıma pandik attiğım anda annem yakalamıştı.
Karadeniz turu sırasında Sevgilimle carting de kapışmak. Tur bindirdiğini görünce hırslanmak.basmak. Basmak. Basmak. Virajı alamamak. Savrulmak. 3 takla atmak. Boyun disklerinin kayması. Omurganın zedelenmesi. Atardamarın kesilmesi. Ameliyat olmak. Bir türlü bu hale nasıl geldiğini anlatamamak.
Aksiyonu olagan yasam tarzi olarak gormeyen yazarlarin hatiralaridir.

Benim oyle bir luksum yok.
gezi parkinda hic tanimadigim evli ciftin evinde uyumam. eve aldilar gogsume plastik degmisti ondan.

bir de kedinin birini kovaliyodum kucukken. koseyi dondu kedi sonra arkadaslariyla beni kovaladi.
küçükken arkadaşımla okuldan kaçıp k.çekmece sahile gitmiştik. dönüş yolunda 3 tane liseli apaçi kız bizi alt geçitte sıkıştırıp konuşmuştu. birden arkamızı dönüp koşmaya başladık, yokuş yukarı koştuk, ölümüne koştuk çünkü kızlar tinerci ve kafaları kıyak gibiydi. bir apartmana saklanmıştık, bizi aradıklarını görüyorduk. onlar gözden kaybolunca elimize çantamızdaki makası, pergeli ve cetveli alıp tekrar istasyona kadar koştuk. hayatım boyunca o kadar koştuğumu hatırlamıyorum, uzun bir süre yürüyememiştim.

böyle anlatınca aksiyonlu olmadı ama o zaman çok heyecanlıydı işte.
Yüzümü yakmıştım lan ufacıkken.

Sokakta tiner tenekesi bulmuştuk arkadaşlarla, döküp döküp yakıyorduk. En son tiner bitti, bizde rahmetli savaş ay gibi tenekesini yakalım, böyle alev elev olur dedik. Bu kutsal yakma görevini ben üstlendim tabi. Hava rüzgarlı olduğu için kibrit sönüyordu. Bende iyice sokuldum ve pufff....

Patlayan teneke sonucu suratım bildiğin Terminatör gibi olmuştu... üç ay okula gidemedim tabi...
Sene 2011.. daha lisede iken evim baya uzak olmasına rağmen saat 23.00 da ankara kurtuluş parkı'na gitmek..senin en aksiyonlu olayın gece bir parka mı gitmek diyebilirsiniz.. ama bilen bilir kurtuluş parkı gündüz bile pek tekin olmayan bir yer ve ailemden habersiz gidiyorum hadi annemleri geçtim abimi bile riske ederek böyle bir delilik yapıyorum.. o zamanlar konuştuğum çocuk "gel diyor bak otobüsüm kalkacak seni göreyim sarılayım bir kez daha " , "yok diyorum bu saatte izin alamam.." , "kaç diyor bak masaya not yazdım gündüz oturduğumuz.. " , "tamam diyorum geliyorum " çocuk şok oluyor ben daha bir şok çünkü tek düze hayatı olan biriyim evden okula okuldan eve hani okuldan bile kaçınca eve gidip ders çalışan bir tip.. neyse efendim gidiyorum üşenmeyip gecenin bir vakti ne yazmış masamıza diye * efendim yaza yaza "kaf sin kaf" * yazmış diyorum "afferim beni bu saatte 35,5 u da ben yazim diye mi çağırdın buraya .." tutup havaya kaldırıyor beni * ve deli gibi öpüp yere bırakıyor * sonra o masaya ikimizin adını yazıyoruz tarihi yazmıyoruz çünkü 6 Mayıs unutmayız o gün ikimiz de "deniz gezmiş"in mezarına gitmişiz , unutulur cinsten değil .. neyse yıllar geçiyor ben her o parka gittiğimde o masayı bulup oturuyorum ikimizin adı hala yazıyor ve malesef ki "kaf sin kaf" da hâlâ yazıyor ve 2011 'den beri bu olay hep ikimiz arasında sır olarak kalıyor , kimselerin haberi olmuyor.. ve ben hayatımdaki en heyecanlı iki olayı * bu adamla yaşıyorum. *
Bu gün yaşadığım aksiyonlu hatıradır. Metroda Sevgili ile tartıştıktan sonra sana git dediğinde sinirli ve havalı bi şekilde akbili basıp turnikeden geçeyim derken diğer bacağı geçirmeyi unutmak, az daha düşmek, diğer bacağı alıp havadan geçirmek ve karşıdaki güvenlik görevlisine gülmesi için malzeme olmak.
Allahtan sevgilinin görmediği bi durumdur. Ona rezil olunmamıştır. Umursamadan arkasına bakmadan gittiği için şükür yani.
geçen sigara almaya gidiyordum çöp bidonunun oradan geçerken içinden kedi fırladı bi panik oldum falan. ayda yılda bir evden dışarıya çıkıyorum bizde ki tek ekşın bu amk.
Üniversite 2. Sınıfta ankara karşıyaka mezarlığında gece kalmaya karar vermiştik 4 arkadaş.

1 saat dayanabildik.
bir kaç araba çarpması, araba ile takla atmak, zamparayı gizlice basıldığı evden çıkarmak, gibi ufak tefek şeyler.
bahçede okulca yapılan kartopu savaşında müdür yardımcısından tüm hıncı çıkarmaktır. bütün okul mu aynı kişiye saldırır?

bir cenazeye yetişmeye çalışırken buzlu yolda arabayla ailecek fırıl fırıl dönmektir. allahtan yol boştu. cenazeye yetişecekken cenaze olacaktık.

küçükken abimin savaş oyununu abartıp düşman rolünü oynayan beni kaldırıp kaydıraktan aşağı atmasıdır. hiç bir şey olmadı. uçuş güzeldi.
iş tutmak için girdiğimiz bahçenin sahibinin çıkıp gelmesi kaçak isterken lastiklerin toprağa batması .
cihangir'de gece üçte eli silahlı sarhoş çingenelerin kavgasının ortasında kalmak. içine içine s.çmanın ne demek olduğunu öğreten hatıralardır.
Havuzda boğulma aksiyonu.Tomb raider gibi çırpınmasaydım şuan ne ben bu yazıyı buraya yazmış ne de siz bu entryi okumuş olacaktınız.
Ortaokulda bahçenin ortasında basketbol turnuvasına hazırlanan üst sınıfları su balonu bombaardımanı altında kuşatmıştık. Sonra kaçamadık tabii. Fen öğretmeni güzelce kulaklarımı çekip yanacıklarıma tokat atmıştı.
basılmıştım ya, çok ayıp anlatamam.*
çocukken koşarken altıma sıçmıştım baya aksiyonluydu.
şahsım adına konuşursam yoktur.

ulan millet paraşütle uçuyor, geziye katılıyor, sevgilisiyle aşk hayatı yaşıyor, zall bile ddos saldırılarıyla eğleniyor...

birde bize bak amk sözlükte genel kültür kas, genel kültür uzmanı ol...

apartman yöneticisi olacağınız sanki!!!...