bugün

bir ev bir araba kendimi yuvarlayacak kadar yeterli miktarda para yanımda sadık ve güzel bir avrat ve güzel çocuklar ve tabikide güzel torunlar...
Kamboçya ya yerleşmek ilk planım. Yapamazsam Muğla da bi kitabevi açmak ve Muğla'nın güzel bi Köyüne yerleşmek.
bizi emekli yapacak bir devlet olduğunu düşünen yazarların planlarıdır. hepimiz birer kobayız gençler emekliliği düşünmeyin.
mesleğe bir başlasak onu da düşünecez de atamıyor ki haşmetli devletimiz..
Denize sıfır bahçeli müstakil bir evde zamanımı doldurmak.
Henüz erken*.. Bi 35 yıl sonra düşünsem kafi...
ayvalıkta ev var zaten. fazla düşünmeye gerek yok. dedem de orda yaşlandı babam da. biliyorum ne yapacağımı.

(bkz: taşak kebabı)
bir mavi ibrik su. kafama doğru dökün.
Planlamamaya çalıştığımdır. Planladığim hayat bu,plansız.
son işinde vurgunu vurup latim amerikaya kaçmayı planlayan suç dehası karakterlerin ki gibi yurt dışında yaşamak değildir.
ne emekliliği önce sigortalı bi iş bulalım aq.
güneyde bi mekan açmak. klasiktir. güzeldir.
Emeklilikten sayılıyorsa eğer üniversitede ders vermeyi hayal etmişimdir hep. Diğer yandan da yazmaya devam etmeyi. -o zamana kadar çoktan yazar olucam zira-
benim planım 70 yaşına kadar ölmemek. emekli olurum.
şöyle bir ağaç ev yapıp içinde kitaplarımla yaşamak. emekli olunca fena çalışılıyor.
ankarada kitapçî falan açabilirim kitap kulübü vs. gibi bi şeyler. (bkz: emeklilikte kafayı yemek)
Genel olarak ege sahillerine yerleşip imkan varsa ufak bir sandal alıp kendi halinde takılmak olan plandır.
Kendi adıma böyle bir düşüncem yok, evimde oturup sabahları yürüyüşe çıkmak, kış aylarında akşam televizyonu açıp millet trafikte neler yapmış diye izlemek, en büyük derdimin akşam ne yemek yiyeceğim olması gibi planlarım var.
kendimi geçindirecek sabit bir gelirim olursa eğer, küçük bir şehirde eşimle beraber bir kitapçı dükkanı açmak istiyoruz. gelir kaygısıyla değil tamamen ömür kaygısıyla. ***
emeklilik yaşının o zamana kadar kademeli olarak daha da artacağını hesap edince plan yapmamayı tercih etmek gerek.
Bir deniz kıyısında bahçesi olan müstakil bir ev.
Hayvanlara bakmak, balık tutmak.
galiba ben o hayati emekli olmadan antalya'da yasiyorum. umarim size de nasip olur.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
(bkz: rakı balık ayvalık)
Emeklilik çok uzun zaman sonra. Bana daha yakın zamanda gerçekleşecek planlar gerek. Onun özlemini kalbimin en derin yerinden duyuyorum.