bugün

varlığı, insana herşekliyle dokunan, duygu yoğunluğu.
genelde kişisel deneyimlerinden ve hatta deneyimsizliklerinden ego tatminine kadar varan bir süreç içerisinde yer alıp, sözlüğe aktarılan bilgilerdir.

özünde senin ilişkinden banane teması benimsenirse sorun çıkmadan, ufak bir tebessüm ile "eh işte" diyebilirsiniz.
göte giren şemsiyedir, aşk. devamını hepimzi biliyoruz.

kasmayınız.
aşk anket gibidir. her bireyin farklı cevzbı vardır.
KESiNLiKLE TEK KiŞiLiKTiR.
artık cıvık bir hal almış hede.

(bkz: elli tane oduna aşkım demiş salak kızlar)
ne kadar konuşsak içi o kadar boşalır.
bir arap atasözü:

üç şey gizlenemez;

duman
parasızlık
aşk

gizlenemeyendir.
Kimilerine göre sudur içip içip kudurulası, kimilerine göre vişnedir yiyip yiyip kişnelilesi; lakin aşk bir yazarın dilinden süzülen bir kaç tatlı sözle tanımlanamayacak olan duygudur. *
(bkz: aşk boktur)* * * * *
aşk'ı görürsün. merak edersin. yanına yaklaşır bakarsın. sonra yemek istersin. ağzına alırsın ve direkt yutarsın. tadı kötüyse acısına katlanırsın. güzelse daha çok yersin.
aşk bir sudur, bu yüzden devamlı cenabetim.
(bkz: yazarların nokta nokta)
ağır, oturaklı, akıllı, düşünceli, mantıklı vs benim öyle bildiğim olgun kişisi profil durumuna "10 saat sonra gelen mesaja 10 sn içinde cevap verdiğim için hep kaybettim" yazmış. kıyamam üzüldüm len. demek ki neymiş mesaj dakikalarını kontrol edecekmişiz olgun insanın durumuna düşmemek için. *
erkek için aşk yoktur sevmek vardır, kadın için kadın zaten aşktır.
ben öyle aşkın ızdırabını sikerim.
çok karmaşık yaşanması gereken bir durum. Tabi her güzel şey gibi aşkında sıkıntılı durumları vardır. Üzülebilirsin, mutlu olabilirsin çok çeşitli hallere sokar insanı. Aşk incelik ister.
Tek kelimeyle yaranamamaktır. Aşkta ne yaparsan yap yaranamıyorsun bu kadar basit. Hiçbir şey yapmamak, el üstünde tutulmak için idealdir.
eğer aşk olsaydı bir haftada iki sevgili değiştirmezlerdi.
günümüzde mumla aramakla meşgul olduğum duygu.
(bkz: ilk görüşte aşk varsa ayrıntılar önemli değildir/#17552676)

(bkz: insanlar ayarlayabilecekleri kişilere aşık olurlar/#17557355)
gereksiz, mantık dışı, boktan.
Aslında bir çeşit takıntıdan fazla bir şey olmaması.
aşk kişinin ilişkiden ne aldığına bağlıdır. duygusal olarak tatmin oluyorsa aşk güzeldir. fakat üzülüyor, tükeniyorsa ; sikeyim böyle aşkı demesi normaldir.

özet olarak, aşk kişiden kişiye değişir.
yasak meyvedir. yersen mideyi bozarsın. yemessen çükün şişer.