bugün

sözlük yazarlarının başına gelen en bezdirici , caydırıcı ve yuh ya bu da olmasın artık dedikleri olaylardır.

mesela ; yaz sıcağında ayakkabıya sakız yapışmasıdır.*
çocukluğumdan beri hafta içi evde kalıp televizyonu açtığımda seda sayanı görmek.
televizyonu açınca rte'yi görmem.
tvlerdeki ana haberler ve mehmed ali birand.
printer'ım çalışmıyor diye beni iki kat yukarı çıkartıp, sekreter denen konu salağının, aslında printer'ı açmadığı gerçeği ile yüzleşmem.
insanların büyük bir kısmının paraya aşırı değer vermesi. birine borç veriyorsun yarın vereceğim diyor ona göre program yapıyorsun aylar geçiyor şerefsizden ses seda yok. hayır yani para sorun değil verdiği sözün arkasında durmayan insanlar gerçekten nefret ettiriyor, insanı hayattan soğutuyor.

hem iyilik yapıyorsun hem yaptığın iyilik yüzünden en samimi arkadaşlarınla aran bozuluyor.
çok susandığında dolapta fanta olmamasıdır. canın çikolata çektiğinde evde çikolata kalmamasıdır. ikisi birarada olunca hele bir de geceyse (bakkallar kapalı) işte o zaman hayat çekilmez.

edit : sonradan aklıma geldi , fm de ilk lig maçında yenilmektir.
liverpooldan sekiz yemek.
üç değil, beş değil bu sekiz yahu.
aklıma geldikçe delleniyorum..
hayatın ta kendisi.
(bkz: Umut sarikaya tipi mutsizluk)
sıcaktan pantolonun kıça yapışması.
futbol müsabakalarında top nerede oynanıyorsa ekranın o tarafından reklam çıkması.
odanın ve benim darmadağın olduğum bir anda eve misafir gelicek olması. bir de benim kendime ve çevreme çeki düzen veriyor olmam yerine hala sözlükte entry giriyor olmam.*
sıcaktan uyuyamamak.
istanbuldaki tramvayda bayan turistlerin arkasına dayanan türk erkeğini görmek.
özene bezene girilen entrynin sözlükten silinmesi.
başta istanbul olmak üzere güzel ülkemin heryerinde yaşayan ama yaşamayı bile haketmediklerini düşündüğüm kısaca hanzo diye tabir edilen hırt, ayı, barzo tipi insanlar.
yolda yürürken dengesiz insanların, dengesizce çarpışlarına maruz kalmak.
bu mevsimde pek de mümkün olmayan soğuma. iki üç ay sonra hayattan soğumak için binlerce olay sayarım ama şimdi mümkün değil, ben soğumak için mevsime bakarım.
tc nin pkk nin 6 katı insan öldürmesi diye başlık açanlarla aynı havayı teneffüs etmek,

havadaki ağır ter kokusu.
yere tüküren,tofaş arabaları modifiyeli yapıp son gaz giden çogu kez son ses şarkı açan tipsiz mahhuklar.
sabahları miğdede duyulan açlık hissi.
kaderin olmadıgını bile bile kaderinmiş gibi sacma bir hayat yaşamak.
küçükken yüksek bi yerden atlayınca pantolonun kıç kısmından ön kısmına kadar caartt diye yırtılması ve evin 15 dakika yürüme mesafesinde olması neseki bu yaklaşık 15 senedir olmuyor.
söylediğinin bir kelimenin yanlış anlaşılması ve sadece bir kelime yüzünden saatlerde trip yiyip, açıklama yapmak zorunda kalmanız. *