bugün

Astronot olmayı isterdim fakat türkiye de uzay olmadığı için bilişimci oldum.
Çok yakışıklı olmak isterdim göt oldum.
Fotoğrafçı veya müzisyen olmak istedim, isterdim, yerine Ne olduğum çok önemli değil.
Görünmez olmak isterdim ben. Çizgi filmlerde kremleri vardır ya hani, sürerler görünmez olurlar. Ben onlara özenirdim hep. Sonra sahiden görünmez oldum. Kreme ihtiyaç duymadan hem de. Kimse ne gördü ne de duydu beni.
Pilot olmak isterdim ama kaşım armut basarken( çalmak manasında) yarıldı sonra gözlük takmaya başladım.
Bi hayalim yoktu hemsire oldum.
Aşcı olmak isterdim.Galiba 2 bilemedin 3seneye diş hekimi olucam bitirebilirsem tabi okulu
hep eğlenceli ve akıllı bi ekiple yazılım geliştirmek istemiştim. şu an yalnız başımayım.

edit: başlığı pek anlamamışım galiba olsun yakın şeyler.
Astronot olmak istiyordum. Sonra baktim bu hayal cok uzak, en azindan gercekci bi sey olmak istiyeyim dedim pilot olmaya karar verdim. Sonuc? Ne siz sorun ne de ben söyliyeyim.
Gazeteci olmak istiyordum. fakat ya tutuklu, ya işsiz olacağım.
yazarlar ne oldum değil ne olacağım demeli.
Zengin olmak isterdim, ziyan oldum.
Zeyna olmak isterdim ev kızı oldum.
Yemek yapmayı çok severdim çocukken, büyüyünce aşçı olacağım derdim. Büyüdüm, aşçı oldum lâkin şimdi astronot olmak istiyorum. Olur da astronot olursam, bi sekiz on sene sonra başka birşey olmak isteyeceğim büyük ihtimalle.
Yolun sonuna varmak değil de, o yolda yürümek daha keyifli geliyor nedense. Tuhaf.
Filozof olmak isterdim tercüman oldum.
Uzak yol kaptanı olmak isterdim veteriner oldum.
Mutlu olmak isterdim dert sahibi oldum.
Makine mühendisi-Makine mühendisi.
Antrapolog olmak isterdim ama makine ressamlığı okuyorum kim daha fazla hayal kırıklığına uğramış tartışmayalım.