bugün

çocukluk aşkımla yerden yüksek oynuyordum o yaz.
Atari salonlarında takılıyordum, o zamandan belliymiş benden bi bok olmayacağı.
doğuyordum nasipse.
dizüstü bilgisayarsız, tabletsiz, cep telefonsuz, internetsiz bir türkiye'de orta okul talebesi olarak il halk kütüphanesindeki hakiki sözlükleri karıştırıyordum.
yeni doğmuş idim. hey gidi 1992.
(bkz: ben şuyum buyum demek için açılan başlıklar)
(bkz: doktorum demek için alternatif yöntemler)
Lise 1.sınıfa başlamıştım. Evimden uzak gaddar bir akraba yanında kah dayak yiyerek kah hakaret edilerek kah aç bırakılarak okumaya gayret ettiğim kabus gibi bir yıldı.
sizi bilmem de ben o zamanlar yoktum.
yoktu..
1992 yılının 17 mayısına baktığımda gördüm ki pazar gününe denk geliyor.
Muhtemelen banyo yapmış, "bizimkiler" izlenmiş ve bu saatte uyuyordum. Sabah okula gidilecek ne de olsa...
Yoktum ben.
bir yerlerde vitamin olabilirdim. havaydım suydum. güzel ve hızlı zamanlardı.
Lise 2 deydim.
Okul hayatına başladığım yıl.
Önceki yıllarda; defter, kalem, kitap, abaküs, harfler ve sayılarla tanıştırmıştı babam. 92 de mavi önlük, dantel yaka, beyaz kelebek toka, kocaman bir bina, her odasında farklı farklı bir sürü çocuk ve öğretmenler ile tanıştım. Unutmadan; tanıştıklarımın içinde okulun bahçesinin önünde horoz şeker satan adam da var. Adeta Kabuğumdan çıkmış gibiydim. Bambaşka bir Dünya'nın kapısını araladığım bir yıl olmuştu benim için.
babamın penisinde geziyordum.
ilkokul 1 e başlamıştım.
Kadife pantolonumla şov yapıyordum.
show tvde sabah akşam türk filmi izliyordum. 1992, yeşilçam filmlerinin yayını için altın bir yıl olmuştu.

teşekkürler show tv.
Hayal meyal hatırlar gibiyim. Kedimiz doğum yapmış
4-5 tane yavrulamıştı. Bir tane kuzum vardı. Sonradan kesip yediler çok ağladım. Vahşi diye bir köpeğim vardı. Aynı kaptan su bile içtiğimi hatırlıyorum. 5 yaşındaki bir çocuğa göre çok şey hatırladım valla. En son yazarken aklıma geldi amcamlar berbere götürdü sonradan kebap ısmarlamışlardı.
Doğuyordum.
Bir Yeşil biberde c vitamini görevini icra ediyordum.
Annemle babamın tanışmasını bekliyordum.
Doğmama 3 yıl vardı. Volta atiyordum.
Televizyondan Sansürsüz film izlemenin keyfini çıkartıyordum.
doğmama 3 sene vardır.