bugün

yaz günü millet sıcaktan selpakla terini silerken, siz o selpakla burnunuzu silmekle meşgul olacaksınızdır.
garip insanevladı gereğinden fazla klimalı ortamda bulunduğunda kişiliğindeki adan kurtulur ve grip olur.
aşırı doz serdar ortaç dinlemek ile olabilecek eylem.

--spoiler--
buralar yaz günü kar yağıyor canım
--spoiler--
kışın olmasından hiç bir farkı olmayan, olası bir durumdur. yazın grip oldugu için kendini özel hisseden insanların açtığı başlıktır.
bir insanın başına gelecek büyük felaketlerden biri. nefes alamıyorum yahu.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
bu sıcakta soğuğu nerde bulup aldığını çözemediğim insandır.
iğrenç olan olaydır.buralara yaz günü kar yağıyor sanki dedirtir insan.
yaz başından beri milyonlarca kez başıma gelen olaydır. daha iğrenç bişey olamaz. insanı hayattan soğutmaya sebeptir.
Kış günü grip olmaktan farklı olmayan durumdur, neticede her bünye bir değildir.
tatil dönüşü grip olunuyorsa depresyon ve sinir sebebidir. zaten işe adapte olamazsın bi de grip, baş ağrısı, mide bulantısı eklenir al sana intihar sebebi.
başıma geldiği gibi gitmeyen bitmeyen durumdur , bir haftayı devirdik hala sesim yerine gelemedi, bekleyelim bakalım...
Kış günü buram buram terleyen insanların başına gelir genelde bu.
anında çarpıveren, eylül ayının ortasında olmamıza rağmen denize falan giren, saçlarını kurutmadan marmara denizine karşı esen rüzgarı barındıran balkonda falan takılan gerizekalı bir yazar durumu olabilir efendim.

babamdan anneme, annemden babaanneme, ondan da bana bulaştı. benden de sevgilimi lan.
sırada kardeşim var bekliyoruz.

tavsiye: soğuk limonata içmeyin. çay da bi boka yaramıyor.. demek ki sanıldıgı kadar yaz değilmiş lan, o değil de.
arkadaşlarınız soğuk içecekler tüketirken sizin tylol hot içmenizdir.
kışın olunan gripten çok daha beterdir.
tatilinizin içine eden durum.
Yaşadığım durumdur. insanı hayattan soğutur. Burnunu çeker durursun ki iğrenç bir durumdur. Bi geçmedi lanet hastalık.
Başa gelebilecek en kötü durumlardan birisidir.
iş yerinde yanınızdaki şahıs gripse, kaçınılmaz olandır. yanımdaki kız grip ve tam iki haftadır atlatamadı. doğal olarak ben de.
duştan çıkınca ıslak bornozla uyuyakalmak, hatta bunu bir de açık cama karşı yapmak güzel bir sebep olabilir.
Dışarıdan gelip buz gibi ofis ortamına girildiğinde birde bunu sık sık yaptığında oluşan durumdur.
Havanin aniden sogumasindandir.
Korkunçlu durum, burun tıkanıklığı hiç çekilmiyor sıcakta(ne zaman çekildi ki?). Yaşadık da biliyoz. Bitki çayı, nurofen olmadı vicks iyi gelir.
Islak olan saçlarla klima karşısında uyumanın sonucudur. Akabinde ise klima karşısında üstünüze çarşaf çekerek hastalığın geçmesini beklersiniz.
Not: grip sizi tam olarak ele geçirmediyse theraflu içebilirsiniz.