bugün

ates gibi havada vucuttan sapir sapir ter akarken soguk su icememek, dondurma yiyememek gibi nahos durumlara sebep olabilecek hede
(bkz: ishal)
ilk ihtimal_ (bkz: güneş çarpması)
ikinci ve son günlerdeki ihtimal_istanbul'da bir salgındır gidiyor; herkes hapşuruyor, herkes öksürüyor...
(bkz: güneş çarpması)
yaz günü nezle olmak gibi garip bir durum yoktur. iki, üç, dört sayısız selpak bitirirsin ama hala o akmaya devam eder. yaz nezlesi adamı fitil eder.
eğer öksürükse her yerde ben burdayım dıye bağırmak .
temmuz ayında çamura batmakla eşdeğer durum.
hasta olmak her haliyle kötüdür ancak hele de yaz günlerinde veya bugünlerdeki gibi yazdan kalma günlerde hasta olmak en acı vereni olsa gerek. örneğin herkes sıcaktan patlarken siz üşürsünüz, millet incecik giyinebilirken siz kat kat lahana gibi giyinmek durumunda kalırsınız. daha sonra iyileşirsiniz ama hava soğur. bahtsız bedeviden farkınız kalmaz...
kişinin tatil için gittiği yerde hava değişimden etkilenmesi sonucu da görülebilecek, kahronulası durum...
"yuh artık" dedirten durumdur. hele bir de aylardan temmuz ise bir başka... ateşiniz çıkar, bu sıcakta nası ya dedirtir. yorganlara sarılıp uyumak istersiniz.
klima karşısında uyuya kalmaktır sabah kalktığında salya sümüksündür.
iş yerinde klima, otobüste klima... sonuç temmuz ortasında zatürresindir.
(bkz: yaşanmıştır)
(bkz: klimalara lanet okuma nedenleri)
çocukken hep olduğum seydir.
millet denize girer dondurma yerken ben ayagımı felç eden iğneleri yerdim, soğuk duşa girerdim ateşim düşsün diye
sıcağın ortasında çok güzel sahil beldesini bırakıp eve acil dönüş yaptıran meseledir*. gerçekten çok kötü bi durumdur. insanı çileden çıkartır. ayrıca arkadaşlarınız* da oradan sürekli mesaj atarlarsa durum 5 kat daha sinir bozucu bi hal almaya da başlayabilir...
kısmen yaz olarak bu mevsimde olmayı başardığım hadise. bir kere hava it gibi harika, süper lakin dışarı çıkamıyorsun. haftaya finaller var, stres atamıyorsun. rezil bir durum hava güzelken evde durmak. allah bu çileyi çekenlere sabır versin diyorum.
Hafiften terli olarak girilen lazer labında o koskoca lazeri soğutmak için kullanılan fanın yakınında durarak finaller öncesi o soğuğu yiyerek bu yaz gününde yaşanabilicek bir durum...
hava değişikliğinin neden olabileceği durumdur. mevsimsel değişikliklerden ötürü bünyenin adaptasyon sürecinde gösterdiği tepkidir.
birde yaz tatilinde hasta olmak vardır. herkes denize girerken siz elinizde mendil ile uzaktan izlersiniz. zaten bir hafta olan tatil süreniz yanmıştır resmen.
eğer yanlışlıkla grip olduysanız gündemden dolayı domuz gribi mi oldun eheehe diye gülen tiplerin varlığına da şahit olmanızı sağlar.
sıklıkla karşılaşılan durumdur. havaların dengesiz oluşundan kaynaklanır, gündüzleri çok sıcak olmasından dolayı giyilen ince kıyafetler geceleri sizi tuzağa düşürebilir. dikkat edilmesi gerekir.
kötü hissetmektir. evet sölük yine, yine hasta oldum lanet olsun.
adeta bie işkencedir, hele birde üzerinide yorgunluk hissi var ise, ağız ve dilde de yaraların olması, yemek yiyememeyi de getirmekle birlik de intihara teşebbüs bile edebilirsiniz. * *
(bkz: regl)
bu sıcakta olunması istenen en son şeydir. öksürürken burnunu silerken hapşururken bile terliyorsun.
kaçınılmazdır.

yurttaşlar, atinalılar!
Hepinize buradan ilan ediyorum.
dün itibariyle bütün sanatsal aktivitelerim son buldu.