bugün

bir yay erkeği olarak kesinlikle yaklaşmamanızı tavsiye ettiğim kadın türüdür..
yakar..
asla hakettiğinden fazla değer vermemeniz gereken, hatta hiç değer vermemeniz gereken, nankörün önde gideni burçtur. allah uzak etsindir.
köklü kararlar almakta üstüne yoktur. uclarda yasamayı sever.manikdepresifdir. 6. hissi cok kuvvetlidir. aklınız varsa yalan soylemeyin derim. cunku hissedecektir.
insanlara yardım etmeyi hobi edinmiş şahsiyettirler. çapkın, monotonluktan nefret eden, adrenalini seven * özgürlüğüne aşırı düşkün, kavga etmeyi sevmeyen, kin tutmayan, kızınca 2 dakika sonra unutan kanatsız meleklerdir kendileri.
keyfi yerinde olduğunda çevresine yaşama sevinci aşılayan, sinirli olduğunda çekilmeyen kadındır. (bkz: kendimden biliyorum)
Dünya'nin en güzel burcu. kendi burcum diye demiyorum ama özelliklerinin 4/3nü barindiriyorum.
iyidir, hoştur. Ateş grubunun ilişkisine değer veren tek burcudur. Sürekli fikir üretir. Zekidir, araştırır, entellektüeldir. Acıma duygusuna sahiptir. Tek kötü huyu çok konuşmasıdır.
hayatınızda birer adet bulundurmaniz gereken neşeli yaratıklardandır.
perişan olma duygusunu iliklerine kadar hissetmek isteyenler için bire birdir.
içten çökertir.**
canlı ve heyecanlı kadınlardır. kötü özellikleri vefasız olmalarıdır. yanınızdayken sizinle çok güzel vakit geçirir ama kaybolduğunda da yerinde yeller eser. * hele birde asıl burcu aslan, yükseleni yay olan bir kadınla (bkz: ben gibi) tanışıklığınız varsa, acil yardıma ihtiyacınız var demektir. *
oldukça dengesizdir fakat eğlencelidir. herkesle samimi olur, aşırı sosyaldir. çok şıpsevdidir, sayısız erkekten hoşlanır ve çoğuyla çıkar. hiç seçici değildir. sevgiliyken güvenilmez fakat eğlencelidir. uzun vadeli dostluklar ve ilişkiler için yaratılmış insan değildir.
kendi özgürlüğüne karışmayayacak bir erkekle sonuna kadar gider. yeter ki o erkeği bulsun. çapkın gibi görünür ama aslında son derece muhafazakardır. bir çok yay burcu kadın arkadaşımda bunu tecrübe ettim.eğlencelidir. ama ruh hali değişkendir. bir de her yerden ve herşeyden çabuk sıkılırlar. monoton ortamdan kaçarlar. dolayısyla hiç bir yerde fazla oturamazlar. tabii ki yükselen burcuna göre farklılıklar vardır. kısacası samimi, çok dürüst, eğlenceli, müşkülpesent, çabuk çöken, hemen ayağa kalkan, insanları çok iyi analiz eden, hatta ayrıntıları çok iyi değerlendiren kadınlardır. olumsuz özellikleri de vardır her burçta olduğu gibi. ama nihayetinde çok korkulası tipler değildir, samimi olduğunuz sürece.
aşık olunup, sıkı sıkı tutulması gereken kadındır. dünyanın en ateşli kadınları bu burca dahildirler.
sevdi mi tam seven, aldatmayan,yalan söylendiğini çabuk anlayan, zeki, otoriter, mümkün olduğunca insanları kırmamaya çalışan, bazen sinirlenen ama kendini çabuk toplayan, kötü şeyleri kafasından uzak tutmaya çabalayan, saf, temiz, neşeli insanlardır. *
narsist,spor seven,sanata düşkün,eğlenceli,araştırmacı,dans eden,ne buşursa okuyan,macera peşinde koşcam diye düzenli aşk hayatı olmayan ve çoğu kez aşkta kaybeden buna tezat oluşturacak şekilde libidosu yüksek olan,yaşadıkları yerler gibi akıllarıda sürekli düzensiz karışık olan,anlaşılması zor fakat bir o kadarda zeki ve pozitif kadınlardır.
yay erkeğiyle mikemmel olan kadınların burcudur.
hülya koçyiğit, filiz akın, gülşen bubikoğlu.. gibi kadınlardır.

her yay kadını bir efsanedir..
eğer birine küstüyse veya kızdıysa bu durum en kısa sürede biter, küskün veya kızgın kalamaz çünkü bu durum karşı taraftakinden çok kendisinin canını yakar, kendisini huzursuz eder.
ama birine gerçekten kırıldıysa işte bunun geri dönüşü yoktur, üzülse de huzursuz da olsa tek bir adım bile geri atmaz, çünkü o raddeye gelene kadar (kırıldığını düşünene kadar) geri dönüşün olmadığını bildiğinden dolayı karşı tarafa yeteri kadar taviz vermiş ve yeteri kadar uğraşmıştır kırılmamak için kırgın hissetmemek için. o yüzden insanlar yayların çok kolay vazgeçtiklerini sanırlar.
dünyanın en güzel varlıkları. gerçekten öyleler. tek bir örnekle* bu karara varmadım ben. gözlerim üzerinizde sürekli. yeni gözlemler peşindeyim ve takip halindeyim. ilk önemli gözlemim hümanist tavırlarıdır. birliktelik ve beraberlik duyguları ruhlarına nüfuz etmiş resmen. duygusallığa hiç girmiyorum bile. iyi ki varsınız!
dürüst, yönetilmeyi değil liderliği seven, genelde hedefi yükseklerde olup bir şeyi çok isterse elde eder. yalandan nefret eder, patavatsız olabilir ama bu iyi niyetliliğindendir. çok eğlencelidirler, muhabbetleri iyidir.

ilişkilerinde cok kıskanc olmazlar. sıkıntıya gelemez, özgürdürler. bazen arkadaşla sevgiliyi karıstırabilirler -bu hiç de iyi olmuyor-. genelde gülüşlerine hayran kalınır, etkileyicidirler.
timsahları taklit etmekte üstüne olmayan yalancı ağlak.zaten tüm çabası da birilerini taklit etmektir.. çok akıl verir bu akılsızlar, ama olay anında bir bakarsın yeller esiyor durduğunu sandığın yanında. nice dost kaybeder, nice hırpalar kendini.sağ gösterip soldan satar.gene maskeli günlerden bir alkol sonrası dost dediğinin eski sevgilisine yamar parça pinçik benliğini.bakar ki olmaz sağa sola saldırır.
ve sonuç olarak çok fena konuşulur artık şahsından. ha belki de tanıdığım nevi şahsına münhasır bu burcun özelliklerini taşımadığındandır. bütün genellemeler yanlıştır,unutmamak gerekir. **
ayran gönüllü kadınlardır. yay erkeklerinin hakkından gelebilen kadınlardır.
libidosu yüksektir.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
tehlikelidir hemde çok, kesinlikle uzak durulması gereken kadındır..**
tehlikeli olmayan, bildiğin bıcır bıcır insanlardır efenim... *