bugün

babacanlar, resimlere bakarken bile içim acıdı, hayvan bile olsa bir canlı bunu nasıl yapar diye düşündüren görüntülerdir.

http://videonuz.ensonhabe...si-yavrusunu-oldurup-yedi
belki veled-i zinadır...
yediğinin yavrusu olup olmadığı kesin olmayan ayıdır.
kurup ayısı yavrularını en büyük düşmanı erkek kutup ayılardır. erkek kutup ayıları yalnız yakaladıkları yavruları aç olmasa bile öldürüp parçalarlar. bu bir nevi ilerde bana rakip olur içgüdüsüdür.
bu haberi daha önce görmüştüm. kutup ayısı kendi yavrusunu değil, herhangi bir yavru kutup ayısını yiyor.
Ayının yiyecek bulamamasından kaynaklanır. Suçlusu muhtemelen insanoğludur.
kutup ayılarının kıtlık zamanlarında yavrularını yediği saptanmıştır. ama bu davranışı genelde buzların eridiği yaz mevsiminde gerçekleşir. çünkü temel besin kaynağı halkalı foklar yazın eriyen denize açılır, kutup ayılarının onlara ulaşması imkansızlaşır. videodaki mevsim kış gibi. dolayısıyla annesinden uzakta kalmış bir yavruyu yiyen erkek bir kutup ayısı olması daha olasıdır. erkek kutup ayıları anneleri kızıştırıp çiftleşmek için yavruları yiyebilir.
Yavrusunu yiyen birçok hayvan vardır.Ama geneli yavrusunu oldurmez.Şartlar gereği öldüğü zaman yer.Yavrusunu yiyen aslan bile görmüştüm.Lakin yavru açlıktan ölmüştü.
otopsi ve dna testinin sonuçları beklenmektedir.
açlığın neler yaptıracağının kanıtı..
erkek kutup ayısının kendinden olmayan yavru kutup ayısına yaptığı iştir genelde. bu olaylar, akil tutulmasi'nin de yazdığı gibi pek çok hayvanda görülür. tek nedeni de dişi kutup ayısının yeniden kızışmasını ve kendisiyle çiftleşerek kendi yavrularını doğurması dürtüsüdür.

ayrıca kuzey kutbu bölgesinde küresel ısınma ile birlikte gelen kutup ayısı türünün beslenememesi de buna neden olmuş olabilir. siz* hayvanların yaşama alanını sikip bırakmazsanız bu tür olaylar da daha az görülür.
ikisinin birden ölmesinden iyidir. Zaten annelik güdüsüne rağmen bir canlı bunu yapabiliyorsa artık türün devamı değil, yaşam içgüdüsü devreye girmiştir ki bu da zaten türün devamının garantisi olduğundan belki kutup ayısı var olabilmek için bir sezon daha yakalamıştır.
evlat sevmeyi abartmıştır.
(bkz: kız yerim seni ben yeeeer böğarkjhy)