bugün

Klişe olacak ama Yoktur bana göre çünkü her gün tekrar yine bozulacak o yatak buna rağmen neden bu mantıksız eylemi devam ettiriyoruz bu da ayrı bi merak konusudur nasıl bulduysan öyle bırak felsefesiyle yaklaşmayın ben hep dağınık buluyorum zaten.
Askere gidin anlarsınız sebebini.
yoktur. gereksizdir de zaten.
Olmayan mantiktir zaten gene bozulacak neden duzelteyim ki ? "Kiz kismi duzenli olur, pasakli olmaz. Bir misafir gelse nasil aciklayacagiz, senin utanman lazim bizim degil. Kocaman kiz olmus ama yatagini toplamiyor demezler mi ? Arkandan konusturmak hosuna mi gidiyor?!" Bu ve benzeri cumleleri de yerim oh afiyet bal seker olsun. Belki olur ise cocugum oldugunda anlarim onlari ama su an cocuk olan benim ve en dogal hakkim acimalari da yok.. (bkz: ajitasyon)
yatağı havalandırarak yattığınızda daha rahat ve berrak bir uyku çekmek için. "Yatağı, masası düzgün olanın hayatı düzgün olur. Hayatı düzgün olanın beynine attığı bilgiler dâhi düzgün olur" bilimsel açıklamalarla sabittir.
Yatağı havalandırmak için toplarız. Ayrıca çocuklara düzen ve sorumluluk hissini aşılar.
bende 2 hafta düzeltmeyince kendimi yorganla nevresimin arasında uyanmış buluyorum bu problem olmasa yok yani bi mantığı.
karakter meselesi. düzenli bir insan yatağını toplar. şaka len şaka nasıl bulduysan öyle bırak.
Yav yatak açık kalıyor sonra toz oluyor yattığın yer aaaa! içimde ki anne fırladı.
Düzen. Yatağı düzeltmeyince sizin de içinizde bir rahatsızlık olmuyor mu.
zaten bozulacaksa düzeltmek niye?
karımdan ayrıldıktan sonra muntazam olarak her sabah yaptığım küçük seremoni. iç disiplinle ilgili birşey. yalnız yaşamaya başladığın zaman daha iyi anlarsın. iç disiplinini kaybedip, hayatı salınca, depresyona kadar giden psişik durumlara kayabilirsin. yatağı yapmanın yanında başka başka işler de yapman lazım, ama ilk iş yatağın tertipli düzenli görüntüsü.

sonra pijamalarını da katlayıp ayak ucuna koyacaksın.

tabakları da nasılsa bi daa kirlenecekler diye yıkamazsan, o evde bir süre sonra hastalık çıkar.
Akşam geri yattığım için düzeltmeme taraftarıyım. Ama evdekilerin dediğine göre ölüm var kalım var misafir var...
Duzenli bir eve sahip olmanin 10 altin kuralindan bir tanesi.
Temizlik, düzen için yatak toplanır, havalandırılır. bütün gece yatıyorsun çarşaf buruşuyor, oda havasız kalıyor, camı açacaksın yatağa ve odaya bir soğuk hava çarpsın, yastıklarını da kabart sonra bir güzel yatağı kapatacaksın ki ben işe geç kaldığım zamanlarda kapatamazsam eve geldiğimde kapatırım. içim rahat etmiyor.
Aslan yattığı yerden bellidir.
Her 2-3 saatte bir dönüp dolaşıp o yatağa yattigim ve günde 10 kere düzeltecek halim olmadığı için duzeltmemek daha mantıklı.
orada yatmayıp geceyi çekyatta geçirmektir.
düzen ve akşam tekrar bozma keyfi. bir de dini inancı islamiyet olanlar içinde farklı bir kaç nükte daha var.
SABAH GiYECEKSiN DiYE AYAKKABIYI ÇIKARMAMAK GiBi DÜŞÜN.
o zaman duş ta alamayın nasıl olsa kirleniceksiniz derler adama. not: hiç yatağımı toplamam.
Valla bende gereksiz buluyorum zaten akşam tekrar bozuyorsun.
eve gelen kızlara güzel bir görüntü sunmak.