bugün

1983 doğumlu 1.86 metre boyunda bayan basketbolcu. beşiktaş ın ve türk milli takımının en önemli oyuncularından biri.
şu anda italya takımı napoli'de basketbol yaşamını sürdüren milli basketbolcumuz.
galatasaray a transfer olmuş bayan basketbolcu.
çok çok şişman bir oyuncu. Koşamıyor, sıçrayamıyor, ribaunt alamıyor. çalıştığı hiçbir koçun kilo verdirmemesi çok garip gerçekten. fenerbahçe için bu yıl nevriye'den sonra çok büyük hayal kırıklığı olacak. hani şişmansın bari lowpostta size ını kullan bire bir bitir o da yok.
gitsin kilo versindir.
yeni sezonda (2012-2013) fenerbahçe kadın basketbol takımında oynayacak olan basketbolcu.
yeni sezonda (2013-2014) beşiktaşta forma giyecek olan basketbolcu.
21 senelik basketbol kariyerine 33 yaşında noktayı koyan kadın.

mesajı şöyle;

" 21 sene önce küçücük bir kız olarak başladığım, acısıyla tatlısıyla belki de bir daha asla tadamayacağım başarılar, duygular, mutluluklar, gururlar, üzüntüler yaşadığım, sakatlıklar ve düşüp yeniden kalkmalara rağmen hiç yılmadığım, dünyanın dört bir yanından çok değerli dostlar edindiğim basketbol serüvenimi noktalama kararı aldım.

Bu uzun ve unutulmaz yıllar içerisinde güzel ülkemin ay yıldızlı formasını 333 kez taşıma onurunu yaşayarak Milli Takımlarımızın çeşitli kategorilerinde kaptanlık yaptım.

Ülkemize uluslararası başarılar ve madalyalar getirmiş olan özel bir ekibin bir parçası olmakla birlikte her sporcunun yaşamayı en çok hayal ettiği Olimpiyat Oyunlarında Türk bayrağını dalgalandırma gururunu ve ayrıcalığını da yaşadım.

Kariyerime, bu güzellikleri yaşamamda en büyük pay sahibi olan Beşiktaş Jimnastik Kulübünde başladım. Kariyerim süresince Türk Sporunun diğer iki büyük camiası olan Galatasaray ve Fenerbahçe’de de forma giyip kaptanlıklarını yapmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadım. Birden fazla kupa ve şampiyonluklar da kazandım. italya’nın Napoli takımında oynadığım dönemde de ülkemi Avrupa arenasında temsil etmek kendi adıma özel bir deneyimdi.

Beni bütün spor hayatım boyunca destekleyen, arkamda bir dağın gölgesi gibi duran, bana güven ve güç veren, kariyerimin başından beri her maçıma gelip her sevincimde ve üzüntümde daima yanımda olan aileme sonsuz teşekkür ediyorum..

Aynı amaç için ter akıttığımız, bazen sevinçten bazen de üzüntüden birlikte gözyaşı döktüğümüz, bazıları ile birlikte büyüdüğüm bazıları hayatıma sonradan giren ama ömür boyu unutulmayacak dostluklar kurduğum ve yollarımızın kesişmiş olduğu bütün takım arkadaşlarıma, karşılıklı oynadığım arkadaşlarıma, üzerimde bir toplu iğne ucu kadar emeği olan herkese, antrenörlerime, yöneticilerime ve bu uzun yolculuğum sırasında hayatıma girenler sonsuz teşekkür ediyorum. Herkes hakkını helal etsin ben de herkese hakkımı helal ediyorum.

Ülke basketbolunun gelişiminde ve başarısında, ülkemizin geleceği olan ve bizi bulunduğumuz durumdan daha iyi yerlere getirecek olan gençlerimize en ufak bir katkım olabildiyse ne mutlu bana. "