bugün

eğer aşk gerçek aşksa bir süre sonra yasal aşka dönüşür.
hep en cazip gelendir.
Elimi atese uzatiyorum, aciyi hissetmiyorum.

yasak olan mı güzel, güzel olan mı yasak. yasak aşk zordur, kınanmaması gereken birşeydir. kimin başına geleceği belli olmaz. zor olan aşkta en güzel aşktır en güzel.
"haklı olan haklı kalsın bırakalım aklı kalsın üzülemem onun yerine..!" sözüyle beni benden almıştır!
nakaratında hande yener'in "sana bana çok zor" değil "sana da bana da çok zor" dediğini ıspatlamaya çalışana kadar göbeğimin çatladığı şarkı. *
Ölünesi aşktır...

Bir gün bir arkadaş toplantısında gördüm seni. evet yalnış değildin, gözlerin, ellerin, bakışın, kıçın , başın işte sendin o yıllardır aradığım. Ruyalarıma giren ve çıkmayan, beni kan ter içinde uyandırandın.... Evet bu oturuşunu tanıyorum, bu gülüşünü çok gördüm, bu sesin, yemin ederim sesin bile hayalimdeki sesti. Tanımammı. Bu ses beni çağırdı yıllarca yanına, bu sesti yıllarca bana ninni söyleyen, ellerin ama ellerin, hele ellerin, nasılda aynı... eminim beni daha fazla bekletmemek için geldin...

Merhaba...

sende benimi bekledin yıllarca ve sabırsızca, iyi bak bana, senin o yıllardır beklediğin ben miyim. sen ben gelsin ve beni alsın buralardan götürsün diye bekleyenmisin. Sende bekleye bekleye sıkıldınmı, onun için sende benim gibi evlendinmi... ?
beynimde bir uğultu var, başım ağrıyor.... Bir kadeh şarap, içermisin... şerefine... iyiki bu akşam çıktın karşıma, ben seni yıllardır bekliyordum ve biliyordum geleceğini.....

Evlisin, yasaksın bana , bende yasağım. Günahımsın, cehennemlerde yanacağım, yakacağım seni... Yanmaya hazırmısın, değermi bütün bunlara.. Peki öyleyse gel sağ yamacıma, koy başını göğsüme
yatmaksa ölüme..... yatalım..
Yanmaksa mesele olan.... yanalım....
çoğu kişi tarafından sonucunun kötü olabileceği düşünülen aşk türüdür. fakat ilişkiyi yaşayan iki kişi bunların hiç birini önemsemez sadece "sever". birbirlerinin kendilerine uygun olmayan yönünü bilir, fakat hiçbir zaman aralarına girmesine izin vermezler.
bazı durumlarda iki kişiyi birbirine daha da bağlar.
en az 1 kişiden gizlenen aşk. baba olur, diğer sevgili olur, arkadaş olur.. olur da olur.
yaşaması en çok acı veren ama aşkların en güzeli olan aşktır.
(bkz: gönül ferman dinlemiyor)
yenilerin hava durumu sunucusu olarak tanıdığı gökhan abur'un 1977'de plağa okuduğu güzel şarkı ...

http://yetmisler-seksenle...okhan-abur-yasak-ask.html
bazen düşünüyorum, seni sevmeseydim nolurdu diye. ne bileyim hiç tanışmasaydık sen olmasaydın hiç mesela. senin yerine başkasını sevseydim, yine zorunlu tesadüfler yaratır mıydım. bilmiyorum. 2 sene önce ders anlatıyordun benim umrumda bile değildi anlattıkların, şimdi intörnün oldum, hastaların umrumda değil bu sefer. yan odada tus çalışıyorum, seni düşünmemeye çalışıyorum, aklımda bin türlü şey var senle ilgili, diğer taraftan pediatri kitabı önümde yenidoğanı okuyorum. 3 senedir geçmeyen bu saçmasapan his nasıl birşey fikrin var mı. yok tabi nerden olsun. kardeşin gibi seviyorsun beni, yada belki oğlun, ne bileyim kuzenlerini sevdiğin kadar yada. şakalar komiklikler yapıyorsun ya mesela, işte ben o anlarda sana hep tekrar aşık oluyorum. gülümsüyorum, ama inanki öyle sahte bir gülücük ki o yüzümdeki. saçmasapan yani herşey. sen kim ben kim demedim hiç, ama biliyorum bunu demenin vakti geldi. belki de gelmedi. saçmalıyorum işte, sana yazıyorum ya hani işte bunları, bak bu yalan mesela, birileri okur da belki acır halime diye yazıyorum, zira acınacak haldeyim, kabul ediyorum. herhangi birine yada herhangi birşeye yenilebilirim her an.
aşkı yaşamak yasak değildir, yaşadığın aşkı onaylamayanlar çoğunlukta olduğu için yasak aşk diye adlandırılır.
ilk başlarda normal aşktan daha fazla zevk verse de zamanla daha kötü bir hal alan ilişkidir.
bekledikçe büyüyendir. gizledikçe artan. değneğin her tarafını bok bürümüş, tutacak bir zerre yer yoktur. öyle sen değneğe, değnek sana bakar. tutarsan eline bok bulaşır. en zoru da, bu aşkı; aşık olunandan saklamaktır.
unutulmaz cengiz kurtoğlu şarkısı.
aşkın ahlak kurallarını pek taktığını sanmıyorum bu yüzden aşk gibi içgüdüsel bir duyguyla toplumsal normları yan yana koymak mantıksızlık.
aşkın en lezzetli formudur çünkü yasak olan tatlıdır. Aşkın huşusu içinde kaybolur insan bir süre, fakat bir süre sonra aşağılık bir pislik gibi hissettirir kendini.
Ademler kaburga kemiklerinden yapılan bedenlerine ve ruhlarına ait parçayı, yaşamları anlamına gelen havva"larını arıyor, havva"lar ellerinden yasak meyveyi dahi yiyebilecek cennetten kovulmasına sebep olsada ona "yaşam" adını verebilecek bedenlerinin ve ruhlarının ana maddesini, bedenlerinin ve ruhlarının taşıyıcısını arıyorlardı.

Dünyanın neresine dağılmış olurlarsa olsunlar birbirlerini buluyorlardı. Bir şey olsa, bir şey olsa ve uysa o kaburga kemiği o bedene, otursa oraya, ait olduğu yere, hiç gitmese, sızsa ordan yüreğine girse Adem"in, bir olsa Adem'le Havva birlik olsa, dünyaya da atılsa, sürgün olsada onunla yol alsa, yol arkadaşı olsa hayatına dolsa ve en nihayetinde yaşamı olsa..

Günah ta olsa, yasak ta olsa aşk yaşanıyorsa yaşanıyor..
bütün duyguların en doğal biçimde yaşandığı uyanmak istenmeyen bir rüyadır. diğer tür aşklardan daha uzun sürecek ve tutkuyla seyredecek aşktır. insanı hem süründürür hem bulutlara çıkarır, herşey daha cezbedicidir. bazende bir başkaldırış tır hayata, isyandır her şeye..
(bkz: a royal affair) *
hiçbir şey yasak olamaz sadece duyulan saygı vardır... kimse kimseyi kısıtlayamaz.
adamı katil eder.

http://www.sabah.com.tr/Y...inayetin-nedeni-yasak-ask
bir hande yener şarkısı olarak fazla iyidir. evet.
içinde aşk geçen her şey tüm kuralları yıkar. o yüzden buna tesadüf ve ya kader diyebiliriz.
insanın doğasına hep çekici gelen aşktır, gizliye olan özlemdir. Yasak gözlerden aşkı tanımak, bedenin şiddetle karşı çıkması, kalbin bütün bedene söz geçirmesi ve senin teninden aşkı anlamak...
Sence iyileştirebilir mi seni ben olmadan zamanın verdiği değerli ilaç? sarabilir misin yaralarını? çok sık olmasa da bir araya gelişlerimiz, bana soğuk davranman ve bakışlarını kaçırman, ardından. kısa bir selamlaşma töreni. Telef ettin ya yüreğimi, sana ne desem bilmiyorum..
infazımı emretse o sıcak gülüşün, aşkım tabutumdan büyük olur. Devrimci anıt mezarlar bile yetersiz kalır aşkından ölmüş naaşıma. Beni saldın ya bu kara sevdaya, perişan ettin ya gözlerinle, sana ne desem bilmiyorum...