bugün

cengiz kurtoglunun en dinlenesi sarkilarindan biridir.
her yasağın neticede bir bedeli olduğu gibi bu yasağın da maddi-manevi bir bedeli vardır. ama "aşk ulan bu bedel ödemeden olmaz" zaten diyenlere de lafımız yok. nihayetinde herkesin tuttuğu kendine, bizi alakadar etmez çapı.
kendinden geçme durumudur.. tarifsiz acılar içinde kıvranırsın.. kimseye anlatamazsın zaten kimse de anlamaz.. bir de hergün görüyorsan,gözünün önünde bir başkasının gözlerinin içine bakıyorsa,utanırsın,kalbin acır,nefes alamazsın..gözlerinin içine her baktığında derin sularda boğuluyormuş gibi hissedersin kendini..işte o an tek istediğin kaçmaktır.. kaçıp kurtulmak,yok olmak.. ancak nereye gidersen git seninle gelir.. 'unuttum' derken kendini avutursun sadece bir bakışıyla sil baştan yaşamaya başlarsın tüm acılarını.. bir müddet sonra aklın başına gelir muhakkak. unutmak değil de alışırsın görünce daha güçlü görünürsün.. bazen eski acılarının hatrına onun tarafından gelen anlık mutluluklarla yetinmek hoşuna gider,küçük bir bakış belki ya da dokunuş.. bilirsin sana ait değildir,umutlanmazsın ama yasak olan çekmez mi her zaman.. kabullenmek tek yoldur..
yasak aşk özgürlük aşkıdır
en büyük özgürlüktür çünkü aşk
ve bütün özgürlükler gibi yasaktır
yargılayan sözlerden karakol gözlerden
sakınarak gizlice büyür sevgiler
özgürlükler gibi
kaçınılmazdır yaşanmalıdır

sen benim yasak aşkımsın ey sevgili
kimseye söyleyemediğim gizsin
susarım çoğu zaman kanayarak
olgunlaşmasını beklerim zamanın
gülmeyi konuşmayı unuturum
dilime bir ses düşse geceden
yüreğime gönderirim hemen
içimde sözcükler özgürlüğü dokur
sevda zindanlarında tutsak duygular
yüksek sesle aşk şiirleri okur

sen benim özgürlüğümsün ey sevgili
gönül çiçeğim yaşam gerçeğimsin
ilkel karanlık yapıların içinde
sevgisiz çağdışı yaratıkların elindesin
istemem yitirme gözlerindeki sevinci
diren sevginle. umudunla. özlemlerinle.
karanlığı benimseme aydınlığı düşle
mutsuzluğunun sorumlusu sen değilsin
bunu iyice bilmelisin
tarihi yapanlar çok yanlış yapmış
ve her yanlış kendi kurbanını yaratmış
biri sensin kurbanların öteki ben
*
aşkın bok çukurudur, siz çıkmak için ne kadar çabalarsanız o kadar çeker sizi kendine, batarsınız...
kanal d 'nin entrikalarıyla ünlü beğenilen dizisi. (bkz: aşk-ı memnu)
uyanmak istenmeyen bir rüyadır fakat uyanınca ne büyük bir kabustan sıyrıldığınızı farketmek daha kötüdür.
en çok çiğnenen yasaklardandır. radarı da olmadığı için pek farkedilmez * * *
aynı zamanda bir başkasını aldatmaktır.
Charles Baudelaire'in ünlü "lanetlenmiş kadınlar" adlı harika şiirinde de geçen, dephine ile hippolyte arasındaki aşk..
bütün duyguların en doğal bir şekilde yaşandığı özellikle ikili arasında herşey biliniorsa ve buna rağmen yapılması gerekenler sınırsızca yapılıyorsa, çifitin tek bütün olmayı özledikleri ve en mutlu oldukları andır.
gökhan abur'un seslendirdiği nostaljik bir şarkı.

Öyle bir aşk yaşadık ki
Ne başladı ne de bitti
Aramızda her şey gizli
Ne duyuldu ne söylendi

Bir çıkar yol bulamadık
Söylenene aldırmadık
Zincirleri kıramadık
Yasak aşktan kaçamadık

Ne yasaktır ne de gizli
Gönlüğümüzün zenginliği
Eğer varsa biraz sevgi
Yollarımız birleşmeli

Yasak aşkın bu çilesi
Çözüldükçe sardı bizi
ilk gününden düğümledi
Gizli kalan sevgimizi

Aşta öyle bir sır var ki
Ne güzeli ne çirkini
Ne fakiri ne zengini
Onda bulduk kendimizi

Ne yasaktır ne de gizli
Gönlüğümüzün zenginliği
Eğer varsa biraz sevgi
Yollarımız birleşmeli
açkın yasağı olmaz, aşk vardır ama yasaklanmıştır. engellenmiş aşk vardır, engeli aşmaya aşkı yaşamaya çalışanları suşlamak için uydurulmuş bir kavramdır. eskiden yasak aşıkları recm ile katl ediyorlardı.
sadece otellerdeki resepsiyonistlerin şahit olduğu ve her zaman büyüklüğünden çok yasaklığını hissettiğiniz , bazen boğazınızda bir düğüm , bazen kalbinizde bir yumruk.
iki evli insanın aşkıdır, her türlü risk göze alındığı için gerçek aşk denilebilir.platonik aşk ve yasak aşk gerçek aşklardır.
diğer tür aşklardan daha uzun sürecek ve tutkulu seyredecek aşktır. yasaktır çünkü...
aşk zaten öz saygıyı bitirir, yasak olanı bunu duble yapar.
(bkz: aşkı memnu)
(bkz: bihter yastik ve behlul)
Aşkın en tutkulu halidir. Her şeyi daha cezbedici hale getirir. insanı hem süründürür hem de bulutlara çıkarır. Ayrıca çevrenizden saklamaya çalışmanız da yasak aşk'ın heyecanlı yanlarından birisidir.
hande ye neler oluyor da yer alan hoş şarkı. sopadan daha bi sevdim diyebilirim.
sözleri aşağıda yazmaktadır:

şimdi sen gidersen çok suçlu bir yürek
ayıptan kurtulur o zaman

zarardan dönersen çok karlısın demek
zayıftan güçlüsün o zaman

haklı olan haklı kalsın bırakalım aklı kalsın üzülemem onun yerine

bana mı yasak aşkın
suçlu bu kelime
ben dönüyorum kendi bedenime
sen vasat birine

sana da bana da çok zor
bana da sana da çok zor
ilk duyduğum andan itibaren bağımlılık yapmış hande yener şarkısıdır. bir şekilde sürekli dinlemek istiyorum ve dilime dolandı gitti. albümden sızan şarkılara bakıldığında da iyi bir şeyler geliyor gibi duruyor.
muhteşem bir 2010 hande yener şarkısıdır. ilk dinlediğinizde bu ne len diyorsunuz. dinledikçe hoşa gitmektedir. hele bir remix yapmışlar ki gerçekten güzel olmuş. çıstaka çıstak poplardan sıkılmıştık. yeni seslere ihtiyacımız vardı.
hande yener in son albümünün dikkat çeken şarkılarındandır, dinledikçe sevilir.
nakaratının son kısmı oldukça iddialı:
''..
ben dönüyorum kendi bedenime
sen vasat birine
''
Vicdan denilen kutuya, bol bol pişmanlıklar atmaktır.

Pişmanlıklar biriktikçe o kutu ağırlaşır, taşıması güçleşir.