bugün

recep tayyip erdoğan'ın bugün fransa senatosundaki ermeni soykırımını inkara ceza yasası oylaması öncesi söylediği cümle. bi daha da davos'a gelmem'den sonra fransa'da bu tavırdan nasibini aldı.
isviçre'den sonra fransa'nın da şanslı ülkeler arasına ismini yazdırdığı durumdur. biz ne yapsak da uğramasa şu adam buralara, bilemedim. kendisi çantasından 3 yumurta çıkan öğrenciye 11 yıl hapis istenen, mükemmel özgür bir ülkenin başbakanı olduğu için. fransa'yı tehdit edip, trip atmakta oldukça haklıdır yanı sıra. ben olsam bir de "kendiniz kaybedersiniz hıh!" derdim.
fransa'nın çok da sikinde olmayan durum.
bu gidişle başımıza kalacak bu adam denilesi açıklama.davos bir fransa iki.gider bu..
muhtemelen zaten hayatında hiç yurt dışına çıkmamış birinin söylemidir.
(bkz: hepimiz inkarcıyız)
(bkz: fare dağ ilişkisi)
(bkz: fransa benim için bitmiştir)
(bkz: daha da gelmem)

(bkz: davos)
yasayı kabul etmemeyi tartışırken birden tüm fransızların yasayı kabul etmeye 'evet' basmasına neden olabilecek cümledir.
efenim asıl yasa onaylanırsa gitmek gerekmektedir. şöyle yağız türk delikanlılarını seçip göndereceksin fransa'ya, ondan sonra fransa seve seve** reddedecek soykırımı.
(bkz: ihtiramlarımla)
ikinci bir davos vakasıdır.

Bu arada bu açıklamadan sonra fransa dışişleri bakanı alain juppe, jet hızıyla bir gönderme yapmış.

Ve demiş ki : lö çok de tınasyon.

*

Hadi geçmiş olsun.
fransaya gitmek tripden öteye bir şey değildir. önemli olan ikili ilişkilerde fransanın notunun düşürülmesidir. merakla bekliyoruz.
Fransa makamlarının ölümü öp gel şeklinde cevap vereceği sitemkar, gönülleri bir hoş eden anadolu küstümcülüğüdür.
flash! Flash! Flash!

Fransız parlemantosunda oylamayı yakından takip eden L'equipe muhabirinden edinilen bilgiye göre, başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan'ın yaptığı açıklama üzerine toplantı halinde olağanüstü toplantı düzenleyen parlamenterler yasaya ek madde koydurarak "daha da gelmem fransa'ya" diyen kişilerin ülkeye girişinin tüm yasal yollardan tıkanmasını sağlayarak oylamaya sundu. Jet hızıyla kabul edilen yasayla birlikte, tarihte ilk defa bir kişinin tükürdüğünü yalaması yasayla engellenmiş oldu.
içimizdeki fransızları afişe eden beyanattır.
bu beyanatla fransızlar taşak geçer diye tahmin ediyorduk. muhalefetin tanımını mı bilmiyoruz yoksa?
sizler bu ülkeyi değil, iktidarınızı seviyorsunuz.

edit: ayrıca şu an fransızların "çok ta..." demesini muhalefet edebilmek adına isteyenler, bu temennileri kısmen gerçek olduğu için gayet mutlu ve umutludurlar. yanlız politikadan bahsediyoruz. şayet sarkozy seçimi kazanırsa o günden sonra göreceğiz hep beraber kim iplemiyormuş. bu entryleri de sahipleri nerelerine sokarlar bilemeyiz. kendi tercihleri.
ermenilere yarayan nazlanma şeklidir.
hayır koskoca başbakansın yakışıyormu elalemin önünde gerdan kırıp, naz yapmak?