bugün

Kesinlikle kafayı yemiş tiptir. Onca tatilden sonra, sabahın köründe uyanmak başta olmak üzere, ilk haftanın insanı perişan edeceğini bilmeyen maldır. Elbette özlenenler vardır, ancak tatil, okuldan tatlıdır.
kendisi hala tatilde olan üniversiteli tip olabilir. bir ilköğretim öğrencisinin veya liselinin bu duruma pek sevineceğini sanmıyorum, bizim zamanımızda böyle değildi en azından. * okul özlenmez diye biliyoruz biz, arkadaşlıklar veya hocalar özlenir.
sözlükçüdür.

bilir ki yarın liseliler yok.
okumayı seven sosyal çocuktur. belki de yeşil silgi kokusunu özlemiştir.
okuldan başka sosyal ortamı olmayan sadece okulda arkadaş ortamına dahil olan tiptir. okullar açılırken sevinir cuma günü herkes tatile sevinirken o içi burkularak sıkıcı evinin yolunu tutar.
ya çok popüler bir gençtir; kendisine sulanılmasından, etrafındakilerin kendine ağzı açık bakmalarından vs. zevk alıyordur. Binevi : ego tatmini

ya da yalnızlıktan bıkan bir gencin arkadaşlarına kavuşma sevinci...
liseli asiktir. benim bir zamanlar oldugum gibi... yan sirada oturan kizi gormek icin can atiyordur. ve siiir siir sevebilmek icin onu. ha o kizin o asktan haberi yoktur ama.. nazim in dedigi gibi o tahirliginden birsey kaybetmez...
(bkz: kantinci)
teknolojiyi takip etmeyen tiptir. liseliler sözlüğe cepten girebilirler.
(bkz: kaçış yok ibnelerden)
tiyatro çalışmalarına döneceği için sevinen tiptir.

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
ağzına vur kalemini kır bir tiptir.
Kaleminin üzerinde hoplatilmasi gereken tiptir.
lise yıllarında, okul dışında bir işte çalıştığımdan sevinirdim.
ilköğretim çağında çocukları olan tiptir. ''Aman okula gitseler de, bi kafamızı dinlesek'' diye düşünmüştür.
ön sıraların vazgeçilmezlerindendir.
beni farkettiler, siz kaçın. uzun lafın kısası o tip benim. şu anda tatildeyim ve okulumu ne kadar özledim anlatamam. kantinde arkadaşlarla muhabbet etmek, oyun oynamak, ders çalışmayı bile özledim. 3 haftadır tatilde yapacak hiç bir işi olmayan her tip, okullar açılıyor diye sevinen tiptir.
muhtemelen evde yatmaktan sıkılmış, okuldaki ortamını özleyen tiptir.
bu tipler çok ilginçtir ki cuma günleri de tatile giriyoruz diye üzülür. şaşılacak sey doğrusu.
Tipsiz, anti-sosyal, özgüvensiz, ruhsal takıntılı ineğimsi tiplerdir. Aynı zamanda sinir bozucu, cinayete meğillendiren, insanı okuldan ve derslerden soğutan içine inek kaçmış insancıklardır.