bugün

entry'ler (287)

allah beni yaratırken bana mı sordu

dünyanın en iyi ligindeki bir takımda oynuyorsun. teknik direktör maça sokmuş seni. beceriksizlik yapınca "hoca maça alırken bana mı sordu" diye nankörlük yapmak..

o kadar alçaksın ki allah bu alçaklığını sana ve başkalarına da göstermek için sana bu cümleyi kurma fırsatı vermiş...

ilksan

bu yıl üyelerine evlilik yardımı olarak 550 tl layık gören kuruluş. bu parayla iyi bir sehpa takımı bile alamazsın. fotoğraf çektiremezsin. kuaföre gidemezsin..
ya hiç vermeyeceksin bu yardımı ya da doğru dürüst bi yardım yapacaksın ki kurumsal kimliğini gülünç duruma düşürüp zedelemeyeceksin..

incilay cangöz

Anadolu Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Açıköğretim iletişim sosyolojisi dersi kaynak kitabı için katkı yaptığı üniteler çok kötü.. Direkt ingilizceden çevirmiş sanki, yazdıklarını hazmetmeden aktarmış..

tv 8

dün akşam film arasında, ekrana "şimdi, pek yakında" yazıp dakikalarca reklam veren tv kanalı.. işin içinde para olunca ne ilke, ne iş ahlakı, ne de onur oluyor...

pek yakında

edebiyatın edebiyatını yapmak nasıl sıkıcı ise, sinemanın sinemasını da yapmak aynı şey.. edebiyat ve sinema kendinden başkasını anlatmalı.. etkisi ve tadı orada..

çomar

mürteci, gerici, yobaz ve şimdi çomar..
bir aşağılama, aşağılayıp rahatlama ifadesi. çünkü yıllar yılı halka/hayata uzak kalıp kronik muhalif olmanın rahatlama ihtiyacı oldukça fazla. o da çomar deyip rahatlıyor işte..
olayın ilginç yanı bi yerde bi köpeğin ayağı incinse hemen duyarlı merhametli insan rolü kesen bu tipler, milyonlarca anadolu insanına çomar demekten haz alabiliyor...

arda turan

bu ülkeden başarılı biri çıkınca çoğu zaman başarıları dışındaki konularla ilgilenme eğilimi var. istanbul'un orta halli bir mahallesinden çıkıp dünyanın en iyi kulüplerinde oynayacak bir futbolcu yetiştirmişiz ama sanki çoğumuz başarısını çekemiyormuşuz gibi linç fırsatı yakalamışız. arda'nın davranışlarda problem var ama asıl problem bizim halk olarak büyük başarılara alışık olmamamız. çingeneye ip vermişler babasını asmış.

ekşi sözlük

sanki çoğu yazarı beyoğlu'nun izbe mekanlarından yazıyormuş hissi veren site..

yandex

kurtulunamayan sakızdır.

anadolu

Abd gibi dünya üzerinde ırkların en çok birbirine karıştığı topraklardır.. o yüzden buralarda ırkçılık yapmak komik ve absürd..

milliyetçilik

Aşırı olduğunda babasının spermi ile övünmeye çıkar.. çoğu zaman da bi baltaya sap olamamış sünepe kimselerin harcıdır..

ırkçılık

Babasının spermi ile övünmektir..

cemil barlas

Ak part böyle ruh hastası kişiliklerin desteğine muhtaçsa işi çok...

dys

Devlet kurumlarının kullanacağı internet üzerinden resmi yazışma sistemi..
Evrak gönderme basit bir iş ama program çok karışık.. Her bir sayfada kırk tane buton var.. Yapmak istediğin iş alaksız bir buton adı altında olabiliyor.. Sanki devlet bürokrasisi, hantallığı programa yansımış gibi..

bayram fm

Ticaret hatta dolandırıcılık için bi radyo kanalı kurmuşlar, bunu nasıl daha etkili yaparız demişler, dini kullanmaya karar vermişler..
Aralıksız dakikalarca, saatlerce sürekli aynı cümlelerle ürün satma hırsı nedir lan!

tek kaynak kuran manifestosu

Tek kaynak Kuran diyenlerin bir sürü dini kitap yazması...

volkswagen polo

2005 modelini kullanıyorum. Bakımlarını düzenli yaptırmama, düzgün kullanmama rağmen çok sık arıza veriyor. Artık sanayide tanıdığım baya esnaf oldu..

selim gündüzalp

Yazar. Marmara Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümü mezunu. Eski bir basketbolcu. Sakaryalı. (Kendisi Adapazarı demeyi tercih eder.) Ankara Caddesi civarında on yollardır mütevazi bir yerde ikamet eder. Derya deniz gibi adamdır. Neredeyse her durum, her olay için paylaşabileceği bir anekdotu vardır. Asla yazarlık kibri taşımaz. Kendisiyle kısa bir yolculuk yapmışlığım vardır, dinlemeye doyamadım. Hitabeti çok sağlam.. Bıktırmadan çok uzun zaman konuşabilir.. Namazı ağır ağır, tadil-i erkanla kılar. Bambaşka ve güpgüzel bir dindar insan örneğidir...

nihat doğan

albüm yapmak hala para kazandırsaydı, kimse filozofluklarına katlanmak zorunda kalmazdı...

komünist

ütopya, çılgınlık, nostalji...