bugün

Sınav kağıdına göt+şemsiye=açılmaz denklemini yazacak olan maldır. Ulan adam demez mi sana hadi derslere gelmiyon bari boş kağıt verme diye. Neyse finalden 100 alırım. Olmadı bütler var. Olmadı seneye geçerim. Olmadı tek ders sınavı var.
(bkz: maldanadam)
mal değildir. ama sınavdan sonra harbi mal olacaktır.
strestendir. bu satten sonra çalışma artık.

bütlerden geçersin. olmadı o dersten kalırsın. seneye geçersin. * (acı gerçek)(bunu demesem iyidi ama)
(bkz: o mal benim)
kesin yemekhane önünde beklemişliği vardır sefilin.
şuana kadar çalışmadıysa zaten çalışmaması gerekendir, en azından erken uyuyup erkenden uyanma şansı vardır, yoksa bugün başıma geldiği gibi sınavı kaçırır, daha pis göte kaçar o olay.
bir sunumu ve acilen bitirmesi gereken bir çevirisi dururken sözlükte gezinen kadar mal değildir.
klasik öğrencidir. gecenin ilerleyen saatlerinde gelecek olan ilhamı bekliyordur. ancak çok beklemesin, çünkü insan çalışmak isteyince ne yaparsan yap, olmaz.
sınavın yarın 7 ders olduğunu düşünüp kitabı bile açmaz ertesi gün okulda eşek gibi çalışır ve 70 civarı alır sonrada keşke evdede çalışsaydım belki 90 filan alırdım der.
gözü çok yükseklerde değildir, biraz bakayım bir 30 40 alayım daha finali var zaten bunun der. sınavdan sonra da üzülür, bir daha çalışacağım mna kym der ama yine aynısı yapar. maldır işte aynı hatayı defalarca yapar. ders çalışabilen insanları içten içe kıskanır, sürekli birilerine küfreder. otur çalışsana mna kdğm bir sınavdan da iyi bir not al ne olacak.

edit : gaza geldim ağa biraz ders çalışayım bari.
bir günde her iki sınavı birden veremeyeceğini bilen kişidir.
Gerizekalıdır. Lan dingük niye çalışmıyorsun sınavın varsa.
Öğrenilmiş çaresizlik yaşıyordur.
konuları bildiğini sanan kişiliktir gerçekten biliyor ise ne ala.
(bkz: procrastination)