bugün

Kasık ağrısı!
birçok yazar ve şair tarafından güzelce açıklanan ama aynı zamanda açıklanamayan garip durum.

"Her şeyi iki kişilik düşüneceğiz. Sonra çekip gidiyor. o zaman ikiydik. ben şimdi tekrar bir kalacağım, yani kalmam lazım. ama bir de kalamıyorum, yarım kalıyorum. niye yarım kaldım ben?"
Sevdiğiniz kişinin kalbinizi, duygularınızı alıp gittiği, geriye sadece anılarını bıraktığı anda hissedilendir.
görsel
ümitlerin elde kaldığı zamanlardır. tıpkı vücuda giren bir virüse karşı savaş açan bütün sağlıklı hücreler gibi, ruhta o anda bütün gücü toparlayıp, kırılıp ellere düşmüş ümitlerin parçalarını birleştirip sakince rafa kaldırmaya çalışır. "hiçbir şey yok sahip" der gibi, gözlerini kaçırarak yarım kalmışlığı boş bir havayla doldurarak... insanın savunmasızlığı zor, yarımlığa tamını bulamaması. ruhlarımızın einstein'ı olabilmek vardı...
bazı aşklar
en son gördüğüm rüya
en son yazdığım şarkı

hepsini sana anlatmazsam
hepsini sana söylemezsem
hepsini seninle paylaşmazsam
eğer sen duymazsan

"yarım" kalırlar
yetim kalırlar
küskün kalırlar
aynı sen ve ben gibi

sen ben bitmeyen şiir
sen ben bitmeyen şarkı

boynunun omzunla buluştuğu
hem serin hem ılık çukurdan
yavaş yavaş yudum yudum su içtim
sonra kayboldum

bazı aşklar
"yarım" kalırlar
yetim kalırlar
aynı sen ve ben gibi
ukteleri artık bardağından taşmış insanın hayattan tad alamaması ardından gelen farkedilmesi bardağın boyutuna bağlı olarak geciken sendromdur...
yarım bıraktın, yarsız bıraktın beni,
yalnız değil, ıssız bıraktın beni dizelerini akla getiren başlık.
tamamlanamamışlık. Soluksuz ve iklimsiz bırakılmak, bastırılmışlık.
genellikle disi yakarisidir. ciftlerin cok sık yaptigi hatalardan biri de herseyi bir butun haline getirmek, elmanin iki yarisi olmaya calismaktir. guzel gunler yasanir iken gelecege dair planlar yapilmasi, vaatler verilmesi sonucu iliski icindeki disi birey farkinda olunmadan, istenmeden erkege oranla daha gelecege yonelik,hayalperest hale gelmektedir. cesitli sebepler dolayisi ile iliski bittikten sonra ise yarim kalan curuyen bir elma haline donusmektedir.. dogal olarak gelecege yonelik planlar, vaatler olacaktir ama bunlara cok fazla odaklanmamali anlik ve kisa vadeli planlar yapilmalidir. elma olunmalidir ama farkli butun iki elma..
giden sevgilinin ardından ağıt yakmanın postmodern ifade şekli. sen gittin yarım kaldım, hayallerim yarım kaldı bla bla gibi.
nerdeee eski aşıklar, "varlığımın anlamı, istanbulum, karamanım, Bütün Anadolu ve Rum ülkesindeki diyara bedel sevdigim" deyu sevgilerini dile getirenler.