bugün

yazık lan... O da Allah CC'nin kontenjanından faydalansın. Sonuçta hem yardımsever hem de dürüst bir Ateistse bence hoşgörü ile kabul edilebilir.
allahı inkar eden biri cennete giremez.

ha şimdi bu cümleye kuduranlar gelecek. iyi de zaten bu cümle de iman meselesi, etmiyorsan bu cümleyle işin yok uğraşma.
Üstteki arkadaş yetkili birine benziyor.

Sanırsın gitmiş görmüş amk.

Bu arada din diye bir şey yok ama hadi diyelim var.

Dünyanın en iyi kalpli insanı da olsan giremezsin.

Öyle bir Allah işte.
Allah’ın vermesi gereken kararları allah’a bırakmak daha doğru bence.. ateistken, bizim inancımıza göre rızkını, sağlığını hala allah veriyor.. özel bir gıcığı olsa, herhalde bütün ağır hastalıkları falan onlara verirdi.. hatta islam dünyası’nın mevcut haline bakarsak… neyse, bir şey demiyorum ben..
hani lan iyilik kazanacaktı? çok götsün zalim dünya...
cennet falan yok sayın romalılar..

dünyanın varoluşu 4.000.000.000 (rakam ile dört milyar) yıl öncesi yaklaşık neler gelmiş neler geçmiş.

insan soyundan yaklaşık 108 milyar insan doğmuş , ölmüş.
diğer hayvanat milletini saymakla baş edilmez ..
gördüm, yaşadım diyen totemin kulu yok ...

4 milyar yılık süreçte olanı bilim anlatmaya çalışıyor din ise atmasyondan başka bir veri vermiyor..
hep diyorum onu bunu cehenneme -cennete havale etmeyin rezil olursunuz.

öldün-bitti....
filmin sonu..

inanana lafım yok ama bana sataşırsa ,her şeyi zeus yaratmış diyen yalan söylüyor.

yemen ellerinde veysel karani....
maalesef cennete giremez. allah varsa niye iman etmek şart oluyor o da ayrı mevzu. allah varsa, hz. muhammed hak peygamberse iman etmeye gerek olmamalı bence.
En azindan iceride bi arkadasa bakip cikabilir.
gidemez. çünkü öyle bir yer yok.
Ateist, metafizik uydurma kavramları niye ciddiye alsın? Ateist gerçekçidir. Cennet, cehennem, ahiret, tanrı gibi zırvalıkların züğürt tesellisi olduğunu bilir. insanlar kendilerini fazla ciddiye alıyorlar, sonsuz evrende bir karıncadan farkımız yok.
Allah bilir doğrusunu.
varlığına inanmadığınız allah'ın cennetine niye kafayı taktınız ki ey ateistler ?
Varsa gider bence.iyi bir insan olmak,kul hakkı yememek yeter.
Giremez. Bunu bilmek için Allah olmak gerekmiyor. Zira Cehennem ateşinin inkarcılar için olduğu ayet ile sabittir.
(bkz: bakara suresi ayet 24)
müslümanların hepsi cehennemde olacaklarından (yalan, riya, tecavüz, savaş, dolandırıcılıkv.s..) tabii ki cennet onlara aittir.