bugün

"devlet bize bokmiyi!" diyen güruhun türkiye'nin dört bir yanından gelen yardımları tck 148 - 150 maddelerine uygun olarak kanunsuz bir şekilde el koymalarıdır.
cehalettir.
Organizasyon eksikliğinin kanıtıdır. iran ve Azerbaycan yardım tırları göndermiş. Adamlar yalnızca yardım için yapmış bunu. iran'dan gelen tır öyle herkese sebil gibi ortalıkta bırakılıyor. Sen 3 tane görevli koymaktan yoksun isen o tırın başına, halk yağmalar.
tırın başına görevli koymamakla alakası olmayan durumdur. zaten iran tırlarının yağmalanması jandarmanın havaya ateş açılmak suretilye önlenmeye çalıkşılmış olması kimse olmasa bile jandarmanın orda olduğunu gösterir.

bunun dışında bölgeye giden 1500 kişilik afet kurtarma ekibinin göze görünmeden bölgede 'görevli' eksiğinden bahsetmek çahillikten yüzsüzlükten öte kaypaklığı gösterir. şişli belediye başkanı başbakan ve 4 tane daha bakan bölgeye gidenlerden sadece benim bildiklerim. bu kadar üst düzey yöneticinin olduğu yerde görevli eksiği olması mümkün müdür bunun da ayrıca düşünülmesi gerek.

sabah haberlerinde görmek suretiyle asabımı tavana vurdurmuş olaydır. kadın adam kendilerine dağıtılacak yardım uğruna sokakta kalabalık içinde utanmazca paylaşamıyorlar. bu kaos dan yada çağresizlikten değil bölge halkının ahlak yoksunluğundan kaynaklanmaktadır. aynı(aslında çok daha vahim) durumlar adapazarında da başka yerlerde de oldu, ilk defa yardım kamyonunun yağmalandığını gördük. varsa aksini bilen bizi de bilgilendirsin.

bugün daha net gördüm ki, türkiyede federal yapı uygulanmalı doğu anadolu kesinlikle özerk bölge olmalı. kendi vergi gelirleriyle kendi bütcelerini kurarak kendi ihtiyaçlarını karşılamalı bu bölge. yoksa bu kambur türkiye ekonomisinin kara deliği olmaya, hiçbir katkı sağlamadan sadece tüketmeye devam edecek.