bugün

Yurtdışından ilaç getirtmek için imkanı olmadığından ötürü son bir çare bakandan yardım isteyen genç kızın eline dilenci gibi üç kuruş para tutuşturan bakandır. Sonrasında da "ilaçlarını kendin al. Bak çok para var orda düşürme." diyecek kadar utanmaz bakandır. Haber için: http://www.haberturk.com/...nser-hastasi-kizi-aglatti

Duygusuzluğun dibidir. insanlık dışı davranışlarıyla çaresiz bir genç kızı hüngür hüngür ağlatandır. Anlayabileceğini düşünsem çok şeyler söyleyeceğim bakandır. Nasıl bir anlayışla bu hasta kızın eline dilenci gibi üç kuruş para sıkıştırmıştır anlaşılması mümkün değil! Yapacağın valiye talimat vermek bu kadar!

Sonrasında ise kız bakanı camiiden çıkarken yakalıyor ve parayı geri iade ediyor. Şu ifadeler ise yürek parçalayıcı: "Sadece yanlış anlaşıldım. Ben dilenci değilim. insanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda"

Evet çaresizliği tatmayanlardan da ancak bu beklenirdi.
Videosu için: http://zaman.com.tr/multi...ideo&galleryId=135869
Bakandır ama insan değildir.
adamlık başka şeydir, bakan olmanız yetmez.
kameralar varken kızcağızın eline para tutuşturmuş, kamera olmasaymış korumalar darp ederdi herhalde.
çok büyük ayıp etmiş bakandır, insan lan karşındaki beddua etmeyeceğim umarım sende böyle bir çaresizliği tadmazsın.
adres soran birine bilerek yanlış yeri tarif edip duygularıyla oynayan kimseden 1000 kat daha beter olan 'kimsedir'.
moralin çok çok önemli olduğu bu hastalıkta bu yaptığın... değdi mi be bakanım? şu kızcağızı ağlattığına değdi mi? ne geçti eline? senden para istemedi, pul istemedi, sadece yardım istedi bu talihsiz insan. yine yardım etmeyebilirdin, yine konuşmayabilirdin, ama kırmak zorunda mıydın be bakanım?
dünyadaki sikikliği bir kez daha göstermiştir. beddua etmeye gerek yok denilmiştir ancak yaşasın adalet. inşallah kendide bir gün çaresizliği tadar ve insan olmak ne demekmiş anlar.
verdiğini diğer elin bile bilmeyecek diye bir söz vardır.
2 saniye de çözmüş olayı helal olsun. yazıklar olsun. hasta bir kız ağladıktan sonra o kadar gururunu ezdikten sonra, anlasan ne olur anlamasan ne olur?
kimse kusura bakmasın ama allah belasını versin öyle bakanın. her tarafı bakan olsa, hatta padişah olsa ne fayda! insan olmak her yiğidin harcı değil işte! ayrıca bu arkadaşa böyle bir acıyı ve hakareti yaşatan bu dünyanın da bu lanet hastalığın da ta amına koyayım. utandım lan kendimden, sen utanmadın ama ben senin yerine kendimden de senden de insanlıktan da utandım! yazıklar bile olmasın size!
(bkz: sana bakan olamazsın demedim adam olamazsın dedim)
o çocukluğunun dibini yapmış bakandır.
Yaptığı hareketle karma kasmaya çalışan bir sözlük yazarına meze olan bakandır.

Edit: Kanserli kızın artı için kullanılmasını vurgulamak 28 eksi getirirmiş bunu anladık. Toplum olarak nasıl çürüdüğümüzün bir başka göstergesi.
kanser hastası bir kız nasıl olur da ihtiyacı olan ilacı ülkesinde bulamaz, sorusunu sordurması gereken haberdir.
Az önce izlediğim bakandır.

Yazıklar olsun arkadaş,'al parayı git kendin al ilacı orda epey para var düşürme' diyip arkasına bakmadan uzaklaşıyor.Yazıklar olsun lan orda çok para var dediğin ne kadar amk 100 mü 200 mü.

Kız öyle bir laf,öyle bir sikertme yapmış ki helal olsun,yokluğu hiç tatmamışsınız belli ki diyip uzaklaşmak ben adamım diyenin bile yapamayacağı kadar büyük bir iş.

yine de keşke yardım teklifini kabul etseydin be kızım,hayat senin hayatın tutsaydın bir ucundan.ne diyim bilemedim,fazlasıyla can sıkmıştır.
yazıklar olsun bakanıdır. o kadar...
atsushi miyazaki'nin kanı ellerinde olan bakandır.

(ara: adam olamazsın dedim)
yatacak yerin yok inşallah onun yerinde olursun bu dünyada önüne para atarlar dediğim bakan. normalde beddua eden biri değilim ama bunu gerçekten hakediyorsun. al o hiç bir şey yapmadan aldığın maaşı neyse.

çoluğundan çocuğundan çıksın.
bakana ders olması gereken olay. az önce bende izledim içler acısı çaresizlikti resmen.
maaşının %0.02 sini vermiştir.
adam bunu bile çok görecek kadar şeref yoksunu.
o parayı rulo yapıp * soksun. *
iki kelime ile '......' neyse.. oy vermeye devam eden ve vermiş olanlar kadar '.......' değildir ama asla!
Y
Büdüt:güzel sözlerimi, güzel günler gelene kadar bozulmayacak şekilde paketleyip bekletiyorum..
isminin hakkını veren insandır. Bakan işte. Bakıyor böm böm. Tıpkı milletvekilleri gibi hiç birinin zerre bir faydası yok bu ülkeye.
oglum ben sana bakan olamazsin demedim.derdirten bakanimsi.
sonra neden bu bakanlar sevilmiyor diye soruluyor. bu bakanın neresi sevilsin be arkadaş ?
''o adamı bakan yapan insan grubunun amına koyayım'' dedim içimden. bu köpeği rahat koltuğa oturtan tiplerdedir asıl suç.