bugün

organik kimya finali açıklanmıştır. geçilmesi beklenirken kalınmıştır. aynı gün dilekçe verilir, sınava itiraz edilir.

m: abla şimdi dilekçeyi verdim. ne zaman sonuç gelir?
a: bir hafta içinde.
m: abla iyide bunun bütünlemesi pazartesi günü.(o gün günlerden cumadır.)
a: sen yine bütünlemeye çalış gir. zaten olumlu sonuç gelmez..
Üniversitede 2. sınıftayım, çok merak ettiğim immunoloji sınavı sonuçları hala panoya asılmadığı için artık dayanamayarak öğrenci işlerine gidip sormak istedim..

-ya ben bişey sorucaktım sınavlarla ilgili

+eveet? sor bakalım ?

-sınav sonuçlarını merak ettim de, ne zaman azarsınız? ( nezaman asarsınız demem gerekirken nasıl çıktı böyle bişey ağzımdan hala bilmem)

+ hehehehe son zamanlarda azmıyorum ama azdığım zaman söylerim aahahhahahaha

hiçbirşey demeden ortamı terkettim tabi kahkaha krizleri baya bi geyiği dönmüştü bu muhabbetin
paralı üniversitede okumaya çalışan bir arkadaşım okulu bitirme aşamasında yani son döneminin içindedir. okula yanlışlıkla fazla para yatırmıştır (öğrenci otomasyon sisteminin yanlış işlemesi ve öğrenci danışmanın aptal olmasından mütevellit) ve parasını almak için öğrenci işlerindeki okul hakkında, öğrencilik hakkında ve hangi dönemde hangi ders vardır bunu dahi bilmeyen cehalet abidesi memurları ile bir diyaloğa girilmiştir.

+ben bir ders fazla ödemişim onun parasını almak istiyorum

-elden para veremiyoruz, istersen başka derslerinin yerine sayalım

+yahu okulun son dönemindeyim, olması gerekenden fazla ders almışım zaten, yani ders fazlam var. alacak başka dersim yok ki, paramı almalıyım.

-olmaz veremiyoruz başka bir şeye sayalım.

+allaaaahhhh! (bu serzenişten sonra sadri yıldız gibi havaya sıçramayı aklından geçirmiş olsada yapamamıştır, bizzat yanında ben vardım) yahu neye sayacanız anlamadım. şurdan iki bilgisayar mı alayım (iç ses: abura koyim).

-yok öle olmuyo işte başka bi derse saymalıyız.

+günahlarıma sayın o zaman aq.
- ımm iyi günler, burs başvurusu için onay almam gerekiyordu da?

+ver bakayım kağıdını.

ee sana demiş burda üniversite kısmını doldurcan diye? sen gidip lise yazmışssın. lise

mi burası? sen nerde hissediyorsun kendini??

- benim nerde hissettiğimden ziyade şu an kağıdı nerenizle okuduğunuzu merak ediyorum.

üniversitenin ilk yılındaysanız son mezun olduğunuz okul hakkındaki bilgiler yazıyor

üzerinde eşşek kadar. siz nerde hissediyorsunuz şuan kendinizi?

+ taam ablacım salih bey e çıkartcaksın bunu. *
(bkz: uludağ universitesi öğrenci işleri)
kimi zaman diyaloğa girmeye gerek kalmadan yarabilir;

http://galeri.uludagsozluk.com/r/15679/+

diyaloğa gerek var mı? bahse konu okul için;

(bkz: celal bayar üniversitesi)
pandahayvani bahar yarı yılını dondurmuştur. yaz okuluna girmek için harcını yatırmıştır ve otomasyona girip dersini seçecektir. ders seçiminde kayıt bulunamamıştır yazar. öğrenci işlerini arar :

pandahayvani: pardon birşey danışacaktım da... ben geçen dönem kaydımı dondurdum. yaz okulu için harcımı yatırdım ancak ders seçemiyorum ne yapmalıyım.
denyo: .... numarayı arayacaksın.
pandahayvani: e zaten ben de bu numarayı aradım.
denyo: yanlış çevirmişsin ki ben açtım telefonu..
pandahayvani: öhm peki o zaman ben numarayı arayayım...

numara çevrilir... bir daha çevrilir... bir daha... bir daha... telefonu açan olmaz. aynı denyo tekrar aranır.

pandahayvani: pardon verdiğiniz numarayı aradım ancak kimse açmadı. ne yapmalıyım.
denyo: duymamışlardır bir daha ara...
pandahayvani: peki.

numara yine çevrilir... tam 5 kez aranmıştır. ama açan olmamıştır yine... büyük bir sabırla tekrar aranır.

pandahayvani: yine ben. açan yok telefonu. başka bir şekilde halletmemin bir yolu yok mu.
denyo: yok.
pandahayvani: peki iyi günler...

telefon rehberinden bölüm sekreterinin telefonu bulunur. aranır.

pandahayvani: hocam iyi günler ben geçen dönem kaydımı dondurdum. yaz okulu için harcımı yatırdım ancak ders seçemiyorum. öğrenci işlerini aradım ancak verdikleri telefonu açan yok. ne yapmalıyım gelmem gerekiyor mu şehir dışındayım çünkü.
bölüm sekreteri: adın ne ben burdan yapmaya çalışayım
pandahayvani: pandahayvani hocam.
bölüm sekreteri: peki bir yarım saat sonra gene dene sen.
pandahayvani: çok sağolun hocam.

garanti olsun diye 1 saat beklemiştir pandahayvani. otomasyona girmiştir. ancak değişen hiçbirşey yoktur.
ertesi gün yine yoktur. daha ertesi gün de birşey olmayınca pandahayvani okula gitmeye karar verir. okula gider ve öğrenci işlerine girer. amcalar abiler oturup çay içmekte ve sohbet etmektedirler.

pandahayvani: iyi günler ben telefonla 3 gün önce telefonla aramıştım kayıt için ancak değişen birşey olmadı. aha bu makbuzum parayı yatırdım. şimdi lütfen derslerimi seçin.
denyo: numaran neydi.
pandahayvani: ........
denyo: tamam derslerini seçebilirsin artık.
pandahayvani: bu muydu yani. telefonla aradığımda neden olmadı bu iş?
denyo: bilmem.

pandahayvani içinden küfrederek odadan çıkar derslerini seçer ve yaz okuluna başlar...
-hocam lisenin kapalı spor salonu var mı?
-yok evladım.
-peki spor dalları neler?
-futbol.
-başka?
-sokak futbolu.
-başka?
-salon futbolu.
-başka?
-kumsal futbolu.
-başka var mı hocam?
-amerikan futbolu.