bugün

arkadaşlarla içtiğimiz bir gece tekinin sızmasıyla:
- bana fırsat verin sizi israile götüreyim.
Arkadaşla gece beraber kaldık. Uyumadan önce konuştuk sabah evden çıkarken benide uyandırcaktı sınava çalışcaktım. Neyse efendim sabah olmuş arkadaş yanıma gelmiş uyandırmaya
-hadi salsolgoz uyan.
+uçağım rötar yaptı bekliycem ben

Aradan zaman geçer arkadaş evden çıkmak için hazırlanır tekrar yanıma gelir.
-uyanmıycakmısın
+(sinirli bi ses tonuyla) uçağım rötar yaptı diyorum nesini anlamıyorsun bunun?

Tabi arkadaş 1hafta boyunca hunharca anlatıp anlatıp güldü. Bende çok güldüm uçağım rötar yaptı ne demek ya.
Bir gece 3 oda arkadaşından biri uyumakta, diğer ikisi yataklarında laptoplarıyla takılmaktadır. Gecenin ilerleyen saatlerin uyuyan arkadaş diğerlerine doğru döner:

- senin ananı sikerim orospu çocuğu!

Diye bağırıp geri eski haline döner. Diğer ikisi birbirlerine bakar ve hep bir ağızdan:

- Nooluyor lan?!

Deyip gülmekten ikiye ayrılırlar.
"osurmam lazım, lütfen, lütfen..."
sayıklama bir yana dursun, ben dün gece uykuda gülüyordum. işin garip tarafı, uykuda olduğumu hissediyorum, biliyorum ama hâlâ gülüyorum. neye güldüğümü de bilmiyorum. çok ilginç.
uyku esnasında alles tamam şarkısının ceza verseünü söylemek.

ek: kayınço eksiledi.
5 vodka daha diye sayıklamak.
- evet evet sağ yap topla gel evet yavaş yavaş.

- hooppp dursana ya amk. duvarı görmüyor musun ?

- çarptın işte.
+ Babam
- Ben (maksimum 2 saatlik uykumdan uyandırılan çeyrek bilinçli ben)
------------------------------------------
+ Oğlum hadi kalk hazırlan, saat kaç oldu. ben hazırım bak. *
- *z görevine mi gidiyoruz? **
+ (eblek halime kıs kıs gülerek evden ayrılır)

bütün gün dilinden düşmedik. *
Şuan gercekleşen olaydır.Kardeşimle aynı odada kalıyorum uykusunda konuşmaya başladı.

K:kardeşim b:ben

K-abi senin araba nerde?
B-ne arabası ne diyon amk?
K-o zaman shaahnkakhshah
B-lan kendine gel oğlum hey lan
K-ne bağırıyon?
B-tamam

Herşey böyle gerçekleşti adam uyuyor bide kavga etmeyelim yarın hallederim.
Geçen hafta aynı evde kaldığım ağır başlı, battal boy arkadaşın "ringa ringa şişeler" diye sayıklaması dumura uğratmıştı beni.
annem: oğlum hadi kalk, kahvaltı hazır. (kesin buna benzer bir cümle kurmuştur tam hatırlamıyorum)
ben: kırmızı iyidir ya. kırmızı olsun anne. kırmızı istiyorum.
annem: marjinal?
ben: anne? kırmızı diyorum yaaa off.
-annem beni dürter-
ben: ah kırmızı!

not: ne yaşadım ben acaba? ne kırmızıymış değil mi? * *
yer universite yurdu uyurken sex and the city o yeah diye bagirmis ve geri uyumusum. arkadaslarim korkmus uyanmislar beni uyandirip tamam la pamelayi sana yapacaz dediler ne pamelasi lan dememle olay aydinlanmistir.
Annem: Kek yer misin oğlum?

Ben: Gerek yok.

Annem: Neye gerek yok?

Ben: Silaha gerek yok.
Çayı ocağa koy.
Anneye annem nerde.
Arkadaşın evine içmeye gittik. Akşam bir güzel demlendik velhasıl. Uykuya dalınca arkadaşın kardeşinin odasına gidip "klozeti getir" demişim. Korkmuş çocukcağız. Tuvalet yan tarafta deyince de boş boş bakmışım yüzüne. Sonra çıkmışım odadan. Buda böyle bir anımdır.
-ayakkabısı çok vasat ben görüşmem onla.
Oda içinde atılan kahkahaya uyandım haliyle, trajikomik yarmasa bile.

bilinçaltımda nelerin gizli olduğunu kimse bilmiyor.
kardeşimin rüyasında ''vur vur'' diye bağırıp duvara vole çakması hadisesi mesela.
-fifa açmıyo ya. pes yükliycem kol var dimi sende homr homr homr homr.
Koz maça.
benden önce uyuyakalmış olan eşimi uyandırmadan yatağa girmeye çabalarken, eşim birden gözlerini açar ve sorar, daha doğrusu sayıklar.

- maç n'oldu?
+ hangi maç?

(ortada maç filan yok aslında ama rüyasında ne görüyorsa artık)

- kjfghhgtykhhgj maçı işte (buralar anlaşılmamıştır ama sayıkladığına kanaat getirilmiştir)
+ haa tamam, üst bitti.
- o maç üst biter mi ya?

sonra uykusuna kaldığı yerden aynen devam etti.

bu da öyle bir anımdı işte. hoşça kalın. *
"babanınaaoo nezmaeimaha ımh ıhh" dan ötesini anlayamadığım sayıklamalardır. nasıl anlıyonuz lan cihazı falan mı var ?
üniversitede oda arkadaşım yeni sevgili yaptığı zamanlar. üniversite bir çocuk yeni sevgilim yap*mış, hormonlar tavan, yavaş küçük yakınlaşmalar falan. çocuk resmen aşkından ölüyorum. gece oyun oynuyorum. işsizlik tabi sabah erken kalkmak gerekliliği yok. çocuk arkamda bişiler diyor dönüp baksam mı falan diyorum. sonra çıkardım kulaklığı.

-sevgilim, sevgilim, sevgilim, sevgilim.
duymamızlıktan geleyim dedim. telefonla konuşuyor falan.güldüm dönüdüm önüme. devam etti bu.

- sevgilim sevgilim.
bana mı diyor lan bu diye hafif bi rahatsızlanma oldu bende. baktım telefon falan yok elinden.

- seni seviyorum sevgilim, seni çok seviyorum.
- uyan lan pezevenk, ayaküstü aşık olacan bana.
- seni çok seviyorum ben.
suyu aldım döktüm kafasına.

iki hafta sonra ayrıldırlar.
Ayrıl da gel.