temel nokta, bu mesajların tanınmayan kişilere atılmasıdır. abazan bünyelerin, sadece yüzün göründüğü bir resimden erekte olup attığı mesajlardır genelde. eğer hemcinsine ise attığı mesaj, kendi çapında bir yazarlık, bir şairlik, efendime söyleyeyim bir ressamlık, bir fotoğrafçılık vardır, harcanmamak için, egoyu datmin etmek için ekliyordur onu bunu. eklemenin hemen ertesine de bir mesaj yazark samimiyeti pekiştirir.

örnek vermek gerekirse;
merhaba x*... tanışmak ister misiniz? bursadanım Gazi üni. fizik mezunuyum.

bunu yazan elemanın profiline bir göz atarsak eğer, sevdiği ıvır zıvırlar şöyle: SeX MaNyAqLaRı BuRaDa, sex, Ahlaksız Sorular +18...

burada kişiye düşen görev, sallamamak, şayet paşa gönlü isterse gerzekçe cevaplar yazarak eğlenmektir. buna cevaben 'emekli maaşının kaç lira olduğunu da yazaydın keşke.' gibi bir cevap yazılmış, 'ehehe..' diye bir cevap alınarak konu kapanmıştır.

son olarak kendi ayarımı da kendim vererek huzurlarınızdan ayrılıyorum; ota boka yarılan yazar güruhu.
merhaba nasılsınız hanımefendi rahatsız etmiyorum inşallah benimle tanışmak arkadaş olmak istermisin kendimi tanıtıyım temiz kalpli dürüst sakin düşünceli duygusal bi insanım gözlerim;ela burcum;ikizler saçım:koyu kestane giyim tarzım;spor yaşım:21 msn ;;;;;@hotmail.com ....@hotmail.com msjınız bekliyorum zorla tanışalım arkadaş olalım demiyorum bi şansımı denemek istiyorum
**
merak ettim, devlet bu güzellik için senden vergi alıyor mu ? =))
*
--spoiler--
ben yalancılığı bırakacam beyler.
--spoiler--
bakkala gidiyorum bi şey lazım mı. *
bir daha ki sefere düzgün koy boynum tutuldu. (resimden söz ediyor vatandaş. )
1-slm "şahika" cennet gibi oturdgn yer gerci yüznde melek ler gibi ekler sn tanşma imkanmz olur

2-"şahika" adında eski bir arkadaşıma bakarken tesadüfen profil resmin dikkatimi çekti bunu bir asılma eğlimi olarak algılamayın gerçekten diş çürümelerine neden olucak kadar tatlısın. burada amaç sadece sezar a hakkını vermek. aksi bir niyetteysem eklem yerlerim ağrısın burnumda kapıya kısılsın:)

3-a soft smile... pure

4-slm ya kusura bakmayin fec de gordum cok tatlısınız yazamadan edemedim bayyyyyyyy

not: nickname dışında kalan her şey copy paste'tir.
-merhaba benimle arkadaş olmak istermisin
-istemem.
-peki canın sağolsun ama ben düzgün biriyim bunu bil ok your sweet gırl leydi good bye
profilinde ters ilşkiye açık yazıyormuş ?
"merhaba lütfen yanlış anlamayın sakıncası yoksa sohbet etmek isterim dünyadan sanattan kitaptan müzikten paylaşılacak bireylerden ve sizi rahatsız etmeyeceğime emin olabilirsiniz sakıncası yoksa sohbet edebilir miyiz"
ne sohbet etcem la senle bi de sanat diyo hey Allaam
Size mesaj atmamın nedeni konusunda dürüst olacağım, sizi güzel bulmam. Gerçekten çok zarif bir duruşunuz var. Acaba sizi tanıyabilir miyim, izin verdiğiniz ölçüde?

Biliyorum, facebook yeni insanlarla tanışmak için ideal yer değil ama şu an istanbul Üni'de yüksek lisansa devam ediyorum, bir yandan da kamu sınavlarına hazırlanıyorum, sosyal yaşama pek vakit kalmıyor. Sizin resminizi beğenince mesaj atmak istedim. Gerçi sizin gibi güzel bir hanımefendiyi beğenen çok kişi vardır, o da ayrı.

Umarım rahatsız etmiyorumdur. Öyleyse kusura bakmayın lütfen.

Kendinize iyi bakın,
-selam xyz nasılsınız
+ismim zyx, orada yazdığı üzere.
-yanlışlık oldu. ama bildiğim bişey var çok güzelsiniz bu konuda yanıldığım yanmıyorum.
+keşke türkçe yazmayı da bilseydiniz, hiç sansınız yok.
-ama oğrenmek isterim turçeyım bana öğretın
-turkçe bana öğretsenı 40 yıl kolen olurum.
-ben sonrada öğrendim turkçe yı
adamın biri: Arkadaşlık ısteğımı yoksaysan 6 aydır bekliyor garibim.
ben: inşallah uygun bi zamanda.
adamın biri: Uygun zaman nasıl oluyr anlamadm artı kavga etmek içinde msj atmadm illaki herkesi kabul etcn die bişe yok ben sadece unutma die yazdm "you andersten"
savaşma seviş , bombalama pompala.
kız- tamam bende kalem var ben sana veriyim.
fortheunion- tamam ver ama bedava olsun.
kız- vermek? bedava?
--spoiler--
bir ferrari görürsün,
almak için çok uğraşırsın, alırsın
hevesin kaçar. bir q7 görürsün
almak için didinirsin, borca
girersin, alırsın çok geçmeden
hevesin kaçar. bir kartal
görürsün ! kolay binersin ! zor
vazgeçersin....
--spoiler--

not: batman petrol spordan dönme siirt jetpa sporluyum
n.g 31 mart, 20:44 şikayet et
merhaba cellar door..:)
buraya yeni sayfa açmış gezinirken seni farkettim ve dakikalarca baktım kaldım beden dilindeki asalete, farklılığa..belkide yıllardır var olan kitap okuma alışkanlığım sebebiyle romansı bir ruha sahip olmuş ve beden dilinden, duruştan, yüzdeki anlamdan bile çok algılar içine girebiliyor olabilirim.. ama genelde hislerim kuvvetlidir ve tahminlerimde şu ana dek inanın hiç yanılmadım...
bu kadar farklı bir havanızın olmasının sebebini gerçekten merak ettim.. kanaatimce iki sebebten biri olsa gerek. ya ataarınızda gerçekten asil insanlar var ve siz onlarla aynı genleri tanışıyorsunuz yada reenkarasyon denen olgu gerçekse siz bundan önceki yaşamınızda kesinlikle 17. yüzyıl fransasında bir şatoda yaşayan, hayatı balolarda geçen bir asilzade yada prensestiniz...
sizi inanın hiç ama hiç tanımıyorum ve hakkınızda hiç bir şey bilmiyorum.. belki istanbul sosyetesinde yaşayan, yaşamı gece alemlerinde geçen sosyetik bir bayan belkide anadolunun küçük bir kasabasında yaşayan kendi halinde bir bayansınız.. benim için bunlar hiç önemli değil, önemli olan ruhsal farklılığınızdır...
kendim şu an düzce merkezde bir üretim tesisinde üretim mühendisi olarak görev yapıyorum.. ailem çanakkalede yaşamaktalar. bende burada tek başıma mesleğimi yapmak adına yaşamaktayım... insan ilişkilerinde samimiyeti, içtenliği, dürüstlüğü önemsiyorum ve arkadaşlık, dostluk benim için önemli kavramlar...
en azından mail arkadaşlığınızı kazanabilmek beni gerçekten mutlu eder ve ben bu şekilde bireysel çabaylada çok güzel candan arkadaşlıklar kurulabileceğine kalpten inanıyorum....
candan selamlar... .

n.g 03 nisan, 14:01 şikayet et
merhaba...:) size mail yazmıştım en içten, en samimi şekilde... lakin halen sizden cevap gelmemiş olması sebebiyle bilmenizi isterimki büyük bir merak eiçine düştüm.. acaba mailimimi görmediniz yoksa cevap yazmaya fırsatınızmı olmadı... sizle en azındna mail arkadaşı olmayı isterim ve bu bana mutluluk verir...
candan selamlar..:) .

cellar door 04 nisan, 17:24 sevgili nejdet,

bu cevabı sana en içten duygularımla yazmaktayım. öncelikle dalga mı geçiyorsun adam mı seçiyorsun çözebilmiş değilim. mesajını ne geç gördüm ne de aman ne yazsam ya çok etkilendim deyip günlerce düşündüm. direk of ya adam kopyala yapıştır ustası, kendini dest i izdivaçta sanmakta deyip gülüp, sayfayı kapadım. ben de çok kitap okurum ki zaten edebiyatçıyım. ama ben insanları profil resmine göre değil de yazdıklarına göre değerlendirmekteyim. muhtemelen siz de aşk ı memnu izlerken hıçkıra hıçkıra ağlayan, peçete yerine tuvalet kağıdı kullanan, osman öldü mü denize düştü diye yas tutan, o gün akşam yemeğinde sebze yiyen, üç gün balık yiyemeyen ve uzun zamandır sevgilisiz kalmış sıradan bir herifsiniz. tahminlerimde yanılıyorsam allah affetsin. sizinle mail arkadaşı olmak çok isterim demicem tabii. ha bir de bu yazdıklarıma kırılıp da facebook hesabınızı kapatmayın, daha nice kızlar var bu tarz yazılar yazaraktan etkileyebileceğiniz. isim veriyorum : şaka lan şaka vermiyorum.
içten selamlar
gereğinin yapılmasını arz ederim ( gereği cevap yazmana gerek yok)
imza
karşı köyün şatosundan cellar door .

cellar door 04 nisan, 17:44 şikayet et
naladığım kadarı ile sen, kendini çok zeki, karşındakini ise saf sanmak hastalığına tutulmuşsun ve emin ben durumuna üzüldüm mailini okuyunca...
kendince bir şeyler zırvalamışsın lakin yazdıkların bir ceviz kabuğunu doldurmıyacak türden şeyler...
sende anlaşılan hiç utanma arlanma denen duygu yokki, hiç tanımadığın bir insanı kendince yargılamış ve kendincede ceza vermişsin.. hakkımdaki iddiaların akıl almaz şeyler ve ben şaşkınlığa düştüm bunları okuyunca... çok merak ediyorum hiçmi utanmadın bunları yazarken?...
hele bir ifaden varki çok dikkatimi çekti.. "şaka lan şaka.." bu ne mide bulandırıcı bir şey ya... bir bayana yakışıyormu lan lı konuşmak... birde edebiyatçı olduğunu iddia etmişsin.. bu ne tezat?..
tahminlerinde yanılma payınıdada allahtan af dilemişsinde lakin böyle budalaca bir maili yazdıktan sonra hiçmi yüzün kızarmadı allahtan af dilerken... özgür iradenle alçakça mail yazacaksın ve sonrada allah affetsin diyeceksin öylemi?... dikart ette ilahi adalet çarpmasın seni...
sen hayatımda gördüğüm en budala kadınsın... rekor kırdın bence..
burda yaşanan hadisenin kısaca tanımı şu... bilmeden eşşeğe mesaj attım ve o eşşek bana dönüp bir tekme attı arka ayaklarıyla...
sen zeki yada kurnaz falan asla değilsin... sadece kendini bir bok sanan zavallının tekisin canım benim ve ben sana sadece kıçımla gülmekteyim şu an karşı şatonun pencerinden..:) .

cellar door 04 nisan, 18:40 sizi güldürebildiysem ne mutlu bana. bütün bu yazdıklarınız kendi fikirleriniz eyvallah da bir de -de ve - ki eklerinin yazımını öğrenip yazarsanız okumak benim için işkence olmaktan çıkıcak. çok kitap okuyorsunuz ya hani o bakımdan. bu arada sakin ol şampiyon. bi su falan iç, pencereyi aç oksijen dolsun odana. .

n.g 04 nisan, 18:58 şikayet et
sende bir tuhaflık var ama çözemedim... ya farklı bir zekaya sahipsin yada kafadan çatlaksın... 3. bir seçenek yok...
bana bir iyilik yap ve bırak bana acaip tavırlar yapmayı... ekle beni konuşalım... ne malum aramızda müthiş güzel bir arkadaşlık olmıyacağı.. ben buna değerim... mail adresini verir eklemeni bekliyorum msn ye.:) .

n.g 04 nisan, 18:58 şikayet et
mail adresini verir .
cellar door 04 nisan, 20:01 sevgili mühendis kardeşim,
bugün burada bir yandan maillerini okumakta bir yandan da bu ibretlik paylaşımlarını büyük bir merakla takip etmekteyim. gerçek olabilme ihtimalin yok kanımca varsa da çok sahte bi gerçek la bu. pardon la yok çok ayıp çok günah çok fena. benim gibi şatodan çıkma asilzade bir prensese yakışmadı. .

n.g 04 nisan, 20:26 şikayet et
siktir git lan başımdan şıllık... eşşekçe mesajlarından artık gına geldi... yıkıl karşımdan hemen haddini bilmez mahlukat.... açta kıçınla kafa bul sen... .

cellar door 04 nisan, 20:39 ilk mesajında çizdiğin okumuş, kültürlü insan profilini ne kadar da sağlam yıktın helal olsun. senin yazdığın bu türk filmi tadında iğrenç sözlere eşlik edip seni tatmin edemeyeceğim. kıçımla kafa bulmak yerine senin profilini açıp kafa bulmak daha münasip geldi
facebook'ta sadece fotoğrafını görüp aşık olduğu hatuna yazılmış mesajdır. yuh yanidir.(bu arada hesapta fake'tir.)

" love you
Merhaba Güzel kız öncelikle nasılsın iyimisin. Bu arada çok ama çok güzelsin. Bu güzelliğine bakmakdan söze nerden ve nasıl başlıyacağımı bilemez oldum vede yazamıyorum. Ne yapalım bir yandan o güzelliğine bakıp bir yandanda yazıcam. Güzel kız bu dünyada ve öbür dünyada ebediyen ve sonsuza kadar SEVDiĞiM olurmusun, SEVGiLiM olurmusun, HELALiM olurmusun GÜZEL KIZ.. Güzel kız seni üzmem ağlatmam aldatmam vede bi başka kızın olmam olmadımda hayatımda hiç bi kız bile eli elime deymedi bi kızla bile ilişkim dahi olmadı yaşamadımda bu yüzden. Güzel kız herşeyimin ilkini seninle başlamak ve yaşamak istiyorum. Güzel kız benimle bu aşka birlikteliğe ilişkiye varmısın ne olur ne olur Güzel kız. Hayatımda hiç bi kız yok olmadıda kalbimse bomboş. Şu hayatıma girki Güzel kız ölümüne delicesine bir ömür boyu sevecek olan bu kalbim senin için atsın yanlız ve sadece seni sevsin. Bu yüzden Güzel kız SENi ÇOK AMA ÇOK SEViYORUM. Sende beni öyle bi sevki, sevgilim olki bu aleme cümle aleme bu dünyaya SEVGiMiZ AŞKIMIZ ibret olsun. Bu fani dünyada tek istediğim yalansız dolansız bir ömür boyu sevecek yarı yolda bırakmıyacak bu dünyada ve öbür dünyada ebediyen sonsuza kadar sevdiğim sevgilim helalim olucak hayatımdakiböyle bi Güzel kızı istiyorum. O Güzel kız sen olurmusun. Güzel kız öyle bir sevgim var ki ama malesef bu sevgime karşılık veren öyle bir Güzel kız çıkmadı vede olmadı.."
son günlerdeki olaylardan sonra arkadaşımın bulunduğu serzeniştir. noktasına virüglüne dokunmadan sizlere aktarıyorum.

oooooooofffffffff ulen oooooooofffffffff ne olacak bu fenevin hali? * bankasya da başarılar diye lig zamanında bangır bangır bağırıyorlardı. allah'ın sopası yok * bu yılki şampiyonluk hevesiniz biraz fazla sürdü (2 ay) ama gene ağlayan sızlayan gene fenerbahçe taraftarı * ne biçim bir takımsınız ya? hersene bir başka olayla nasıl gündemde kalabiliyorsunuz? * ))
hayatta herşey kariyer...sen çalışırsın karı yer...
sıcaklardan bıktınız mı?
klimanız yok mu?
hemen, birine değer verin,
bir haftada sizi hayattan soğutsun ;)
-bavul? evet sazan avı için güzel bi yöntemdir ne bavulu falan diyeceksin çünkü.
-bu güzellik abidesini tanıyor olabileceğin kişiler bölümünde gördüm ve eğer senin açından sıkıntı olmayacaksa tanımak isterim.
-sizi boğaziçi kampüsünde görmüş olabilir miyim? ben orda okuyorum diyor yani mal arkadaş.
-aman tanrım sen yeryüzüne inen nasıl bir meleksin böyle allahım sanki seni hafta sonu mesai kalıp özene bözene yaratmış maşallah tütütü ! çarpıl çarpıl da gör abicim..
-burun estetik değil mi? ben doktorumda.. off fena yalanlar ya ne biçim sallamalar.. komedi..
görsel
görsel
görsel