bugün

Bi aralar babam ekmek almaya göndermişti. Bisikletime atladım, fırına doğru pedal çevirdim. Ekmeği aldım. Eve geldim, sallana sallana geliyorum.
+ baba al 3 tane aldım
- bisiklet nerde lan itoğlu.
+hıı??!!!
en aptalcası olmasa da aptalcadır:
Çok yoğun geçen bir gün sonunda yorgun argın bir vaziyette üşenmeden; evden hatrı sayılır derecede uzak olan kuaföre * gitmek ve tam kuaförün kapısının önündeyken salı günü tüm kuaförlerin tatil olduğunu hatırlamak...
Tanrım, bir şeyi yanlış yapıyorum ama ne?
bacimin başörtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne!
sekste prezervatif kullanmayı unutmak.
gece uyurken aniden uyanınca uyuşmuş kolundan korkup ne olduğunu anlamadan duvara fırlatmak *
lise-2 ye giderken ertesi günkü biyoloji sınavı yerine daha önce yapılmış olan matematik sınavına çalışmak.
banyoya girlir çiş yapılır bir de elimi yıkayayım derken diş macunu ele sıkılır ve el yıkanır ve tertemiz çıkılır.
yanlış entryi silmek.*
inilecek duraktan 5 durak sonra inilmesi.
bir yere girerken kapıyı çalmak kapının açılması içeri girilmesi ve çıkarken tekrar kapıyı çalmak ve kimsenin açmadıgını farkedince daha sert çalmak.
zaten kapalı olan ışığı kapatmaya çalışmak.
evet uyuma vaktinin geldiğini böyle anlatıyor beynim bana.
gittiğin pub'dan çantanı almadan elini kolunu sallayarak çıkıp gitmek. üstelik kafan güzel olmadığı halde. tam evinin önüne gelmişken farketmek, gülsen mi ağlasan mı bilemeden tırıs tırıs geri gitmek, sonra pub'dan içeri girip çantanı sormak, ve çantayı unutan sen değilmişsin gibi davranmak. ilkokulda mısın ya, insan çantasını unutur mu?
kaybolan tv kumandasını bulmak için telefonla çaldırmaya çalışmak ve numarayı hatırlayamayınca(!) küçük kardeşe numara neydi söylesene be diye çemkirmek... daha sonra durumu farkedince ölmeyi istemek falan filan...

evet işte bu benim...
sosyoloji sınavında herkesin "4. soruyu açıklar mısınız hocam" diyince dayanamayıp "off işte sanayi devriminin sosyolojinin oluşumuna nasıl etki ettiğini açıklayacaksınız" deyip sınıfa sorunun cevabını arkadaşlara ayan beyan ilan etmek... ve tabii ki ardından gelen derin sessizlik.
Sinirli ve asabi milli güvenlik hocasını arkadaş sanıp enseye şaplak atmak.

not : adam kır saçlı bodur bişeydi, nası oldu anlamadım sözlük. Sonu disiplin kurulunda bitti, 3 gün uzaklaştırmayla sıyrılındı.
(bkz: atma ziya)
gecenin üçünce karanlık bir yolda araba kullanırken belediyeye önce bir laf söyleyip "ulan niye ışıklandırma yetersiz amk" dedikten sonra arabanın farlarının açık olmadığını fark edip belediyeden helallik istemektir.
babasının öldüğünü bilindiği halde aylarsa sonra telefonla konuşulan asker arkadaşa '' aleykum selam kardeşim anneye babaya selamlar, ellerinden öperim. '' diyip sonradan kızarmak, utanmak.
belediyenin meyve suyu satan arabasından portakal suyu alırken,dönmekte olan portakalların hipnotize etmesi...millet arkada sıraya girmiş,satıcı beni bekliyor...annem beni uyandırdı...
bulaşık makinesine bıçağı kesen tarafı yukarı gelecek şekilde koyduktan sonra bunu unutup o bıçağın bir şekilde ele saplanmasını sağlamak.
apartman kapısını araba anahtarının uzaktan açma tuşuna basarak açmaya çalışmak..

bir kaç kez bastıktan sonra, "hay a.k. pili bitti her halde" diye akıldan geçirmek. tam da o sırada üst komşunun kapıya gelmesi, kendi anahtarı ile apartman kapısını açması ve içeri girerken;
--"hayırdır balyancho anahtarı evde mi unuttun" sorusuna
--"yok unutmadım da pili bitmiş, açmıyo" diye cevap vermek.

adamın kıs kıs gülmesi ile kendine gelmek, ve bu komşuya her rastlayışta içten içe bir mahçubiyet, bir fenalık hissetmek...
arabanın bagajındaki çantayı almaya gönderen babaya bakkaldan ekmek alıp vermek.
ofisde akşama kadar çalışıp bilgisayarınız ile eve dönerken elinde laptop çantası olduğu halde acaba bilgisayarı kapattım mı diye panikleyip geri dönmek için yeltenmek.
7 saat boyunca ders çalışmanın getirdiği dalgınlık sonucu uçlu kalemle sigara yakmaya çalışmaktır.
(bkz: denize sigara paketiyle girmek)
insanların bir anda yanlışlıkla boş bulunup yada farklı bir piskolojide iken durumun farkında olmayıp yanlış yaptığı hareketler veya söylediği sözlerdir.

arkadaşlar ile gezip eve geldikten sonra, babanın en sevdiğin pantolonunun üstünde oturduğu görüp arkadaş ile gezme piskolojisinden çıkılmadığı için babaya: "yaaa amına koyacam yaptığın işin haa!!" demek.
güncel Önemli Başlıklar