bugün

ülkemiz kasasından çıkan paralarla en zor şartlarda yapılan köprü tünel ve yolları oyuncak sanan insandır.

hepimizin cebinden çıkıyor o vergiler ben hiç kullanmasamda yapılan köprüleri hizmet hizmettir.
Cehape zihniyetli insandır.
http://www.hurriyet.com.t...-zarar-ettiriyor-40177896

hizmet olsun diye yapılan köprü zarar edince daha çok vergiyle zararı karşılanan köprülerdir.
mevzuyu anlamakta sıkıntı çeken bireylerin söylemidir. şu sözlükteki en koyu muhaliflerden birisi benim bak bakalım yazdığım entiriler içerisinde hiç " hiç bir şey yapmıyor bu hükümet" gibi bir söylem var mı. eleştirilen noktayı kaçırıyorsunuz. nokta dediğimde kafam kadar nokta yani kör bile görür..

hizmet vermek için seçimde aday olan bir partinin seçimi kazandıktan sonra hizmet vermesi anormal geliyor bizim insanlara. lan zaten onları yapmak için aday oldu sizde gidip oy verdiniz. yapması değil yapmaması olay olmalıyken bizde yapması olay oluyor. bizim eleştirdiğimiz yapmamaları değil ki zaten yapıyorlar ama 3 liraya mal olacak işi 10 liraya yapıyorlar. yaptırdıkları da hep eş dost akrabaları oğlum anlamayacak ne var bunda. ihaleyi veriyorlar kendilerine pay alıyorlar yetmiyor ihaleyi verdiklerinden de alıyorlar. kapiş ?

bak verdikleri hizmetin parasını şemsiye gibi düşün. sonra o şemsiyenin orta boyu ile hallolacak işi battal boy ile yapıldığını düşün. sonra o battal boy şemsiyenin senin benim k.çımıza girdiğini düşün. hala memnun musun bu durumdan şimdi *
benimdir..

hizmet fln da değildir..

kafası kalın olmayan, öyle olmadığını iddia edenler var ise 2 dakika anlatmayı bile deneyebilirim..
Benim vergimle köprü yapacaksın,köprüyü kullanırken gene benden geçiş ücreti alacaksın,köprüden geçerken kullandığım yakıttan vergi alacaksın ve buna hizmet diyeceksin.
şu yeni yapılan köprüyü ele alalım. bir ihtiyaç mıdır şu an değil nedeni çok basit ordan geçmesi istenen araçların hepsinin de gitmesi gereken yer diğer köprülerin olduğu güzergahta olmasıdır. haliyle hem geciş ücretleri olsun hem uzatılan yolun maliyeti olsun hem de vakit açısından olsun her türlü zarardalar. dolaylı olarak halka da yansıcak bu zarar, maliyetleri artınca onların taşıdıklarının halka maliyeti artıcak. trafiği rahatlatmaktı amaç ama trafik böyle rahatlatılmaz yok yani rahatlıcak olsa iki köprüde rahatlardı. herhalde boğazı komple köprüyle kaplıcaz trafik rahatlasın diye. hizmet yapılsın ama doğru ve mantıklı şekilde doğru yerlere.
görsel
Yapılan köprüler ve yolların sonucunda devlete ödenen vergiyi oyuncak para sanan insan.
türkiyeyi istanbuldan ibaret sanan, aklı kıt yazar beyanıdır.

bir dolaşsa anadoluyu görcektir ki o köprüden daha önce neler neler yapılması gerektiğini vesselam.
ama aklı kıt dedik ya
Bildiğin kapitülasyona hizmet demiş mal oğlu mallar gerçi bunlar osmanlıcılık davası güden tipler olduğu için normal.
Yanılmaktadır.
Bunlar bu millete sokulmuş oyuncak olarak hafife alınamayacak kadar büyük kazıklardır.
Bir tane volvo gibi nokia gibi toshiba gibi markası olmayan garibanların, yabancının yaptığı ihtiyaç fazlası, tüketime yönelik, sadece işleten yandaşa gelir getiren ve ülkede iklimi değiştirecek kadar büyük çevre katliamına yol açan kazıklarla gözlerinin boyanmasıdır.