bugün

en büyük zevklerden biridir. tabağa koyup yemek asla zevk vermez. sarmayı sarma yapan mutfaga gelip gidip tencereden didiklemektir. didikleme olayı gece yarısı yapılırsa daha makbüldür.
tabak kirletmeye üsenen insanlarin gayet zevk aldiklari olay.
sabırsızlıktandır.
Paha biçlemez. Geri kalan her şey için mastercard.
"ya nerden yiyecektik, tabaktan mı?" refleksini yaratan eylem.
yaş ilerledikçe daha bir keyif verir insana hele birde sarmayı yapan anne ise ve uzun süredir ne anneyi ne de anne sarmasını görmediyseniz. *
dolmayı tabaktan yemek lahmacunda çatal bıçak kullanmaya benzer.
"yaprak sarması başka şekilde de mi yeniliyor? şeklinde sorulara gark eden eylem.
annenin görmesiyle o mutluluğun bir anda acıya dönüşmesiyle son bulan eylem.
(bkz: nasıl güzel olur nasıl)
masanın üzerinde üstü bezle örtülmüş tencere tespit edilir iki ihtimal vardır, ya yoğurt yapılmıştır yada bu bir dolma tenceresi işaretidir. Yoğurt cıkması durumunda, mayası kacacakdır ama dolma olması ihtimali suca teşvik eder adamı. Uzun emekler verildiği için yapımında anne tarafından, hemen bitsin istenmez. sen de zaten bir tadıyım şurdan diye başlarsın, günlerden bir gün anne evde yok, tv de de o zamanın ünlü bir dizisi, önümde ki masadan dolma yemeye başlamışım o kadar fazla yemişimki tencerenin dibini gördüm, sonra o sıra sıra, yan yana özenle dizilmiş kalan dolmaları alıp birbirinin üzerinde kule yaparak yükseltmeye ve daha çok göstermeye calıştığımı hatırlıyorum, annem anladı tabi durumu ama işin garip yanı sonrasında annemin tepkisini hatırlamıyorum, gözlerimi acdığımda hastaneydim, darbeye bağlı gecici hafıza kaybı yaşamışım.