bugün

artık sıkan cümledir. bu bakınızı ayar vermek ya da güldürmek için yazanı görürsem seri eksileyecem.
çocuğu sanatla uğraşmak, sanatı meslek edinmek isteyen evebeynin verdiği tepkidir.

Okulda öğretmenleri muhtemelen onun için şöyle diyordur:
efendim, zeki ama çalışmıyor.
leyla ile mecnun dizisinde ''anneni sevme demiyorum hobi olarak yine sev'' şeklinde iskender tarafından atıfta bulunulmuş söz. ben de orjinal espri sanıyordum ama atıf olması da güzel. bu dizinin senaristleri sosyal medyayı iyi takip ediyor, başarısının sırrı burada galiba.
üstü kapalı şekil verme, ayar çekme.
(bkz: gitme demiyorum hobi olarak yine git) bir diğer versiyon.
küçükken futbolcu olcam dediğim zaman annemden aldığım ve kariyerimi bitiren cevap.
muhakkak ferhat göçer'in devamında örnek gösterileceği diyalogdur.
'zinhar yapma!' demektir.
türkiye'deki düzende sanat ve spor alanlarında alaylı durumu tavan yaptığından, bu alanlardaki mesleklerin meslek olarak görülmemesi ve yetenekliysen bir şekilde dünya starı olursun yavrum önermesiyle çoğu ağacı yaşken eğememe durumudur.
Leonardo da vinci'nin sanatçılığı tartışmasında "yav onlar hep hobi, Biz ailemize sanatçı olacağım dediğimizde önce altın bileziğin olsun onu hobi olarak yap dedi mi demedi mi?" Ceviz kıran diyaloğunu akıllara getirendir.
eskiden babaların futbolcu olmak isteyen oğullarına "oğlum ilk önce üniversiteyi oku" dedikten sonra sarf ettiği söz.
gitar çal ama gitarist olma demektir, yemek yap ama aşçı olma demektir.
insanı en çok sinir eden şeylerden biridir.bir şeyi yapmayı çok seversiniz ancak o şeyin ileride size bir kazanç sağlamayacağı gerekçesiyle ona zaman ayırmamanızı isterler.özgürlüğü kısıtlamaktır,yapılmamalıdır.herkes sevdiği şeyi bilinçli olarak istediği kadar yapmalıdır.
Uğraşma şöyle salak salak şeylerlenin kibarcası.
(bkz: yüksek lisans) mülakatında jürideki hocaların söyleyebileceği söz.
çok sevdiğim bir motto'dur. zira bunu herkesin üzerinde kullanabilirsin, cuk diye oturur.